Zbogom "Jedina moja"

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
« Nekih stvari ima,
Sto ne govore se svima,
sto se samo nekom sapcu...»
Ovo su poznati stihovi uvodne pesme starih Karapandzinih kulinarskih emisija koje su nase majke sa nestrpljenjem svake nedelje ocekivale. Stihovi koji se mogu primeniti u svim oblastima ljudskog delovanja, dok verujem da svoju punocu i primenu imaju upravo u ovom nasem malom carstvu, u musicarenju. «Jedina moja» «My treasure» «Top secret»... su cesti nazivi za musicu koju necemo nikom ama bas nikom pokazati. Cak i kad supruga pridje stolu instiktivno je krijemo rukom. To je ona, oprobana na mnogim vodama, mnogo puta cepana od ribljih zuba pa opet radosno pravljena sa detaljnim ponavljanjem.
«Jedina moja» se prva baca na jednu nepoznatu vodu iako nam neko dobrocudno rece sta bacati. To je ubedljivo najbolja kreacija musice koja je ikad ugledala svetlost dana jer je njoj prethodilo nase dugotrajno mucno i profesionalno razmisljanje. Celokupna nasa kreativnost se stavila u pogon prilikom njene izrade. Nje nema nigde. Nema je na internetu, nema je po katalozima, nema je cak ni u necijoj glavi kao potencijalna ideja. Jer to sto smo mi uradili, to je unikat.Takvu promenu materijala i boja ni autor originalne musice koja nam je prvobitno bila uzor, nije mogo ni da sanja jer sta znaju ti Englezi, Ameri,Francuzi,Cesi...
Ako i pokazemo ulov nekome «Jedinu svoju» necemo spomenuti Mozda samo reci:-Ma na neku moju zajebanciju koja se ostetila pa sam je bacio. I tako i ulov pokazan i tajna sacuvana.
Naravno da i ja imam «Jedinu moju» koja mi je donela mnoge radosti. Onu koja je izmamila mnogobrojne uzdahe kolega koji pecahu u okolini i pokretala njihovu znatizelju da vide zavrsetak mog predveza. Ali ja se ovde rastajem sa njom: Oci pune suza, srce puno bola...  Ona ce jos uvek biti moj broj jedan ali ne vise «Jedina moja». Mozda je niko nikad nece napraviti ali ce u mojoj glavi stajati to da sam je posle toliko vremena podelio sa nekim. Bas zbog tog lepog osecaja to i radim. Znam da me razumete.
Pa da pocnem:
Slika 1: UDICA- Partridge Klinkhammer Extreme  #16
                            Iako je razdaljina izmedju vrha i tela udice relativno mala, pa neko moze pomisliti da ce se riba lako otkaciti ipak nije tako. U svako slucaju moze se koristiti i obicna klinkhammer ili najnovija TMC 212Y.
            KONAC: Benecchi crveni 8/0
Slika 2: Oko okca pticvrstimo beli polygarn tako da razmak izmedju zadnjeg namotaja konca i okca udice bude oko 1-1,5mm i to da bi je lakse vezali za najlon kasnije.
Slika 3:Zatim pricvrstimo Grizzly saddle hackle na mestu gde je savijena udica i idemo koncem do kraja tela udice gde privezemo gumeni bezbojni body spanflex i trakicu Reflections flash mother ili flashabu mirage.
Slika 4:Ovako bi izgledalo gotovo telo.
Slika 5:Namotamo dubbing koji je mesavina Caddis pupa green i crne boje Fly-Rite dubbinga, a zatim namotamo zimsku jelenju dlaku Dubbing Loop tehnikom.
Slika 6:podsisamo jelenju dlaku i namotamo Grizzli zavrsavajuci musicu.
Slika 7:Izgled musice u vodi.
Jos samo da napomenem da je musica veoma veoma plovna jer kad i dubbing i jelenja dlaka i Grizzli hacke propadnu,u  levku od Polygarn-a se obrazuje kao balon od vazduha koji drzi musicu na povrsini.
A sad tvoj red. Veruj mi da je stverno lep osecaj ked podelimo nesto svoje sa drugima. Idi do kutijice ,sakrij suzu rastanka i oprosti se od «Jedine tvoje» pa ... MUSICU NA SUNCE.


