Upotreba olovne zice

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo nekoliko nacina iskoriscenja olovne zice.

1. slika - OZ motana retko kada nam nije potrebno vece otezanje a ujedno i ravnomerno otezana udica
2. slika - OZ motana gusto kada nam je potrebno vece otezanje udive
3. slika - OZ sa tezistem pozadi
4. slika - OZ sa tezistem napred

5, 6, 7, 8 i9 slika u S by S varijanti. Nacin koriscenja OZ za telo gamarusa, cime izbegavamo "debelo telo" vec dobijamo tela gamarusa u prirodnom obliku.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja često koristim olovnu žicu u raznim debljinama. Imam je u debljinama od 0.20 mm(za sitne nimfe) do 2 mm (za teške strimere). Ovih dana nimfarim bodorke i po ceo dan motam tanku olovnu žicu na sitne udice. Zanimljiva je ova ideja sa retko namotanom žicom, kada je potrebno manje otežanje, mada je podjednako dobro, umesto toga, gusto namotati bakarnu žicu i uštedeti olovnu, koja nam često manjka.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Ja često koristim olovnu žicu u raznim debljinama. Imam je u debljinama od 0.20 mm(za sitne nimfe) do 2 mm (za teške strimere). Ovih dana nimfarim bodorke i po ceo dan motam tanku olovnu žicu na sitne udice. Zanimljiva je ova ideja sa retko namotanom žicom, kada je potrebno manje otežanje, mada je podjednako dobro, umesto toga, gusto namotati bakarnu žicu i uštedeti olovnu, koja nam često manjka.

Gde nadje 0.20mm olovnu zicu , nigde nisam nasao da se proizvodi tanja od 0.010 incha?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Imam jednu veoma tanku. Sam sam je procenio na 0.20 mm, onako, ribarskim okom. Ako ima i 0.25, kakve to veze ima? Ja sam hteo da istaknem onu od 2 mm, pa i deblju, koju koristim za strimere koje zovem "kanarinci".
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Imam jednu veoma tanku. Sam sam je procenio na 0.20 mm, onako, ribarskim okom. Ako ima i 0.25, kakve to veze ima? Ja sam hteo da istaknem onu od 2 mm, pa i deblju, koju koristim za strimere koje zovem "kanarinci".

Pa nisam ja pitao to zbog tebe da te hvalim vec zbog sebe ako ima negde da se kupi.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam mislio da sumnjaš u tačnost debljine. :doh: Slušaj, nema nigde da se kupi kod nas. Meni je poklonio jedan prijatelj. Ako naletiš na tako tanku olovnu žicu, kupuj sve!!!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mix mene intersuje ta od 2mm (može i od 1mm) gde ima da se kupi?

A ti Konstruktore, pitaj kuma od tvog učitelja F.C.-a trebalo bi da kod njega ima od 0,2mm.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Koristim olovne zice u dve debljine. Koji je precnik neznam ali sve zavrsavaju. Koristim i samolepljivu olovnu traku. Ne znam koje debljine. Ima li ko informacija moze li se ona ovde negde nabaviti u Srbiji u razlicitim debljinama. Ipak je i ona nezamenjiva za neke musice.
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
100ka je napisao(la):
Mix mene intersuje ta od 2mm (može i od 1mm) gde ima da se kupi?

U nedostatku takve deblje olovne žice za strimere, koristim žicu za lemljenje koje ima u svakoj željezariji  ;). Mekana je, dovoljno teška, i vrlo jeftina.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Kalajna žica za lemljenje jeste lako dostupna ali je negde 20-30% lakša od olova :(
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
100ka je napisao(la):
Kalajna žica za lemljenje jeste lako dostupna ali je negde 20-30% lakša od olova :(

to je samo par namotaja više  :)  Nego, od kojeg je materijala ta žica za lemljenje?
 

lizard

Junior member
Učlanjen(a)
04.06.2006.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
da, kalaj ili kositar, ako me pamćenje ne vara!
 
Vrh Dno