Vestacke "raznoraznosti"

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Suve, mokre, nimfe, emerdzeri, strimeri i ostali tipovi vestackih "musica". Strimeri ne imitiraju nikakve musice, pa ih oduvek zovu flies. Ni gamarusi, ni zabe nisu muve, itd...Mozda je i sam naziv vestacke musice zastareo. Ali kako da zovemo vestacke mamce koje koristimo musicarskim priborom?
Vec smo probali vestacku algu za musicarenje skobalja i klena. Ja sam probao i nesto kao vestacku visnju. Hajde da probamo vestackog punoglavca, kupinu, dudinku, zrno kukuruza, hleb, zrno psenice, glistu...
Sta, ne verujete? Evo vec ove godine cu sve ovo probati. Vec sam obezbedio novu "konfiguraciju" za neke stvari. Sarani na vestacke larve Chironomidae i vestacke kisne gliste, klenovi ( i to sve glavonje) na vestacke dudinke i kupine, bucovi na vestackog punoglavca... Sta kazete, a?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ja ti predlazem da kupis kombi, stolicu na rasklapanje, rod pod, signalizatore trzaja, kisobran i suncobran, 3 bureta kukuruza... i da predjes u sarandzije :lol: :lol:

Ocigledno da postoji zasicenje kod tebe pa je red da promenis stil ribolova. Neki "normalan" razvojni put je, plovak-kederi, plovak-babuska i ostala boranija, pa se onda opredelis hoces li u varalicare ili dubinkase. I na kraju ko zaista tezi savrsenstvu zavrsava kao musicar.

Malo sale nije na odmet :hammer:

Da se vratimo na temu.

Ideja zaista nije losa ali ja sam old style fan i nikada necu bacati vestacku visnju, dud ili kupinu musicarskim stapom
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Ja sam resio ozbiljno da predjem u babuskare(ovaj sarandzije, to im tepam), al sa mahacem u ruci. Neverujem da ce biti los filng recimo amur od jedno 8 kg na lagonom musicarskom stapu, pa kad par puta udje u becking...

Imitacija korice hleba, imitacija hrane za pse....hahaha... ali sto da ne.... Imitacija gliste kao sto je san juan worm bi trebalo da je i vama old style musicarima dobro poznata, tako da nepredstavlja nikakvu novost, klen na punoglavca zasto da ne, i bas ga hoce, zaba, mis..... i sve ostalo sto je na ribljem meniju nevidim razloga zasto se nebi moglo naci na kraju pretveza u obliku neke dobre imitacije.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pazi Dane,

Nemam nista protiv, ali ja musicarenje zamisljam kao druzenje sa netaknutom prirodom, planinskom rekom koju mozes da pijes, travom koju mozes da zvaces (da znas da je nije 300 zivotinja zapishalo :lol: ) i dosta mi je vise i Save i Dunava i blata i komaraca. To je jedini razlog sto me boli uvo koliko km treba da predjem za 3-4 sata kvalitetnog pecanja.
Iskren da budem nisam ni sanjao da "borba" sa ovolicnim ribicama moze da me ovoliko obuzme. Nikada nisam hvatao manje ribe a vise uzivao.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Za mene je musicarenje nadmudrivanje sa ribom musicarskim priborom i vestackom musicom. A to gde kad sta, sa kojom muvom je manje vazno... (al pravo vreme, pravo mesto i prava prezentacija su najvaznije) :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
E Dane,

naravno ima ljudi koji razmisljaju ko je mudriji, riba ili on.
Ima i ljudi koji kazu da su nastali od majmuna (Darvin) :lol: :lol:

Ja znam od koga sam nastao kao i sto nemam dilemu ko je mudriji. :lol: :lol:

NHF ja se malo salim!!
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
508
Broj reagovanja
149
Meni je San Juan Worm jedna od najlovnijih musica i to na bistrim spring creek-ovima. Imitira kisnu glistu i riba je uzima sa uzivanjem. Morske musice su takodje daleko od termina "musica" (imitacije lignji, morskih crva, komadica hleba za cipola, kozica, jastoga, kraba, zatim dzig musice sa otezanjem-da ne nabrajam). Englezi vole termin "lures" za strimere, ali ja za sve njih, valjda iz navike, koristim termin "musice".
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Musicarenje pastrmke je kao da slusate Elvisa Presley-a, lipljen kao Jimmy Hendrix, klen kao Rolling Stones... Mora nesto novo da se slusa. Evo ja komponujem neke hitove za ovu sezonu. Uskoro ih objavljujem i ocekujem visok plasman na "Chart-ovima".
Mozda nekome musicarenje grgeca, babuske, bodorke, bucova, cipla... zvuci kao grozni turbo folk, ali meni zvuci kao alter...
Ja ili sam poludeo ili sam musicarski fanatik!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Musicarenje pastrmke je kao da slusate Elvisa Presley-a, lipljen kao Jimmy Hendrix, klen kao Rolling Stones... Mora nesto novo da se slusa. Evo ja komponujem neke hitove za ovu sezonu. Uskoro ih objavljujem i ocekujem visok plasman na "Chart-ovima".
Mozda nekome musicarenje grgeca, babuske, bodorke, bucova, cipla... zvuci kao grozni turbo folk, ali meni zvuci kao alter...
Ja ili sam poludeo ili sam musicarski fanatik!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nisi poludeo. Ja sam za lov novih vrsta! Pogotovu me je sexualno uzbudio grgec i mislim da cu mu se posvetiti ove sezone!
 
Vrh Dno