welded loops (konektori) na musicarskim strunama i nove letece glave

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
156
Rio i Airflo su trenutno jedina dva proizvodjaca koja nude tzv. welded loops-ugradjene konektore na svojim strunama. Airflo je upravo re-dizajnirao svoje konektore za 2006. i ucinio ih jos boljim. S.A. ubrzano rade da bi se izjednacili sa konkurencijom i izgleda da ce i njihove musicarske strune uskoro imati ovakve vec ugradjene konektore (ako ne ove, onda sigurno 2007. godine). O Cortland-u nemam informacija.

Do sada su musicari sami izradjivali svoje konektore od pletenog najlona ili se snalazili sa kupovnim. Welded loops ce zauvek resiti ovaj problem, jer su sastavni deo strune.

Za ljubitelje letecih glava bice interesantan podatak da se sve najnovije Rio i Airflo glave prodaju vec "uplined" za dve klase. Znaci ako kupujete Rio ili Airflo glavu za vas 8wt, kupite ST8 strunu , a ne ST10 (ili ST9) kao sto je uobicajena praksa. Ovo vazi za Rio i Airflo strune proizvedene u 2006. godini.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Probao sam Airflo neki distance WF5F i mogu ti reci da sam se debelo razocarao u te konektore. U startu je uradjen tako da je uvrnut oko svoje ose i rotira se ceo prilikom zabacaja sto me opasno nerviralo i skracivalo distancu. Sada sam nakupovao nekoliko RIO snjureva koje jos nisam probao ali koliko vidim sam konektor deluje kao da je mnogo bolje uradjen. Videcemo!
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
156
Zato ih Airflo i modifikuje za ovu godinu. Stari Rio konektori su bili uzasni. Ja sam ih uvek sekao i montirao moje iz kucne radinosti.
 
Vrh Dno