Zastita od kacenja strimera weedless

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Probacu drugarima kojima je nepoznat ovaj deo izrade, da slikovito opisem izradu zastite od kacenja strimera na razne prepreke. Postoje i jos mnogo nacina a ovde cu opisati verziju koju ja najcesce primejujem. Ne bih svaku sliku posebno opisivao jer se dovoljno vidi iz fotografija te cu staviti par napomena. Koristim strunu od 0,50, radim je dvoredno ili dvostrano da povecam efikasnos od zakacinjanja. Ukratko postupak. Prvo se izvrsi premer, zatim se upaljacem spoje dva slobodna kraja (i dobiju se cvorici) koja i prvo ucrscujemo za telo udice i ojacamo nekim lakom ili lepkom. Sledece je motanje tela koje ovog puta preskacem jer nije toliko bitno. Dalje kada smo namotali telo prebacujemo drugi kraj strune preko udice i ostavimo dovoljno prostora da mozemo uraditi grudi i glavu strimera. Isto mesto ojacamo nekim od lepkova ili lakova. Mislim da je brzo i jednostavno te imate dovoljno vremena da isprobate do pocetka sezone. Srcni i bistro.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Imao sam prilike sa ovim da susretnem definitivno nesto sto je po meni najbolja sastita od zakacaljki
Bravo Djole  :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Sjajan post druze Djole.  :tbumb:  :respect1: :respect1: :respect1:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Super fora Djole čuo sam pre par meseci za nju ali je još nisam isprobao. Inače mala ispravka kaže se weedless :tbumb:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ima jos par nacina, sa jednom strunom, sa zicom (na vise nacina), sa kacenjem vrha udice u rep ili telo zonkera itd itd. Ovaj mi se pokazao kao sasvim jednostavan nacin i jos vise dobar u praksi.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne znam zašto, ali nikad mi nije bilo simpatično ovo blokiranje vrha udice. Često mušičarim štuke i često kačim travu, ali nisam hteo da stavim ubadanje ribe pod bilo kakav znak pitanja. Možda grešim. Posle ovog slikovitog prikaza, možda ću po prvi put na nekog od svojih strimera namontirati ovakvu zaštitu, mada ne na samom početku sezone, već kad vodene biljke baš postanu dosadne.
Djole Niš dobija od mene plus i zahvalnost za moćan (i na mene uticajan) post i jasan prikaz zaštite udice od nepoželjnog kačenja. :tbumb:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Mali broj mojih strimera nema ovu zaštitu. Razlog tome je što mi naročito zadovoljstvo pričinjava da upecam štuku u gustoj travi gde nijedan varaličar, plovkaroš ili mušičar koji ne zna ovu foru ne može da zabaci. Da upotpunim Đoletov post, evo par saveta sa moje strane. Deblja struna znači bolju zaštitu ali ne treba preterivati jer ćete onda imati previše promašaja. Debljina od 0.60mm je po meni gornja granica al najčešće koristim 0.50. Što deblju strunu korstite to je bolje vezati jedan kraj struna bliže glavi strimera. Dalje, imaćete promašaje, sigurno, ali ne treba odustajati tako lako. Često sam štuku koju promašim zbog zaštitnika, dobijao na sledećem zabačaju, čak i onom posle njega. A kad pogledate da u jesen kad je velika površina neke bare zatravljena, dobijate i pet puta veću površinu za pretraživanje što garantuje i više udaraca tj. štuka.

@Mix, Video si ovu foru kod mene još pre dve godine a i Kuzma je isto koristi.  :p
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Video sam je ja još pre nego.... :-X, ali mi se nikad nije dopala, kao što ranije napisah. Možda probam.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tačno, ima višenačina da se to postigne ali i ja sam jedan od onih koji izbegava to, jednostavno meni to smeta. Zo mogu slobodno da zanemarim jer vode na kojima pecam mi takva zaštita nije preko potrebna. Da sam na nekim vojvođanskim barama ili slično odavno bi imao gomilu strimera sa takvom zaštitom.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Podigao sam debljinu strune na 0,70mm. Provereno nema kacenja a stukama ne predstavlja nikakav problem da se nadju na udici pored 2x0,70 s obe strane udice.
 
Vrh Dno