Zatravljene bare

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Polako ali sigurno bare se nagomilavaju travuljinom. Šta sad, u čemu je razlika u odnosu na bare sa početka sezone kada travuljine nije bilo. Gde je sada štuka, na koje strimere. Lokacija i prezentacija, jednostvano to me zanima kao početnika u mušičarenju štuke. Ima li razlike u letnjem, tj. rano letnjem i kasno prolećnom mušičarenju štuke i onom sa početka sezome!
Svaka informacija je dobordošla!
Salut!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
naš kolega sty_esox je vec ranije predstavio jedan perfektan strimer...."crease fly".....ako bi išao loviti štuke po barama sigurno bi koristio i takve: http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=140.0
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U zatravljenim barama se štuka može loviti samo na površini, jer ne postoji mamac koji bi mogao da se vodi po dnu, kroz gusti splat jakih vodenih biljaka. Tu bi se i kosilica zaglavila!
Problem je što u barama juna, jula, avgusta, a i pola septembra traži hladovinu u dubini ispod deeebelog sloja travuljine.
Dakle, moj odgovor je: Sačekajte da štuka ponovo bude dostupna našim strimerima ili probajte na nezatravljenim barama i jezerima, dok ne padne temperatura vode, krajem septembra i štuka ponovo priđe površini.
Umalo zaboravih, možda je ovo najbolji period za najteži način da dođete do štuke. Mušičarenje u rekama
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Moji kolege (iz HR) i ja smo izuzetno uspešno lovili silikonskim varalicama u najobraslijim vodoma. Imali smo jake strune (fireline) i zaštičenu udicu od kačenja. Također je moguče i napraviti čistine na određenim delovima bare.  Mislim da ne treba odustati od bara  ;) Jak mušičarski štap, strune i zaštičeni strimeri treba da odrade posao. Baš tu voli da se sakrije večito gladna predatorka i čeka da vaš strimer odglumi nesretnu žrtvu, simulirajuči ranjenu ili bolesnu ribicu. Jake strune da ju možete izvuči iz trave ;) Ako nije među trskom i lokvanjima ili visokim algama onda leži na podvodnom tepihu od trave ;-) neprestano vrebajuči.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Septembar mesec i polovina oktobra  je pravo vreme za jurenje štuka na površinske strimere ,poppere ..itd taman kad trava padne na nekih 20-30 cm od površine vode ,čak mislim da je početak leta zanimljiv takodje,ono kad je trava na tih famoznih 30ak cm od površine i još nije prekrila vodu ..
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Isto tako i kada se vode počnu grejati, mrest i onda postmrestni period kada se otvori sezona, tada manje ostaju u toplijoj vodi a veče su još malo tu pa se polako vraćaju u hladnije delove jezera. Dok su u plićacima površinske imitacije su također vrlo aktuelne...to dakle, treba probati i u proleće. Tada su posebno agresinve. Jesen je isto izuzetno zanimljiva ali obratite pažnju na proleće i površinske strimere u plitkim delovima voda.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Sanjam one plitke prolećne razlive od kakvih 40cm dubine ,dan sunčan ,lagani povetarac i nekih 20c ,štukice završile sa seksom i gladne ,u ruci RST #9 a u kutiji puno lepih laganih top water strimerčića  ....  :drool:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ko voli da stavlja zaštitu od trave na štučije strimere neka pogleda ovu foru!Deluje dosta dobro!
http://www.stripersonline.com/surftalk/showthread.php?t=726954
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Čini mi se kao da nije dovoljna zaštita ovo i mislim da nepotrebno ispunjava hook eye. I onako imam problema da provučem kopču preko svake udice, a sa ovim će da bude još veći problem.
 
Vrh Dno