Za ljubitelje big game musicarenja: oboren svetski rekord u lovu zutopere tune

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
154
Tuna sa zutim perajima (yellowfin) je jedna od najjacih riba i zutoperka od 100lb tezine na 20lb predvez je do pre nedelju dana bila "sveti gral" koji godinama najbolji lovci na musicarske rekorde pokusavaju da obore. Kako stvari izgledaju, rekord je konacno oboren. Izvesni Trevor Hansen ulovio je ribu od 107 lb 2oz na 20lb tippet u Jeffrey Bay-u, Juzna Afrika. Borba je trajala oko pet sati. Ostaje da se vidi hoce li IGFA (International Gamefish Association) priznati rekord, jer IGFA dozvoljava 'fighting butt' na musicarskom stapu od maksimalno 6 inca. Na slici on deluje dosta duze. Ovo je izazvalo velike polemike medju tvrdokornim lovcima na rekorde. Bez obzira dali ce magicni vrh od 100lb biti osvojen, ovo je ulov za najvecu pohvalu, koji pored sve vestine i srece zahteva neverovatnu fizicku spremnost. Koliko se secam, prethodni flyrod rekord za ovu vrstu (20lb class tippet) je bio oko 94lb.
tuna_apr_2006.jpg
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
MIAMI - Amerikanac Martin Arostegui postavio je jo? jedan u nizu ribi?kih svetskih rekorda uloviv?i 175 kilograma te?kog morskog psa ribi?kim ?tapom, koriste?i mu?icu kao mamac. To je najve?i ulov ikad zabilje?en u ribolovu na mu?icu, ?ime je Arostegui, lije?nik po zanimanju, sru?io gotovo 40 godina star svjetski rekord, rekla je u utorak koordinatorica Me?unarodne udruge za lov na velike ribe (IGFA) Rebecca Reynolds. "Ribu smo doteglili ?ivu i ?ivu je vratili u more, ?to meni ovaj ulov ?ini posebnim", rekao je za agenciju AP Arostegui, koji je morskog psa ulovio kod oto?ja Marquesas Keys na Floridi. S vi?e od 2 metra dugom ribom Arostegui, koji je ve? ostvario vi?e od 100 svjetskih rekorda u razli?itim ribolovnim disciplinama, se borio oko sat vremena, a na palubu ju je izvukao uz pomo? jo? dvojice suradnika. Ulovio ju je po?etkom o?ujka, a ribolovna udruga priznala je novi svjetski rekord nakon propisanih 60 dana ?ekanja. Hina
(text je preuzet sa sajta VECERNjEG LISTA.)
 
Vrh Dno