značaj paraloop tehnike

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Veoma interesantan način vezivanja krila muva. Ja sam ga skoro provalio, i nisam testirao muve na vodi, tako da je moje mišljenja za sada samo generalno flytyresko. Ako ste vezivali muve ili vas interesuje metoda ovo je pravo mesto za to!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Emergeri, odrasle jednodnevke, male krznokrilce (slične f-fly muvama) ili verzije klinkhamera pa čak i mrave te mnoge druge muve se također mogu raditi ovom tehnikom. Takve muve daju visoku plovnost i  lepo glatko leže na vodi. Odlične muve za brze planinske vode (reke i potoci). Iskreno, ovu tehniku poznam več neko duže vrene ali kako sam bio fasciniran nekim drugi tehnikama ova nije ni došla na red da ju isprobam ni vezati ni takve muve na vodi ali pronalazim i čujem samo pozitivne komentare. Ove sezone ima da malo bolje isprobam i ovo...ko nije nek mi se pridruži a ko je ovo več dobro isprobao (ne par puta nego dobro) volio bih čuti njegove komentare.

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pod temom "Treća ruka & držač bobine" ima več jedan link gde se detaljno pokazuje kako i za šta se koristi treća ruka te povezano sa time kako se radi ta paraloop tehnika. Klikni >>> PARALOOP.
Također možeš pogledati i ovde još jednu verziju treče ruke sa kukicom umesto štipaljke i kako se veže paraloop. LINK > The  Basic Paraloop Dry Fly
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
pre neki dan, lutajuci moravskim poljem u potrazi za slobodnim i prikladnim barama za  lov klena, naletim na neki davno izgubljeni drzac stapa nekog sarandzije, pola sata mi je trebalo kod kuce da zakljucim da ipak od njega nacinim tu trecu ruku, a tehniku sam odranije  donekle oponasao ali sa takvim muvama nemam veceg iskustva, pa eto  od prosle nedelje imam nekolicinu manjih musica za probu(valjda ce doci na red!), dakle , dobro je druzenje na internetu, barem da te neko na nesto podseti. morava se danas ovde izlila a prosle godine u ovo vreme  su neke male muvice slicne ovakvim bile ubitacne, ustvari drzale me na vodi po celi dan, iako vreme bese prohladno.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
radezamora je napisao(la):
pre neki dan, lutajuci moravskim poljem u potrazi za slobodnim i prikladnim barama za  lov klena, naletim na neki davno izgubljeni drzac stapa nekog sarandzije, pola sata mi je trebalo kod kuce da zakljucim da ipak od njega nacinim tu trecu ruku, a tehniku sam odranije  donekle oponasao ali sa takvim muvama nemam veceg iskustva, pa eto  od prosle nedelje imam nekolicinu manjih musica za probu(valjda ce doci na red!), dakle , dobro je druzenje na internetu, barem da te neko na nesto podseti. morava se danas ovde izlila a prosle godine u ovo vreme  su neke male muvice slicne ovakvim bile ubitacne, ustvari drzale me na vodi po celi dan, iako vreme bese prohladno.
Nema svrhe da sporim korist treće ruke, ali nije neophodna. Lično, nisam je nikad koristio iako je imam jer sam pera uvek motao oko uzane trake tankog policelona koga pero "pojede" pa se i ne razaznaje. Tanka žica isto može da posluži. Sve u svemu, paraloop je zanimljiv kao tehnika, lep na oko i daje rezultate... bar po mom skromnom mišljenju
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Ja ih uvek radim na tankom polipropilenu! Takoreci je nemoguce izvesti to na tankom koncu ili nekoliko niti.Sto se tice trece ruke..imam je od C&F ..i vrhunsko je pomagalo.Nisam imao originalni drzac koji se montira na stegu pa treca ruka na njega,ali mi je majstor uradio po meri sa dva srafa na oba kraja i apsolutno je savrsen!  Interesantna i korisna tehnika.kada hocemo da telo musice potopimo.Medjutim kolicina pera koja ide u nogicama je 2 ili 3 puta veca nego kod standardnih suvih musica!
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Polipropilen je sasvim zadovoljavajući materjal za ovu operaciju.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
vrana je napisao(la):
Nema svrhe da sporim korist treće ruke, ali nije neophodna. Lično, nisam je nikad koristio iako je imam jer sam pera uvek motao oko uzane trake tankog policelona koga pero "pojede" pa se i ne razaznaje. Tanka žica isto može da posluži. Sve u svemu, paraloop je zanimljiv kao tehnika, lep na oko i daje rezultate... bar po mom skromnom mišljenju
slazem se, naravno,ova-ovakva treca ruka i neki sitni alati koje sam izradjivao ove zime su mi samo ucinili vreme zanimljivijim. sa novom tehnikom koju upoznam  cesto idem svojim razmisljajem, tj. mogu ja to drugacije, evo ovih dana korigijem svajcarca  marka ptizana, i sve nesto  tako.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Svaka čast, Rade, uvek treba ispostovati nove ideje i eventualna rešenja  :yeswink: najlakši (neki kažu i jedini) put do dobre ideje je imati puno ideja  :tbumb:
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Mašić je napisao(la):
Ja ih uvek radim na tankom polipropilenu! Takoreci je nemoguce izvesti to na tankom koncu ili nekoliko niti.Sto se tice trece ruke..imam je od C&F ..i vrhunsko je pomagalo.Nisam imao originalni drzac koji se montira na stegu pa treca ruka na njega,ali mi je majstor uradio po meri sa dva srafa na oba kraja i apsolutno je savrsen!  Interesantna i korisna tehnika.kada hocemo da telo musice potopimo.Medjutim kolicina pera koja ide u nogicama je 2 ili 3 puta veca nego kod standardnih suvih musica!
Uh, kad se samo setim košmara motanja oko konca, pravo mučenje a rezultat čemeran... Imaš li problem kada spustiš namotano pero da ti polipropilen pravi stepenik tamo gde ga okratiš? ... koliko uopšte PP-a koristiš tada?
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
vrana je napisao(la):
Imaš li problem kada spustiš namotano pero da ti polipropilen pravi stepenik tamo gde ga okratiš? ... koliko uopšte PP-a koristiš tada?

Mesto gde presecem ,na tom mestu formiran glavu odmah!Bez kolena.. :D :D Vrlo malo polipropilena koristim,imam jedan tanak,kao idealan je za ove muve.Vise od polovine odstranim iz onog jednog standardnog struka!
 
Vrh Dno