Zimski Bucov

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pretpostavljam da vam je nekada palo na pamet da ganjate zimskog  usporenog bucova ili vam to nikada nije padalo na pamet ...evo ja danas uz samu obalu na bukvalno metar od sebe 3 komada ,doduše sitni ,na žuto belog clouser minnowa ..

29112009722.jpg


29112009724.jpg



 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Skoro da si u pravo ako sebe pogledam. Bucova prestajem s prvim jacim kisama jer onda reke u mom okruzenju ne dozvoljavaju lako i uspesno musicarenje (veliki nivo i zamucenost) tako da se odmah okrecem ka stukama. Bice veoma zanimljive informacije sa tvoje strane ako pocnes da ga cupas i u zimskim danima.  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ni ja ga nisam nikada ganjao u ovom period...za mene je ovo prije bio uvek period isključivo za štuku.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Sećam se da smo devedestih lovili bucova do prvih jačih mrazeva!Mesto je bila gradska marina.Kedera na tone,a bucov juri razbija iako temperatura ponekad nije prelazila 5-6 stepeni!Ovih dana često prolazim gradskom marinom, kedera i dalje ima u neograničenom broju,ali postoji nešto drugo što bucovu kvari igranku.Mreže!Svake godine kad trava legne ovi lokalni ispresecaju marinu mrežama,a one su za bucova smrt.Jedna ekipa bucova da se zajebe,više nijedna ne ulazi!
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
ja sam znao loviti ciljano bucova proslih godina (doduse na glavinjare i spinstok) bas u 12-1 mj. po najvecoj hladnoci.
najdes mjesto gdje je mirnjak i sto veca dubina,spustis varalo na dno i onda lagano prema gore jednomjerno...znalo se uloviti i po 50tak riba po ribolovu ali to vise ne radim (iako sam ih pustao).ne zelim dizati ovu ribu sa par metara dubine da bi jedva otpuzala natrag samo zbog mog izivljavanja.ima vremena i po ljetu za njega.
 

musa1984

Junior member
Učlanjen(a)
26.03.2010.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Bucova zimi slabo, ali zato ovaj period kada izlaze iz zimovnika, ludnica.....
Zimi su mi uvijek preduboko u jamama....
 
Vrh Dno