Učlanjivanje u Mušičarsku Federaciju Srbije

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pristupnice i članske karte MFS-a, stigle su u Niš. Svi zainteresovani mušičari iz okoline Niša mogu da se učlane na sastancima Mušičarske sekcije USR Nišava ili da se jave meni lično.
Članarina za jednu godinu košta 1000 dinara.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Prvi koji se učlanio u Nišu je čuveni Ranko Travar, mušičar iz Novog Sada!?!?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Pozdrav Darku iz Niša i Giletu iz Kruševca, kolegama mušičarima. Malo su me zaboleli njihovi zluradi osmesi, pa bih da im odgovorim!
MFS je apsolutno neprofitna organizacija nastala iz osećanja NEMOĆI i SRAMOTE zbog nepostojanja slične na ovim prostorima kao inicijativa nekoliko pojedinaca (ne postoji ni reprezentacija, ni liga, bez nje ne možemo učestvovati na evropskom, svetskom prvenstvu,... Pogledajte šarandžije svetske prvake!!! Ili stanje slovenačkih, bosanskih i hrvatskih salmonidnih voda. Ili brojno stanje mladice i lipljena u srpskim vodama...).
Ukratko:
Osnovana je MFS uz sve birokratske peripetije koje uz to idu i izabran upravni odbor, predsednik, potpredsednici, statut, nadzorni organi,... pečat, logo,... Usvojen je i vrlo ambiciozan program MFS. http://www.musicarenje.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=580&forum=31
Osnovni ciljevi MFS su zaštita voda, autohtonih vrsta riba i razvoj mušičarskog sporta u Srbiji.
Održana su do sada 3 sastanka (Perućac, Čačak, Valjevo), osnovane mušičarske sekcije u Pančevu, Opovu,kontaktirane postojeće u Valjevu, Nišu, Čačku, Pirotu
Odštampane su članske karte i pristupnice (sa kodeksom ponašanja!!!) za članove i za sekcije. Razgovarano je sa
predstavnicima ministarstava, stručnjacima sa biološkog fakulteta, vlasnicima ribnjaka, predstavnicima ribolovačkih udruženja, Srbija-šuma,... Kontaktirano sa istaknutim članovima i predsednicima sličnih organizacija iz okruženja (BiH, Slovenija).
Kontaktirani ribolovački časopisi (Ribolov, Ribolovački magazin)i objavljene vesti i kontakt telefoni.
Usvojen je kalendar Mušičarske lige sa rasporedom takmičenja za 2007. godinu da bi se do kraja godine izabrala reprezentacija koja će sledeće, 2008. mogla da učestvuje na internacionalnim takmičenjima.
Ako mislite da je malo urađeno i da je moglo više, SIGURNO STE U PRAVU. Ali da se pomerilo sa mrtve tačke, SIGURNO JE DA JESTE! Najzaslužniji su za sada agilni potpredsednici Ivan Dragojlović i Sale Knežević.
Pošto su me mnogi pitali šta se dobija za 1000 dinara članarine, odmah ću im reći - ništa! Ako hoćete nešto da dobijete, uplatite loto ili tiket u kladionici! Ali ako želite da naša deca pecaju na bogatijim vodama i da vidite više kolobara na Drini, Rzavu, Visočici, Đetinji, Gradcu, Mlavi,... jedan od načina je članstvo sa istomišljenicima u MFS. Ako Vam se ne sviđa sekcija, OSNUJTE NOVU! Ako u vašoj okolini nema sekcije, pristupite nekoj drugoj! Ja se nadam da će MFS imati do kraja godine nekoliko stotina članova, dogodine reprezentaciju i repro-centar na teritoriji Srbije, a za neku godinu i vrlo važan glas u svim organizacijama koje gazduju vodama u Srbiji! Jedini način da MFS ima uticaja je da iza nje stoji brojno članstvo.
ZA sada smo svi mi koji učestvujemo potrošili mnogo više od iznosa članarine na telefone, benzin, internet, štampanje programa, povelja, članskih karata... Treba uplatiti i članstvo u međunarodnim organizacijama, organizovati takmičenja, sudije, raditi dalje. Svi koji su aktivni sigurno su samo na gubitku.
Naravno da se planiraju i neke sitne koristi za članove MFS ali za sada bolje da ih ni ne pominjemo.

Pozdrav - Milan Martić - predsednik mušičarske sekcije u Pančevu sa ponosnih 6 članova. 063/10-95-888
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
i od mene pozdrav giletu i darku iz krusevca i nisa,
milance je sve lepo objasnio ,pa ne bih da dodajen nista
 

gile_ks

Junior member
Učlanjen(a)
02.06.2006.
Poruke
58
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
Nista ja lose nisam mislio, pre par dana kada sam bio na sajmu da sam znao gde mogu da se uclanim bez razmisljanja bih to uradio. Da li postoji neko sediste Musicarske federacije u Nisu i koja je njegova adresa. Posto mi je Nis najblizi. Pozdrav!!!
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
postoji u nisu u musicarskoj sekciji ,kod IVANA RANDJELOVICA,
a bice poslate u ponedeljak clanske kartice i u Krusevac
u CIGRU ,
a jel ima musicarska sekcija u Krusevcu i sto je ne oformite ako nema
 

