Tubifex

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
C292.jpg


Ovo je dobro poznati crv koji živi u mulju. Najčešće ga možemo naći u nizijskim vodama i predstavlja ukusan i omiljeni zalogaj gotovo svih riba.
Tubifex živi u kolonijama. Prilično je plašljiv, pa se na svaki dodir desetine malih crvenkastih crva stisne u klupko. Ribe koje ih love guraju mulj i love ih baš tako, u gomilicama.
Ja sam već pisao o važnosti ove riblje hrane u temi o glistama (http://www.musicarenje.org/index.php?topic=1546.0) , ali Tubifex ipak zaslužuje posebnu temu i u odeljku za izradu muva, mada tako nešto ne videh ni na jednom svetskom sajtu.
Evo moje imitacije, koju sam napravio od crvenog polipropilena.

main.php
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
vrlo zanimljiva muva...uveren sam, preciznom prezentacijom u pravo vreme, da bi nešto takvo moglo prevairi i linjaka...Mix probajmo i ove godine...ja ocu sigurno ako mi se opet ukaze prilika. Prsle godine dok sam musicario stuku ugledao sam jednog velikog linjaka (cca. 2kg).  U rano jutri, probao sam sa par imitacija...san juan worm, nimfice ali nsta...par puta sam mu prezentirao muvu bas pred nos ali nije reagovao...samo je muljario. Probao sam to navesti  u mulj koji je dizao ali se poplašio...posle sam predveče opet opazio jednoga na drugm mestu ali nepravilna prezentacija i riba poplašena nestade s moga vidika  :blush:
Naveo si me da i ja probam sada uraditi ovako nesto. Probat cu u akvarijumu da vidim kako ce ribe da reaguju :D  :doh:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Zaista originalna ideja a i imitacija , vrijedilo bi se time pozabaviti u ravničarskom mušičarenju. Mix  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo pod Mixovim nadahnućem sam morao i ja da smotam ovu Mixovu inovaciju. Ja sam stavio: jako malo smeđeg i podjednako tamno crveni i roza antron. Udica je #14. Otežao sam ju i sa olovnom žicom.

Možda bi bilo dobro da uradim i jednu na večoj udici??

-------------------

Lol...evo sada sam probao ovu muvu u akvarijumu  :D :hammer: :doh:  :D

skalar, nitkari, neonke...svi odjednom se sjatiše na ovo čupavo čudo. Dobro da sam zaštitio vrh udice inače bi sada mogo da ubrojim i ove ribe u moj spisak svih ulovljenih riba  :D :hammer:  :D :hammer:

Šta če tek da rade crvenperke i bodorke...ufff...Mixe imam osečaj da si ovime nadmašio moga crva  ;) :tbumb: Ali, to tek treba da proverim  :D a da, zaboravio sam navesti predvez koji sam koristio :D beše to  0,08mm ;) ultra lako mušičarenje ;)

Kada budem izašao na pajku i lipca i njima ču ovo da ponudim...baš me zanima njihova prva reakcija.
 

Prilozi

  • tubifex fly.jpg
    tubifex fly.jpg
    162,9 KB · Pregleda: 537

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Dobra fora! Tubani su smrt za ribu.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ovu mušicu je Mix obećao da će da postavi još odavno,ali evo je.Kakav bi crveni marabu bio kao alternativa?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Ovu mušicu je Mix obećao da će da postavi još odavno,ali evo je.Kakav bi crveni marabu bio kao alternativa?

Ja sam, isto razmisljao o marabuju ali ja sam se odlucio za antron, nekako mi lepse deluje, jedino ne dise kao marabou pod vodom. Mozda bi bilo finu od marabuja raditi tako da se izmeša ju roza i crveni marabou ali pod uvetom da se koriste samo vrhovi tako da u vodi lepo svi titraju...kada bolje razmislim, genijalna zamisao zvezdane! Treba probati nekoliko stvari pa onda videti na vodi kako deluje.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
zvezdan je napisao(la):
Ovu mušicu je Mix obećao da će da postavi još odavno,ali evo je.Kakav bi crveni marabu bio kao alternativa?
Naravno da bi i to bilo dobro. Marabu je nežniji, pa će ribe da ga srknu sa manje podozrenja.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Napravio sam do sada dosta muva ali ovako nešto nisam nikada. Ideja da se imitira tubifeks me je oduševila. Muva-tubifeks  :doh:. Ne jedan crv, nego masa crva na jednom mestu.

Nisam mogao da izdržim a da nemam nešto ovakvo u svojoj kolekciji.
Napravljena je od: -Osnovni konac crveni, antron tamno crveni, svetlo crveni, boje crnog vina, svetlo smeđi, marabu oranž, žuti, ljubičasti i roze. Otežanje bakarna žica. Udica #12 sa krivim vratom mada mislim da može bilo kakva.
                       
 

Prilozi

  • Tubifex  -delicious-.jpg
    Tubifex -delicious-.jpg
    153 KB · Pregleda: 522

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ej svaka čast za umešavanje i marabuja u antron  :tbumb: ideja je stvarno idealna Mix stvarno svaka čast!
Ali ovako estetski gledano... :D :D :D bez ožalošćivanje  ;) izgleda ko' da smo nalepili neko smeče na udicu  :D :hammer: Mislim da bi malo koji čovek odmah rekao da je to imitacija tubifexa...ali verujem da ribe neče ostati ravnodušne. Meni kao ribolovcu ova muva deluje genijalno! Ima da ju ponudim svim ribama.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Kad smo već kod tubifex-a, moje najveće iznenađenje je količina tubifex-a u rečici Vrelo (neki je zovu i Godina pošto je duga 365 metara) u Perućcu!!! Naučio sam na njega u najprljavijim i najzagađenijim kanalima...
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
Ovo dođe kao vatreni brudet od jegulje :yeswink:ali kod nas ovako vezuju većinu mušica na koje i love znači dabing, vunica, sintetika bez ičega samo raščupano i lovi se meka  :whistle:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
silvio je napisao(la):
Ovo dođe kao vatreni brudet od jegulje :yeswink:ali kod nas ovako vezuju većinu mušica na koje i love znači dabing, vunica, sintetika bez ičega samo raščupano i lovi se meka  :whistle:

Silvio, daj kakvu sliku tih vaših muva...baš me interesuju. Zato sam ja i rekao da cu to ponuditi skoro svim ribama. Deluje mi kao muva koja ne imitira samo tubifex (u ovom slučaju).
 
Vrh Dno