Zavjesa!!!!!!!!!!!!!

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Ko ima zivaca da ceslja i izvlaci vlakna evo resenja. :tbumb:

Materijal se zove gardner ima ga u svim prodavnicama tekstila i od njega se prave zavjese.
Sa malo truda mozete dobiti fin svjetluckavi dubin ili vlakna za strimere.
Ima se kupit u svim bojama osim crne zato se bjela farba u crno ali onda gubi sjaj.

Nadam se da ne kenjam u prazno da ne bi ispalo da sam izmislio toplu vodu ali sam danas nesto eksperimentisao  i slucajno dosao do ovog otkrica.
Pa ako je neko vec radio isto nek napise za sta je sve dobar ovaj materijal.

Ps. macka je ostrila kandze igrala se sa zavjesom malo je pocijepala i slucajno snimih ova vlakna. :lol:
Plus za macku hahahaha :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
slično možete dobiti i od onih ukrasnih svilenih trakica koje se prodaju namotane na kotur. Raspara se trakica i dobije lepe blago vijugave svilene niti odlične za strimere.

evo leđa od ovoga clousera sam uradio baš od takvih svilenih vlakana...
main.php

evo jos jednog strimera od istog materijala za leđni deo
main.php



Odlično ti izgleda ovaj dubbing...za nimfe bi bilo to verovatno dobro, isprobaj i javi...probaj neke nimfe kamenjarki navezati. Ova dugacka vlakna izgledaju perfektno i mislim da bi za strimere bila odlična. Svaka čast za pronalazak  :yeswink: :tbumb:
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Hvala Seb vidim da si macki plus lupio  :lol: :hammer: :hammer:

Dobar ti je taj clouser reci mi sta ti se javlja na njega?

A morat cu probat i svilene trakice izgledaju dobro bogomi :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
na clousera se javlja...sve grabljivo, predatori, nemani, morkse, jezerske, rečne, barske...clouser minnow je jedan od najuniverzalnijih strimera...ovo je sporotonuča verzija sa očima od onoga lančiča za čep u kadi  :D (bead chain)
stainless_bead_chain_eyes.jpg


deep werzija se radi od Tungsten Dumbbell Eyes i slično...

vrlo jednostavan i lovan (univerzalan) strimer, evo ovde imaš i video kako se radi ako več nisi upoznat vezanjem clousera http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=1028.0

:bye:
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Materijal od zavjese je mnogo dobar Seb
:tbumb:

Probao sam ga sad u kadi i radi kao lud uvija se leluja i nenormalne pokrete sam izveo sa ovim na slici.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
odlično, fino izgleda ovaj strimer...probaj jednoga i u verziji bandback, odlicno je za obrasle terene ako ne želiš da posebno zaštitiš udicu debljim najlonom...što jednostavnije to je bolje....
066CH-Bendback-Minnows-Char.jpg
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Ok taj bandback ce mi super doci za Trebisnjicu da malo dzaram kroz sturu kad je posjeku dodje nekih 30 cm ispod povrsine.

Nego da te pitam ove udice ja jos nisam gledao ima li se kupit ili ih ti krivis u ove oblike?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo me javljam vam se direkt'  sa obale Dunava  :D ...

udice verovatno mogu da se kupe ali ja ih krivim  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pa jednostavno ne puknu  :) blago ih iskrivim kombinirkama...još mi ni jedna zbog toga nije pukla.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Provalio sam jedan vir u kome leze krupni klenovi a bogami cini mi se i pastrmka pa rekoh da navezem ovo cudo na jig udici da malo ujutro pretrazim dno da ako sto isprovocira na udarac.
Naravno opet zavjesa :lol:
 
Vrh Dno