isto to samo opet ispocetka

tost

Newbie
Učlanjen(a)
16.02.2009.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
Postovani

posmattram ovaj Vas forum vec neko vreme i citam citam i citam i kao da gledam skupstinu.Svi se gadjate nekim stranim recima da Vas je nemoguce razumeti, a nigde neke osnove musicarenja da pokazete. Znam da cete reci pazljivo citaj pa ces naci sta te zanima ali ja necu tako.Dajte neka se nadje neko normalan, pametan,predusreljiv i nama pocetnicima u 50 recenica kaze nesto o musicarenju. Sta je musicarenje, koji stapovi postoje, koje strune se koriste, koje musice i slicno. Detalje kasnije mozemo kroz teme foruma da razradimo u teoriji i u praksi kada steknemo neku rutinu. Ovako moram citavfrum da prelistam da bih nesto nasao a i to sto nadjemosu sve licni stavovi,nista uopsteno sto treba da nam bude osnova. I kada se u sve to zapetljamo a Vi krenete fly ovo fly ono dodje mi da kazem (uz izvinjenje ali koristim frazu) jbo vas ton film. Budite malo fer i korektni prema nama mladjim musicarima ili nama koji to zelimo da postanemo da ne pre postali bivsi musicari. Ovako delujete kao neka sekta u kojoj status mozes da steknesjdino ``ubijanjem``. Molim Vas da se ne uvredite ako sam bio malo ostriji ali vise mi se smucilo da citam nerazumljive stvari. Ako je ideja u sajtu ili forumu mogu da ucestvuju i razmenjuju stavove samo iskusni onda ja trazim na pogresnom mestu odgovore na osnovna pitanja.
 
H

humphrey

Guest
tost je napisao(la):
Postovani

posmattram ovaj Vas forum vec neko vreme i citam citam i citam i kao da gledam skupstinu.Svi se gadjate nekim stranim recima da Vas je nemoguce razumeti, a nigde neke osnove musicarenja da pokazete. Znam da cete reci pazljivo citaj pa ces naci sta te zanima ali ja necu tako.Dajte neka se nadje neko normalan, pametan,predusreljiv i nama pocetnicima u 50 recenica kaze nesto o musicarenju. Sta je musicarenje, koji stapovi postoje, koje strune se koriste, koje musice i slicno. Detalje kasnije mozemo kroz teme foruma da razradimo u teoriji i u praksi kada steknemo neku rutinu. Ovako moram citavfrum da prelistam da bih nesto nasao a i to sto nadjemosu sve licni stavovi,nista uopsteno sto treba da nam bude osnova. I kada se u sve to zapetljamo a Vi krenete fly ovo fly ono dodje mi da kazem (uz izvinjenje ali koristim frazu) jbo vas ton film. Budite malo fer i korektni prema nama mladjim musicarima ili nama koji to zelimo da postanemo da ne pre postali bivsi musicari. Ovako delujete kao neka sekta u kojoj status mozes da steknesjdino ``ubijanjem``. Molim Vas da se ne uvredite ako sam bio malo ostriji ali vise mi se smucilo da citam nerazumljive stvari. Ako je ideja u sajtu ili forumu mogu da ucestvuju i razmenjuju stavove samo iskusni onda ja trazim na pogresnom mestu odgovore na osnovna pitanja.

Gde nadje 50 recenica drug?da se dodje do 5o padam u nesvest...odes sa drugarom i sve ti jasnije bez skupstine...Jel imas motku vec?Vec dobar pocetak prijateljstva...o kakvom statusu govoris?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
u sektama vlada fanatičko jednoumlje i nema skupstinskog ili demokratskog caskanja...ne moze se reci o ribolovu neke ribe i nekom tehnikom nesto opcenito u nekoliko recenica i da to uvek vredi 100% na svakoj vodi i u svakoj prilici. Forum je ogroman i normalno je da pored toliko tekstova i clanova mora da se malo koristi "search" ako se nesto posebno trazi. Cak i bez toga mnogi su voljni po hiljadu sto puta da odgovore na pitanja...tako da ako ti se ne da traziti po forumu pitaj sta te tacno zanima...istina je da se najbolje uci na vodi pored iskusnog kolege ali ovde na forumu postoje razlicita i vredna iskustva koja treba sve zajedno uzeti i onda malo izuspoređivati i proveriti u praksi. Ja sam kao pocetnik dosao na ovaj forum...tu sam se naucio vezati dobre muve, tu sam se naucio mnogo o musicarenju, ovde sam utvrdio sva svoja stara i dobio nova iskustva glede ribolova i samoga musicarenja. Odnosno, ovde sam dobio pravi ff teoretski temelj.
U tvojoj kritici tu i tamo ima neke istine ali je to sve priroda velikog foruma sa ogromnim brojem ljudi. Jednostavno je tako kako je. Ko zeli nesto nauciti pronaci ce sto ga zanima i nece previse gledati na trice i kucine, laprdanje ili lakrdiju koja se i ovde pojavljuje. Ja sam se vec duze vreme pokusavam nedodirivati takvih suvisnih tema. Sada stavljam to sve na ignore...i eto do sada sam se trudio drzati necega samo sto je vezano uz ff.
Dakle, kolega, ako zelis da se necega naucis i ne mozes to da iskupas sa ovoga ogromnog foruma pitaj sta te tacno zanima...ovakvom kritikom se nikada i nigde nista postiglo nije (gledano na dugorocno). To je sve od mene u ovoj temi i vracam se samo ff-u i po nekoj sali u podforumu namenjenom zabavi.

