Veternica

V

vaga

Guest
    Ova planinska reka se uliva u jezero Barje i iz njega se nastavlja dugo nadole ,protice kroz moj grad i dalje nizvodno ispod Doljevca,mislim, uliva se u J.Moravu.Sta da vam kazem o njoj,dosta je napadnuta a nizvodno od Leskovca i zagadjena ( od kanalizacije od sela Bogojevca do uliva ).Iznad Leskovca pa sve do Barja ima dosta dobrih mesta za musicarenje klena koga ovde ima ko pleve a ima i pravih kapitalaca oko 2 kg.
Iako protice kroz moje mesto,osim ovih podataka ustvari o njoj neznam bas mnogo pa Vas pozivam da napiseto o njoj nesto opsirnije,o vasim iskustvima i sl. :)
 
V

vaga

Guest
  Dal svaki ciga svoga konja fali ili niko jos nije bacao muvu u Veternicu.Ne mogu da verujem,ajde ne sramujte se udrite malo tastaturu a ko je polomi od kucanje cu mu kupim novu... :)
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Ja sam iz Vlasotinca i u zivotu mi nije palo na pamet da odem da pecam na Veternicu, a ne znam dali ima jos nekog na ovom forumu iz Leskovca osim tebe, mada znam da u leskovcu ima musicara , ali njih sam sretao na J.Moravi raspitaj se od  ljudi koji pecaju na skakavca , visnju i slicno ili nadji nekog musicara iz Le, taj je sigurno zabacio u Veternicu.
P.S. Znam da uzvodno od Le ima klenova.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Prošlog leta sam je pregazio blizu ušća u J.Moravu  :puke:. Kažu da je iznad Leskovca dobra i puna krupnih klenova, ali nisam je posećivao. Voleo bih da je obiđem.  :tbumb:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Sto se tice Veternice do ulaska u jezero barije i nesto ispod jezera daje fantasticne rezultate u prolecno-letnjem periodu sto se tice klena.
Mislimda niszvodno ima dosta djubrista  tako da ne bih preporucio lov klena iz higijenskih razloga a i dosta smrdi na tiganju..
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Da se nadovezem na temu,zivim u okolini Leskovca,tako da uglavnom musicarim na Veternici...kazu da je reka zagadjena,prljava,smrdljiva itd,itd...ali verujte mi na rec da nije tako...treba doci i probati musicariti pa videti o cemu je rec...slobodna reka bez ijednog ribocuvara,a iako naletite na nekog,ponudite mu 10 evrona i slobodni ste...sve u svemu sta da kazem kada su se u zadnje vreme pojavile basnoslovne kolicine rakova,a dobro poznato je da u prljavim i zagadjenim vodama oni ne stanuju...ko ne veruje meni na rec,neka dodje pa neka se uveri,Veternica mi je udaljena nekih 30-40 metara od kuce,mozemo i od terase da zabacujemo...pozdrav  :smoke:  :hammer:  :-X
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
935
Broj reagovanja
90
jel recni ili potocni rak,posto recnih ima i na dunavu i savi ..
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
recni naravno...a to da riba smrdi na tiganju,nije tacno uopste...nego,Vaga,odakle si ti,kad vec kazes da prolazi kroz tvoje mesto?  :hammer:
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
935
Broj reagovanja
90
pa i nije on bas faktor cistoce vode,jedan od mojih ulova sa dunava u bg-u veoma ciste reke  :doh:

 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Pa i nije neki faktor,ali da je reka cista,cista je...a lepu si veceru upecao :) na cega si ga vatao,na nimfu?  :D :nowink:
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
935
Broj reagovanja
90
to je treci taj dan ,uzeo tvistera namenjenog smudju regularno sa klestima i nije ga pustio do ubacivanja u camac  :D
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Ej, ne zajebavajte se da krkate ove rakove. Jedno je taj neki potocni, a ima i nekog alohtonog, koji i u kanalizaciji moze da zivi. Jezero Celije je prepuno rakova, a prljavo samo tako. Kad pecam smudja, udjem u vodu, nosim waders, a kad izadjem po par komada okaceni po pertlama cipela. Tako su se neki Kinezi potrovali pre par godina kad su jeli te rakove.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Ma bre ne jedemo to,nego samo pricao o njima onako bezveze...a sa cega se 'rane japanci ?  :D :tbumb: :tbumb:
 
Vrh Dno