Topli izvor(Niska Banja)

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Deda Sveta je legenda!  :tbumb:

Ja sam početkom devedesetih često pecao sa njim na Toploj vodi. Ne verujem da je pecao štuke. On skoro uvek lovi na gliste đubretarke. Sanja linjake, hvata grgeče, babuške i klenove.

Mix veeeeliki plus za sliku!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Pretpostavio sam s obzirom na pribor koji koristi da peca "belu" ali reko što je sigurno sigurno. U današnje vreme bolje da biješ prvo pa posle da pitaš, nažalost su takva vremena :(
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Naročito ako "čiča" ima 25 godina, 110 kg i boksuje za "Radnički". :bat:
Možda nekom huliganu-adolescentu, sa ugrađenim držačem za pivo na opasaču, ovaj deda izgleda kao idealan za guranje u vodu, ali obično ko drugome jamu kopa.... Šta ako deda počne da viče "Deco, oooo, ooo, ooooo...." :zajedno:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Meni je drago da deda Svetu vidim zivog. Secam se da sam ga cesto, kada sam kao klinac posecivao tok Nisave oko N. Banje, cesto vidjao i da sam se uvek super zabavljao slusajuci njegove dogodovstine.
 

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Ovih dana sam proveo neko vreme na ovoj barici, vežbao casting po vetru, coolirao....

Nisam ništa ozbiljno upecao, ali sam imao prillike da sa daljine od 2-3m, gledam klenove kako se sunčaju i naravno ignorišu sve vrste mušica.

Ozbiljno me zabrinuo izgled krljušti kod krupnijih klenova. Skoro svi imaju jako uočljive izrasline, uglavnom bele boje.. Strašno..
Mislim da je u pitanju neko gljivično oboljenje (ako me služi sećanje iz vremena kada sam se bavio akvaristikom).

Topla voda + slab protok, očigledno pogoduje razvoju gljivica..

Mali klenčići nemaju taj problem...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
+ zagađenje i postaju pegavi.

Beli Timok ispod Knjaževca je bio pun takvih klenova ako se radi o istoj bolesti.
 

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Koliko se sećam, gljivična oboljenja kod riba veam često nastanu kao posledica nekih bakterija. Ako je ovde u pitanju posledica columnaris bakterija, onda ima razloga za brigu.  Ove bakterije se veoma lako šire među ribama koje borave u zatvorenom prostoru (akvarijum ili bazen). Kakva je situacija kada je u pitanju (slabo) protočna voda, nisam siguran.

Pitanje je da li nakon ulova ovakve ribe treba vraćati u vodu?
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ako su bele "bradavice" po telu i glavi ribe  to se zovu mresne kvržice i nastaju kod ciprinida u doba mresta. I nisu opasne ;)
Na ovom linku se vide na slikama 2, 10, 30 i 44.
http://suckmyfly.com/gallery2/index.html
 

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Ne. Radi se o nepravilnim izraslinama/flekama bele boje, različitih veličina neravnomerno raspoređenih na telu. Najveće su veličine recimo dva do tri riblja oka.. Neke izrasline deluju kao da su od pamuka.. ne deluju čvrsto.. ili kako da kažem, imaju niti koje se lelujaju..  Nisam baš spretno objasnio.. 

Nisam ulovio ni jednu pa nisam ni slikao, ovo je samo ono što sam video kroz polarizacione naočare..

Neke ribe imaju i pijavice na bokovima, ali to je valjda kao normalno...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Ta "buđavost" ribe je garant posledica zagađenja.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
... ... Ovi iskusniji neka uporede tu bolest s onom na Belom Timoku. Nešto slično je i tamo bilo pre par godina... ...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Takvi pegavo-buđavi klenovi su u B.T. konstanta, ima ih odavno a po svemu sudeći biće takvi još dugo.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Pored klenova javlja sei na drugim ribama.Uglvnom posle zime kada ribe izlaze iz krtloga.To su neke vrste parazita,e sad koliko su pogubne za ribu ja neznam?
 
Vrh Dno