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
Milance svaka cast,

clanstvom u MFS-u dobijate priliku da menjate stvari na bolje, ali ne time sto ste dali 1000 din, taj novac u neku ruku osigurava da i dalje postojimo, nista vise. Sve ostalo je za sada na vama, na sekcijama, na regionima i sve se zasniva na entuzijazmu i zelji da svoju reku ili svoj kraj ucinite lepsim mestom. MFS je tu da stane iza svakog od nas, da pomogne, gurne, posavetuje i da sve od sebe da se plan ako je dobar sprovede u delo, znaci inicijativa od lokalnog ka globalnom. Sam projekat repro centra je toliko komplikovan da zahteva citav tim ljudi a ne sacicu koliko nas se trenutno angazovalo, ali ako projekat zazivi svaka salmonidna reka u srbiji ce biti puna ribe, i to ce biti bas vasa zasluga zato sto ste stali iza ideje ma koliko ona bila utopijska, daleka i neverovatna za nase podnevlje, i na kraju bicete ponosni zato sto ste od pcetka bili clan jedne organizacije koja je i vasem detetu omogucila da uziva u reci bas takvoj kava je bila nekada kada ste i vi prvi put na njoj ulovili ribu.

Pozdrav!

Ivan Dragojlovic
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ubih se objasnjavajuci da bez naseg clanstva nema ni MFS-a. Svako od nas ce uticati na desavanja u svetu musicarenja tek kada postane clan MFS-a, koji tek sa ozbiljnim brojem clanova postaje i ozbiljna organizacija.
"Sta dobijamo od njih?"- najcesce je pitanje.
"Kojih njih?"- pitam ja. "Uclanite se, pa vi budite "oni"!"
Omoguceno vam je da uticete na razvoj musicarenja u svojoj zemlji. Ja znam kako se to radi i samo treba da upisem svoje ime na clanskoj karti.
Neki cekaju da prodje malo vremena i da se uvere da je ova nasa organizacija ozbiljna. Bicemo strpljivi sa svima, jer su mozda u pravu.
Glavni inicijatori osnivanja MFS-a nisu obisli ni Nis, a kamoli Pirot, Vranje, Leskovac ili Krusevac. Odlicno znam da se u ovim gradovima nalazi vise od polovine srpskih musicara, koji zasluzuju da izbliza vide ljude koji treba da zadobiju njihovo poverenje.
Do sada, ja sam bio nesto kao predstavnik musicara sa juga i istoka Srbije. To je pogresno. Bez uticaja ogromnog broja musicara iz ovih, u ovoj oblasti veoma razvijenih krajeva, nema ni ozbiljne MFS.
Krajnje je vreme da se vrh MFS-a pojavi bar u Nisu i da, tu okupi predstavnike musicara Pirotskog, Vranjanskog, Leskovackog, Zajecarskog, Krusevackog, Jagodinskog i Niskog regiona. Pola Srbije!
 

gile_ks

Junior member
Učlanjen(a)
02.06.2006.
Poruke
58
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
U Krusevcu nece ni dozvole da izvade, a ovi koji je i izvade trude se da satru sto vise ribe kako bi je isplatili bar 3 puta. Za vreme lovostaja na stuku na barama nije bilo mesta ali bas nigde. Iz price nekih lovocuvara od bar 60-70 pecarosa kojima su trazili dozvole njih petoro je imalo istu ostali su se vadili da su ih zaboravili kod kuce mada cisto sumnjam. Pre nekoliko dana na Rasini vidim neke plovkarose kako nose pastrmke od 15-20cm, na moje pitanje zasto nose tu sitnuriju oni mi odgovaraju da su one najsladje. Zato ja mislim da ali bas nigde nije situacija katastrofalna kao u Krusevcu. A na Saletovo pitanje da se u Krusevcu osnuje musicarska sekcija i da se uclanite u nju a ne dobijate nista samo bih se slatko nasmejao. Daj Boze da gresim ali iz dosadasnjeg iskustva znam da je tako. U Krusevcu sam upoznao mozda 4-5 musicara i ne znam da li ih ima vise. Pa u Krusevcu u prodavnicama tek u poslednjih par meseci mozete naci osnovni pribor za musicarenje. Tako da sa mojom zeljom da Rasina bude puna riba, tesko da ce se ostvariti. Mada nikad se ne zna, mozda ce se ovo stanje nekada promeniti ostaje mi samo da cekam i da se nadam.
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
spominje li neko ostale dijelove srbije ovde, sta je sa ljudima na sjeveru, da li su obavjesteni, da li se gdje mogu uclaniti, da li su pozvani da ucestvuju u osnivanju?

mnogo pitam ali interesuje me, necete vljada da sjeverni dio bude primoran da organizuje paraleno udruzenje (ako se osjeti zapostavljenim) bila bi steta, pogotovo sto bi zajednicki bilo super... pogotovo sto je sjeverni dio ekonomski i politicki mnogo jaci sto moze biti od velike koristi... u stvari to je u mnogo situacija presudno
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
ako pod sever ,mislis na vojvodinu onda, da obavesteni su ucestvovace i moze se uclaniti za sad u novom sadu a videcemo za dalje sta se desava sa ostalim gradovima vojvodine
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
Gdje u NS se moze uclaniti, ko je obavjesten o osnivanju a da je iz Vojvodine i da li je neko iz Vojvodine bio na osnivanju?
 
Vrh Dno