Trikolor i Bevisible

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Dve razlicite muve napravljene na potpuno isti nacin. Takodje lovne muve isprobane na pastrmkama nesto manje na lipljenima (nisu toliko popularne kod lipljena), to su Trikolor i Bevisible. Za ove muve vam treba po minut za svaku: za Trikolor vam je potrebno, metz (crveni, zuti i beli), a za Bevisible crveni i beli, stim sto ima rep od istog materijala. Bevisible je postojan i u drugoj varijanti-cni rep crni metz umesto crveni i beli isto kao kod crvene verzije. Evo slike!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Trikolor je bomba od muve!To je francuska muva,koja je napravljena kao imitacija velikih kopnenih insekata - bumbara.Pogadjate da se zbog toga pravi palmer telo od belog,braon i yellow dun petla.Palmer telo ustvari  ipresionistichki imitira telo bumbara.Postoje josh neke verzije,koje se prave sa razlichitim bojama petla ali i repom od zlatne lamete,koja se namotava na luk udice kao kod kochijasha.Sve u svemu muva je odlichna,a meni se za pastrmku i klena najvishe pokazala u drugoj polovini avgusta i tokom prve polovine jeseni.Evo i moje slike...
 
M

Mr.Zakula

Guest
Josh nesto Sumadinac,nemoj da dovodish u vezu tricolor i bivisible.Te muve su nastale totalno nezavisno jedna od druge.Američki mušičar Edward Ringwood Hewitt (1866-1951) je napravio Bivisible.Bivisible je napravljena kao muva,koja ce imati dvostruku vidljivost.Dve boje,svetliju i tamniju.Tamniju bolje vidi Pastrmka,a ribolovac vidi bolje svetliju.I josh nesto,originalan bivisible ima telo od dabinga tamno sive boje,palmer rebra od crvenog petla i prednje nogice od belog petla.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja uopste ne dovodim u vezu ove dve muve, o tome nisam dao nikakav povod, samo sam ih postavio u jedno zbog nacina izrade, sto sam i rekao, znaci pocetniku kada hoce da napravi muvu na ovaj nacin, da napravi dve razlicite muve na potuno isti nacin. Ovde je rec o nacinu pravljenja muva a ne o porodicama. Ne razumem kako si to shvatio na taj nacin. Oprosticu ti!
 
Vrh Dno