ZABAČAJI SA KEJOM NA LEĐIMA

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Pošto me ove godine očekuje prilično mušičarenja i zabacivanja sa keja ispod hidroelektrane,imam dilemu koju bi mogli da razreše ljudi koji su duže u flycastng-u!Elem,kej sa kojeg sam povremeno mušičario je prilično visok i tik je iza leđa.Nema mahanja,ili vrlo malo, sa polovičnim back cast-om.Vodeni zabačaji su takođe sa 50 posto funkcionalnosti jer je fin loop  nemoguće napravit na betonu koji je na desetak cm iza leđa!Za takvu vrstu terena sam osmislio način koji mi odgovara i koji me dosta dobro služi.Ipak,želeo bih da me neko upućeniji u fiziku zabačaja i nepogrešivo disciplinovan, uputi na obećavajući ishod sledećeg problema!Dovlačim strimer do nogu,u tom trenutku se baca bucov i nastavlja da klizi na desetak metara od mena,na 1 sat.Šta baciti na deset metara od nogu toj situaciji sa krajem kanapa na vršnoj vođici!
 

Aco Ivanovic

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
190
Broj reagovanja
0

Vobler batice, sa sve Stelom Šimano i Sportexom u rukama ... ili šta već!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ako te ocekuje puno takvih ribolova onda nece biti problem da ulozis malo para i kupis neki DH. Onda ce vodeni zabacaji da ti idu mnogo lakse i dalje. :)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Aco Ivanovic je napisao(la):

Vobler batice, sa sve Stelom Šimano i Sportexom u rukama ... ili šta već!
Aco,kako ja da to bacim kanapom i muvom?!
 

Aco Ivanovic

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
190
Broj reagovanja
0
Odvedi me na to mesto i krećemo u rešavanje problema!

Vertikalni switch ... kao prva opcija! Ali ti treba ultra brzi štap sa vršnom akcijom i WF struna sa trbuhom do 10 metara (Loop ima par takvih ...). Ili neka balansirana leteća glava (predpostavljam da koristiš tonuće, ili kombo ...)

Kao druga opcija ... e neću da ti kažem  :bleh:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Koristim tonuću od prošle godine i zadovoljan sam sa tim brzim i munjevitim zabačajima do nekih distanci, ali na keju u Kladovu  koji je dosta blaži i niži od gore pomenutog.Kaži drugu opciju i vodim te u rajačke pimnice 8)
 

Aco Ivanovic

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
190
Broj reagovanja
0

E jesi uporan, tebra! Mora da si uspešan kod žena ... i na lotou  8)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Nemam sreće u kocki ali je žena 5 godina starija od mene,pa ti vidi :smoke: :smoke:
 

Aco Ivanovic

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
190
Broj reagovanja
0
Uffff, mora da te gleda ko u Boga! Ova moja mlađa od mene 11 godina - najebo sam kad-tad  :doh:

Idemo na taj kej i branu, drug. Tamo ćemo da solviramo celu priču ...
 

ramplinstinski

Senior member
Učlanjen(a)
11.10.2009.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Bgd
zvezdan je napisao(la):
Nemam sreće u kocki ali je žena 5 godina starija od mene,pa ti vidi :smoke: :smoke:
Aco Ivanovic je napisao(la):
Uffff, mora da te gleda ko u Boga! Ova moja mlađa od mene 11 godina - najebo sam kad-tad  :doh:

Idemo na taj kej i branu, drug. Tamo ćemo da solviramo celu priču ...

Prosek vam je ipak dobar...
 
Vrh Dno