Vodjenje nimfe

RašaRaša

Newbie
Učlanjen(a)
09.04.2021.
Poruke
19
Broj reagovanja
14
Meni su na Đetinji spakovali set tako da euronymph line izlazi od prvog do trećeg provodnika, Rio two tone Indicator 4X dužine 4m,ringlica i tipet. Ali to je za bacanje do 3,5m ispred vrha štapa.
Da li mi fali nešto između eu.line i indikatora?
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Фали око 4м лидера од 4Х или сам индикатор може бити 7-8м дужине.
 

Fenjerdzija

Newbie
Učlanjen(a)
27.11.2022.
Poruke
12
Broj reagovanja
32
Lokacija
Tuzla
Zdravo svima,

Imam jedno pitanje vezano za stap/setup za nimfarenje. Relativno sam nov u musicarenju i trenutno lovim samo na suhe musice. Imam ovaj kogha stap.
Probao sam par puta nimfe staviti ali nisam nista upecao na njih. Poslije kada sam citao malo vise o nymph metodama vidim da mi je sistem nije bio prikladan za nimfarenje.
Imate li neke stapove i opremu da preporucite za pocetnika? Da li se isplati neki generalni stap imati za suhe musice i nimfe?
Hvala
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Po meni ne treba ti poseban štap,ono što ti je bitno pri zabacivanju je vođenje iste i da ti višak strune bude da kažem zategnut.
Možeš vizuelno da vidiš kada struna se zateže ili kreće u stranu što je svojstveno ugrizu.A svakako se i osjeti kada riba uzme.
Malo prakse i brzo ćeš ući u štos!
 
  • Like
Reagovanja: TMc

Fenjerdzija

Newbie
Učlanjen(a)
27.11.2022.
Poruke
12
Broj reagovanja
32
Lokacija
Tuzla
Da li cesto koristite olovo da bi sistem bio tezi? Imam osjecaj da mi nimfa veoma rijetko ide po dnu, cak i kada koristim malo teze nimfe.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Nemoj uopste da se trudis da ide po dnu.... Malo iznad dna, povremeno kuckanje to je ono cemu treba da tezis
 
Vrh Dno