P.S. Posto je «Jedina moja» izgubila ime. Eto zamolio bih, recimo, Sebastijana da ako ovo procita da kumuje ovoj musici. Veliki Pozdrav.
 

Prilozi

  • DSC04154.JPG
    DSC04154.JPG
    17,3 KB · Pregleda: 287
  • DSC04155.JPG
    DSC04155.JPG
    26,2 KB · Pregleda: 299
  • DSC04157.JPG
    DSC04157.JPG
    27,2 KB · Pregleda: 314
  • DSC04158.JPG
    DSC04158.JPG
    27,8 KB · Pregleda: 336
  • DSC04160.JPG
    DSC04160.JPG
    32,8 KB · Pregleda: 322
  • DSC04161.JPG
    DSC04161.JPG
    26,7 KB · Pregleda: 353
  • DSC04162.JPG
    DSC04162.JPG
    24,2 KB · Pregleda: 351
  • DSC04164.JPG
    DSC04164.JPG
    24,5 KB · Pregleda: 342

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Tek bsad vidim da sam zaboravio staviti " Smajlije" A trebalo bi ih biti dosta gore :)
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Razbija!!! I uvod i muva!!!  :respect1: :firends:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Svaka cast majstore za uvod u "Jedinu moju"  5+ od mene.......
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@nepspetro, da znas da cu kumovati...ima da neke stre muve izbacim iz kutijice i uradit ču ovako kako si rekao i možda uradim još kakvu finesu kao moj podpis...nema šta, meni deluje fenomenalno ova muva a ova tema treba da bide i pod temom "gest dobre volje".
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@nespetro, koje si sve vrste ribs lovio sa ovom mušicom?...verujem da je lipac kidisao na ovo samo tako pa i pajke.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
U vodama gde zajedno zive pastrmke i lipljeni, nikad ne znas sta ce udariti. Musicu sam uradio na kontu jednog istrazivanja o tome da ribe jasno vide crvenu ili tamno narandzastu boju oko lutke prilikom prelaska u odraslu jedinku. Po tom istrazivanju lutka je puna hemoglobina koga ribe vide u tim bojama. To sam u stvari hteo da imitiram a i da odrzim sto je moguce duze musicu na povrsini.Mada nije toliko potrebno ipak je impregniram na kraju. 

Hvala puno na lepim recima.Bistro svima. :)
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
nespetro olična priča, a i muva! Ako se slažeš ovo bih vrlo rado prezentovali kao članak na naslovnoj strani? :)
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
:tbumb: svaka čast i za muvu i za to što si odlučio svoj adut da podeliš sa nama.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Ako mislite da zasluzuje da se uvrsti medju clanke, naravno da ga mozete postaviti a ujedno svaki vid dorade ili dopune teksta sa vase strane, moze ga samo poboljsati. U vasim je rukama :). Pozdrav. 
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Odavno nisam nista napisao, ali ovaj Nespetrov tekst me jednostavno ne moze ostaviti ravnodusnim. Inspirativno, toplo, ljudski.. Svaka cast!! Imacu ovu musicu u vidu kad se dogodine opet zaglavim u tu tvoju Glommu, Renu i Trysil.. Gdje me vec put nanese..
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
E ovaj put ces na Logan celim tokom do Mjose :). Jos ako nam se pridruzi tvoj kolega Rune Andre Stokkebekk (i on je clan Guideline-ovog tima zar ne?) gde ce nam biti kraj :)
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Vrlo rado! Jedno sto znam o Mjosa je da je najvece jezero u Norveskoj - ali za taj Logan nisam ni cuo, bilo bi super ako mi na PM mozes dobaciti kakav link.. Da, Rune je zaposlen u norveskom dijelu Guideline, nisam ga jos licno upoznao - ali bice prilike! Bilo kako bilo, radovalo bi me da tu tvoju carobnu muhu ponudim norveskom lipenu! Sorry, malo sam otisao u off, valjda mi nece niko zamjeriti..
 
Vrh Dno