Trcite li za ribama?

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Pitanje je krajnje akademsko, molicu.
Jeste li na nekoj reci imali musicareci takav ulov da ste morali, kao Pol u "Reci uspomena", da ga jurite nizvodno po cenu... zivota? Nase salmonidne reke u normalnim uslovima, sem par njih (Drina, Lim, Ibar), pa i vecina ostalih srednje velicine (sem, recimo, Morava) retko daju priliku za preplivavanje, a i trcanje duz obala cesto je otezano rastinjem i stenjem, ali... Meni, sem isplivavanja Drine zbog porasta vodostaja (uh, ne ponovilo se niakd vise), to se nije dogodilo, cak ni trcanjem po obali.
Ako ste trcali ili plivali, dajte i nama ostalima malo adrenalina...
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
To se desava samo na filmovima. U nasim rekama nema riba vrednih trcanja  :( a i danasnji materijali su cudo, mada nisam ja merodavan da sudim o ovome (max 850gr  ::)).
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pre desetak dana sam zamalo plivao kroz J. Moravu za somom od 100 cm. AFTMA 5 i štapić od 2.55 m su dovoljni a ribu od 5 kg, ali široka i brza reka joj je dala mogućnost za preduge begove. Srećom, mali vodostaj me je sačuvao od plivanja i gnjurenja, ali sam trčao i gazio do guše bar pedesetak metara. Pre ovoga nikad se nisam pomerio dok sam zamarao bilo koju ribu.
 
Z

Zakula

Guest
Znate li onu izreku "Ako nece Muja bregu,onda ce breg Muji"...E,tako sam i ja jednom jurio i skakao sa stene od dva metra,direkt u Moravicu do gushe,da bih izvuko dzukelu od pastrmke koju sam zakachio na 0.14.Na kraju posle petnaestominutnog zamaranja,sam uspeo da prizemljim pastrmku od pola metra...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:tbumb: Svaka cast i Mixu u Zakuli :respect1:
Dovoljno da i dalje odrzi neizvesnost u pogledu mogucnosti tako krupnih ulova za kojima se trci.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ja nisam trcao za ribama, nisam imao potrebe, a vadio sam pastrmke preko kilo na 0.10 i udicu #22! Pamtim jedan beg pastrmke na Grzi, kada sam je zakacio u jednom viru a ona otisla u drugi u kom je pecao moj drug, prosla mu izmedju nogu i otkacila se kad je bila 5-6 metara od njega. Nisam imao beking a na cekrku je ostalo 5-6 namotaja konca.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
A ja mislio da se to desava samo na filmu  :tbumb: :tbumb: :tbumb:.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Tracao sam za svojim prvim lipljenom ove godine pocetkom jula.Zakacio sam ga u dubini do j**a ali u vreme promene vodostaja. Kako sam se ja uspanicio da sam ga zakacio i to poveceg, zamarao sam ga lagano i nisam zurio da ga  izvucem. A onda poce da se Lim penje do kuka plus brza voda i on kao da je ojacao u tako brzoj vodi i u begu zakaci se za granu koju je Lim nosio. Ja sam poceo da trcim do te grane da mi se ne otkine. Jedva sam ga stigao da ne pobegne. Da mi je ulila voda u gumeni kombinezon, ne bih vam ovo pricao niti bil sta drugo. Mogu samo da kazem vredelo je!!! :yeswink: :tbumb:

Za dobrim komadom se gine... :-\ :lol:
 
Vrh Dno