važnost ravnoteže između štapa i role

dugi

Junior member
Učlanjen(a)
18.08.2008.
Poruke
22
Broj reagovanja
0
Lokacija
Hr
Pozdrav svima!
Neznam pod što bi stavio ovaj topic, možda najbolje pod fly casting.

Pitanje je koliko je zapravo važno da štap bude u ravnoteži kad je rola na njemu.
Dali je bolje kad pada malo prema vrhu ili kad naginje prema roli, ili baš mora biti u ravnoteži?
 

dugi

Junior member
Učlanjen(a)
18.08.2008.
Poruke
22
Broj reagovanja
0
Lokacija
Hr
u biti muci me jedna stvar. Imam stap klase 4 i duzine 3,05m iliti 10 stopa. Kad mu stavim rolu 3/4 teziste mu pada prema vrhu jer je dugacak, i sad razmisljam da uzmem za njega rolu 5/6 kako dobio na ravnotezi, stime da bih normalno stavio gore znjoru 4 i to DT.
E, sad me zanima dali se moze, jel ima neko iskustva, da se ugradi tezi rol halter iliti drzac role te na njega staviti tu laksu rolu?

 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
dugi je napisao(la):
...u biti muci me jedna stvar. Imam stap klase 4 i duzine 3,05m iliti 10 stopa. Kad mu stavim rolu 3/4 teziste mu pada prema vrhu jer je dugacak, ...

Nije čudo što te ovo muči. Stavi teži čekrk i cela kombinacija biće lakša za manipulaciju (balans bi trebao da bude negde pri kraju plute).

P.S. Ali nemoj sitničariti!!! Ako ne vuče mnogo napred to i nije tako strašno. Nemoj nikako dodatno otežavati sistem!!! Inače ovo je najveća mana štapova dužih od 9 stopa :yeswink:
 
Vrh Dno