Grgeč/Bandar 2011

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Ma ja ovaj moj gore samo malo da otezam,mislim dacuga porebrat olovnom zicom 0,5mm posto je tijelo od marabua olovna zica ce lijepo lec kao rebra,i eventualno oci da stavim epoksi glava,i toje ubitacno nema da fali juce sam se uverijo,a u nedelju cuga ako Bog da probat sa pomenutim izmenama.
 

tomcice

Junior member
Učlanjen(a)
13.07.2011.
Poruke
21
Broj reagovanja
0
znam da jako vole žutu kričave, crvene kričave i jako svijetlo plave boje :))
od neki dan ;)
5d4iac.jpg

2zzhxc4.jpg

 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo i neki noćni tamiški da upotpuni kolekciju... Satro sam ih sinoć, navalili sve u jatima na mog clousera :)
 

Prilozi

  • IMG_2631web.jpg
    IMG_2631web.jpg
    171,6 KB · Pregleda: 219
  • IMG_2630web.jpg
    IMG_2630web.jpg
    133,3 KB · Pregleda: 205

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
bandari su dobra zanimacija kad im upadnes u jato ali sa laganim priborom ,ja ih pecao #3 i to je jako treba dvojka :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:......
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
par sezona u nazad sam probavao ali samo u jednom izlasku na jezeru gde ima grgeča, ništa nisam ulovio...verovatno sam premalo probavao i na krivom mestu  :blush:
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Nikad, ali mislim da bi ovo radilo posao... Grgec voli da jede glave i repove, po mom iskustvu. Neka crvena pozadi i nesto svetlucavo sa prednje strane bi po meni bila dobitna kombinacija.  :whistle:
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Deluje kao vrlo, vrlo dobra ideja u startu.

Medjutim, ne znam kako bi se ovo vodilo. Kao obican strimer bi bilo promasaj (bez ikakve sumnje).

Ja bih voleo ovako nesto dooobro otezano da probam prvo varalicarcem, provalim koju voznju trazi grgec, pa da to isto simuliram musicarcem u najvernijoj varijanti.

Druga varijanta je da bude lagaaano otezano, da lagaaano tone i da se s vremena na vreme po 2-3 puta cimne konac na kratko i "odsecno".

Inace, da ne zvuci pretenciozno- ko voli da peca grgeca, ne treba da se zadovolji s onim "palo par komada".
To je sviranje krivaku od ribolova.

Ponekad nijanse u otezanju strimera imaju ulogu, ponekad jedno iz sirokog spektra vodjenja istog, redje malo velicina strimera, boja i sl.

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
takve imitacije su dobre npr. na moru kada neke od grabljivica koje imaju naviku da kada jatno napadaju jato manjih riba i ne progutaju uvek svoj plen nego ga izgrizu ili prepolove i onda se po svuda u vodi nalaze tonući komadi mesa (glave, repovi, polovice tela itd.). Tada svaka od tih predatorki sa zadovoljstvom pokupi zalogaj koji mrtvo tone. Ameri imaju lepe uspehe na okeanu sa imitacijama toga tipa. Na našim slatkim vodama se svakako da uloviti riba takvom imitacijom ali kakav uspeh garantuje tu ne bi ništa pametovao jer iskustveno sam sa tom imitacijom slab. Teoretizirati se uvek može ali praksa je iznad svake teorija.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam prošle godine imao par nesvakidašnjih izlazaka na bandara.Mesto iznad Kladova,uvala,plitko i zatravljeno.Bandari vrebaju iz trave i iza nje,dok se ne zabaci i ne provuče strimer ne mogu se provaliti.Jo iz dečijih dana i početaka u ribolovu znam da je bandar kanibal,a neke od najvećih,kao dete hvatao sam na kederovane bandarčiće.Tako je bilo i ovog puta.Najviše riba imao sam na polipropilensko bandarče minijaturnih dimenzija.Svakako,odabir strimera i tehniku primenjenog ribolova određuju konfiguracija i ponašanje ribe.U plitkoj i bistroj vodi ovakve zezalice tipa "eye fly" mogu da naprave posao,na zahtevnijim terenima sa nešto većom dubinom sigurno ne.Ipak,kutije sa strimerima uvek trebaju biti mesto gde se moraju naći i ovakve stvari.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Мени се убедљиво најбоље и најефикасније показао мали стример од марабуа 3-5 цм. Мало црвено доле и црна леђа на удици 10,8. На другом месту је зеленкаста леђа и бели стомак са две нити флеша по боку. Што је тежи долазе крупнији. Целодневна занимација.
 
Vrh Dno