Zapadna Morava

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
verovatno je neko i pecao na njoj, srednje je velicine,ume da bude a i cesto je jako bistra,mada iz daljine valjda zbog planktona izgleda prljava. nekad je bila prebogata klenom i bucovom, danas klen je sve redji ali bucka i dalje ima pristojno cak i ogromnih. prosle godine,doduse na vobler drugar je digao jednog od 7kg, prava mrcina. ko zeli da musicari klena ide po selima nizvodno od Čačka mada i uzvodno su obecavajuci tereni,ali meni nepoznati.
po selima iako ima krivolova ima i dalje klena u zavidnom broju. u gradu je bezveze teren,ponekad se nesto i bocne ali prosek je max 200gr-bedno,
malo dalje od grada je vec bolje. ko zeli da se proba u lovu bucova morava je vrh reka za njega.
temu sam stavio jer sam video da ima dosta zagrejanih za bucka tako da-dobro dosli

ko voli klena, krupnih ima, ali pred sami mrak na cimet sedza najvise voli, cesto imam i ispravljanje ili kidanje u sumrak-udje u travu i kraj, mada moj najveci klen u zivotu je dosao u 10 ujutru (2340gr) na neku jednodnevku,suvu, na vidjeno je ulovljen.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pozdrav za novog člana, mog starog poznanika oholog!  :bye:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zanimljiva reka, koju nikad nisam posetio, iako je na šezdesetak kilometara od moje kuće. Čuo sam i dobre i loše priče, pa molim Oholog i ostale koji je bolje poznaju da nam daju više detalja.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
pozdrav goci :bye:
mix: ne znam sta  te zanima, relativno je cista, bar se meni cini, skoljki ali od auta ima ali retko gde, ostalih skoljki ima, citao sam da su danica i vulgata indikatori cistoce, ima ih-ne mnogo ali povremeno izleti poneka. stuke su retke ili ih mi odavde ne znamo pecati, bucovi su ogromni na dosta mesta, soma ima po pojedinim virovima...
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mixmaster je napisao(la):
Zanimljiva reka, koju nikad nisam posetio, iako je na šezdesetak kilometara od moje kuće. Čuo sam i dobre i loše priče, pa molim Oholog i ostale koji je bolje poznaju da nam daju više detalja.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
oholi je napisao(la):
pozdrav goci :bye:
mix: ne znam sta  te zanima, relativno je cista, bar se meni cini, skoljki ali od auta ima ali retko gde, ostalih skoljki ima, citao sam da su danica i vulgata indikatori cistoce, ima ih-ne mnogo ali povremeno izleti poneka. stuke su retke ili ih mi odavde ne znamo pecati, bucovi su ogromni na dosta mesta, soma ima po pojedinim virovima...

SVe me zanima. Slike, priče iz ribolova, tereni... Piši što više o toj reci. Zapadna Morava je jedna od najvažnijih i najvećih reka u Srbiji. Ne dozvoli da češće čitamo o potočićima nego o njoj.
Zaista bih voleo da je posetim sledeće godine i to sa ekipom dobrih mušičara. Bilo bi dobro da nam se i ti pridružiš. Osećam da ćemo naloviti ribe i odlično se provesti.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
za slike i price uskoro, mada sam sa slikama slab bar iz letnjeg perioda, a i ne znam kako da okacim slike na forum onako malene,a i dial up imam tako da sam ogranicen. a text uskoro
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pazite ovu perverznu ideju - mušičarenje plotice na Zapadnoj Moravi! Čujem da su komadi od 1-2 kg redovni!  :drool:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
nesam cuo, plotica je bas retka, bar u cacanskom delu, deverike i mrene moze da se nadje, po deverici je deo odmah ispod brane u medjuvrsju najpoznatiji,mada tu ima i ogromnih bucova,mrena, klenova... samo treba potrefiti vodostaj-kad se puste voda iz jezera,a to je 2puta dnevno
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Imao sam par dana vremena da provedem na Zapadnoj moravi ali je relativno davno bilo na pocetku moje musicarske karijere..
Nista vise sem ada sam prolazio najbolje na "VECTICU" i to uglavnom klen i po koja plotica..
---pozdrav--
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ja sam lovio iznad Krusevca, prema Trsteniku: klenovi kilasi i poneki bucov. Jedini problem - duboko bre, slabo prohodna. :smoke:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
morava u cacku je manja od te u krusevcu,zbog ibra i ostalih pritoka, mnogo je brza i plica, prosecna dubina oko cacka ke 1m, sa smenjivanjem brzaka i virova dubine oko3m, prepuna je trava raznih, tako da se osim klena na 20cm dubine po travi nadju somovi i do metra stuje bucova ima krupnih,skobalj je prekrio dno,mrene ima krupne po par kg u parmencu,deverika i preko 2kg u medjuvrsju... ali je bar oko cacka siromasna upravo klenom i somom ostalog ima dovoljno.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Kada smo vec kod zapadne morave i to kod Cacka,plovkario sam na jednom mestu gde je bukvalno palo drvo i preprecilo reku praveci ispod tog drvrta toliko tihu vodu da imate utisak kad je gledate da stoji..
Pecao sam na visnju jer nisam pri sebi imao opremu za mahanje,a petnjas nije bio moj ,ali tog dana na visnji sam zaheftao 7 klenova, nijednog manjeg od 800g.
Posle par dana dosao sam na isto mesto opremljan opremom za musicarenje ali neko je izvukao drvo ili ga je voda odnela takoda dam sa nevericom gledao u nesto u doslo mi je da zaplacem..
Krenuo sam uzvodno ali mrka kapa misli su ostale dosta iza mene..
Drzalo me nekoliko dana..
Ono se jednom u zivotu desava
 

sloba

Newbie
Učlanjen(a)
27.11.2007.
Poruke
10
Broj reagovanja
0
Redovno lovim klena na zapadsnoj moravi jer sam iz KS.Ima dosta i beluna ,a zadnjih godina pojavio se i protvis. Najbolji tereni su po meni od Stopanje prema Trsteniku mada ni nize nije lose ali su kratki potezi za lov,korito reke je dosta dublje.Klena najvise lovim u brzaku i tu mi se uvek javljaju krupni komadi.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Cuo sam da drve stuku negde oko Cacka,da li je istina ili opet neka izmisljotina????
 
Vrh Dno