Vision xla

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danas sam isprobao ovaj čekrk. Izuzetna stvarčica. Doslovno prede u rukama. Materijali su kvalitetni. Također ima lep dizajn, po meni savršen, još da je ručica od nekog tvrdog drveta to bi bila tačka na i. Također je vrlo lagana i vredna svoje cene, možda i malo više :) No, to ču znati kada sa njom ukrasim moj stari štap;-)
Model koji sam isprobao je bio: Item n. - VLA45; Line - 4/5. Taj ču i da kupim čim skupim neku paru.
Više informacija o tom čekrku imate na http://www.visionflyfishing.com/xla.html

Također ovaj čekrk dosta potseča na Loop EVOTEC G3 o kojem sam duže vremena maštao, tako da če ga zameniti ovaj vrlo sličan i odličan - Vision xla.
http://www.looptackle.se/eng/showroom/reels/classic.html

Ova od loop-a kosta nekih 340€, dok ova od vision-a kosta 250€. Mene če koštati 5% manje :-D
 

Prilozi

  • vision07.jpg
    vision07.jpg
    52,5 KB · Pregleda: 227
  • vision11.jpg
    vision11.jpg
    34,7 KB · Pregleda: 212
  • vision17.jpg
    vision17.jpg
    40,8 KB · Pregleda: 223
  • vision18.jpg
    vision18.jpg
    51,9 KB · Pregleda: 233
  • vision20.jpg
    vision20.jpg
    64,5 KB · Pregleda: 243
  • visionxl.jpg
    visionxl.jpg
    67,1 KB · Pregleda: 187

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
VISION XLA je zaista izuzetan cekrk! Bez ijedne zamerke, i za svaku preporuku! Samo sto bi neko tvrdo drvo na tako savremenom cekrku space dizajna, stajalo kao piletu sise. Ok je drvo za neki tradicionalniji cekrk, ali za ove svemirske LA nikako.
Sebastiane nemoj se previse obazirati na LOOP sto se cekrka tice. Prica se da se prave na dalekom istoku i zaista je smesno platiti ga vise nego XLA, pogotovo sto sam siguran da nije bolji za tih 100e razlike. Jednostavno od kada ih je napustio glavni konstruktor i osamostalio proizvodnju, to vise nije ta firma. Ali navika je cudo!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nakon ove LA Vision-ke sam Loop Evotec G3 zaboravio u trenutku. Ova mi je fenomenalna i dizajnom i kvalitetom. Inace se ne slazem sa tobom u vezi rucice :) Drvo može biti svakakvo, i ono se može prilagoditi "space" dizajnu, veruj mi svasta sam video. Drvo kao iskonski materijal jednako se obrađuje i prilagođuje svaom vremenu. No to nije neka bitna stvar. Nekome bi se možda više dopala od aluminija, inače i ovakav LA Vision je perfektan, i nema nikakve mane. Jedva čekam da ga kupim :) Možda ču da ga krstim sa kapitalnim lipljanom sa bohinjke ;-)

Esox, Sorry za "žulj" ali kako lepo radi taj čekrk ;-) heheh. Pa još lep zvuk i to vrlo tih, skoro kao da svira heheh, u drugu stranu se ni malo ne čuje...perfektan. Razlika između ovoga što trenutnoi mam je ko' nebo i zemlja. Kada moj začekrka joj, momentalno sve ribe u vodi dožive šok i počnu da trzaju u levo, pobenave i same iskaču na obalu samo da prestanem .......hehehehheh. :-D
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Cekrk je izvanredan, mozes ga videti i u mojoj galeriji sa jednom morskom pastrmkom :) Obavezno pogledaj i Danielsson cekrke ako ih je moguce naci. To su stari Loop cekrci originalnog Svedskog konstruktora.
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
Nakon ove LA Vision-ke sam Loop Evotec G3 zaboravio u trenutku. Ova mi je fenomenalna i dizajnom i kvalitetom. Inace se ne slazem sa tobom u vezi rucice :) Drvo može biti svakakvo, i ono se može prilagoditi "space" dizajnu, veruj mi svasta sam video. Drvo kao iskonski materijal jednako se obrađuje i prilagođuje svaom vremenu. No to nije neka bitna stvar. Nekome bi se možda više dopala od aluminija, inače i ovakav LA Vision je perfektan, i nema nikakve mane. Jedva čekam da ga kupim :) Možda ču da ga krstim sa kapitalnim lipljanom sa bohinjke ;-)

Esox, Sorry za "žulj" ali kako lepo radi taj čekrk ;-) heheh. Pa još lep zvuk i to vrlo tih, skoro kao da svira heheh, u drugu stranu se ni malo ne čuje...perfektan. Razlika između ovoga što trenutnoi mam je ko' nebo i zemlja. Kada moj začekrka joj, momentalno sve ribe u vodi dožive šok i počnu da trzaju u levo, pobenave i same iskaču na obalu samo da prestanem .......hehehehheh. :-D

Samo da ti i sa svoje strane potvrdim ono sto si i sam zakljucio - Loop G3 nije vrijedan te razlike u cijeni u poredjenju sa Vison XLA. Ta rolna je zaista vrijedna svoje cijene, neces se pokajati ako je kupis! Zaboravi G3 i umjesto toga kupi jednu rezervnu spulu..
 
Vrh Dno