kolega, dobrodosao i samo opusteno...ako te zanima musicarenje (ff) naucit ces se mnogim stvarima, o priboru, muvama, lovu određene ribe musicareci itd.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
tost je napisao(la):
Postovani

posmattram ovaj Vas forum vec neko vreme i citam citam i citam i kao da gledam skupstinu.Svi se gadjate nekim stranim recima da Vas je nemoguce razumeti, a nigde neke osnove musicarenja da pokazete. Znam da cete reci pazljivo citaj pa ces naci sta te zanima ali ja necu tako.Dajte neka se nadje neko normalan, pametan,predusreljiv i nama pocetnicima u 50 recenica kaze nesto o musicarenju. Sta je musicarenje, koji stapovi postoje, koje strune se koriste, koje musice i slicno. Detalje kasnije mozemo kroz teme foruma da razradimo u teoriji i u praksi kada steknemo neku rutinu. Ovako moram citavfrum da prelistam da bih nesto nasao a i to sto nadjemosu sve licni stavovi,nista uopsteno sto treba da nam bude osnova. I kada se u sve to zapetljamo a Vi krenete fly ovo fly ono dodje mi da kazem (uz izvinjenje ali koristim frazu) jbo vas ton film. Budite malo fer i korektni prema nama mladjim musicarima ili nama koji to zelimo da postanemo da ne pre postali bivsi musicari. Ovako delujete kao neka sekta u kojoj status mozes da steknesjdino ``ubijanjem``. Molim Vas da se ne uvredite ako sam bio malo ostriji ali vise mi se smucilo da citam nerazumljive stvari. Ako je ideja u sajtu ili forumu mogu da ucestvuju i razmenjuju stavove samo iskusni onda ja trazim na pogresnom mestu odgovore na osnovna pitanja.

Tost, neka ovo bude "tvoja tema". Postavljaj pitanja, jedno po jedno, i dobićeš jednostavan i razumljiv odgovor na svako.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ako tost bude postavljao pitanja, ja ocekujem da ce cesto dobijati  razlicite, pa cak i potpuno suprotne odgovore. Pa samo ako pita " DT ili WF " doci ce do krvoprolica :hammer: :hammer:
Salim se malo. Normalno je da svako ima svoje iskustvo. Pocetnik treba da to proveri i vidi ko je "u pravu". Iskusni musicari treba da se potrude da ne zbunjuju pocetnike i da se bar oko necega sloze. ;)
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Jedna stvar,koja stoji ko kip slobode.Mušičarenje nije jeftino jer moraš puuuuuuuno keša da baciš da bi shvatio šta to u ovoj zajebanciji tebi paše,a i da bi ravnopravno mogao da kenjaš na forumima i braniš svoj stav.Ako se budeš oslonio samo na tuđa shvatanja  i komentare,brzo ćeš se pitati ko koga ovdje ....Zato,ako nisi solventan,ni nemoj da se upuštaš u "ovo planinarenje",što reče tetka Đana klincima u filmu "Lijepa sela lijepo gore".
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
rabbit je napisao(la):
Mušičarenje nije jeftino jer moraš puuuuuuuno keša da baciš da bi shvatio šta to u ovoj zajebanciji tebi paše,a i da bi ravnopravno mogao da kenjaš na forumima i braniš svoj stav.
Nije tacno!!!Reci mi koja vrsta ribolova je toliko jeftinija od musicarenja?!
Moze covek da kupi neki stap,cekrk i konac za 100-tinak eura(a bogami i manje) i da peca ravnopravno sa mnogima ovde.Msice nisu nesto skupe u pocetku ce kupovati,grebati od kolega...
Sta to puuuuuuuuuno kosta?!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
rabbit je napisao(la):
Jedna stvar,koja stoji ko kip slobode.Mušičarenje nije jeftino jer moraš puuuuuuuno keša da baciš da bi shvatio šta to u ovoj zajebanciji tebi paše,a i da bi ravnopravno mogao da kenjaš na forumima i braniš svoj stav.Ako se budeš oslonio samo na tuđa shvatanja  i komentare,brzo ćeš se pitati ko koga ovdje ....Zato,ako nisi solventan,ni nemoj da se upuštaš u "ovo planinarenje",što reče tetka Đana klincima u filmu "Lijepa sela lijepo gore".

Ovo su neopisive gluposti sto zeka prica!!!

Nikakve razlike nema izmedju musicarenja i bilo kog drugog nacina ribolova sto se tice kesha. Kao i za sve i ovde ti vazi koliko para-toliko muzike i sve je samo na tebi i tvojim shvatanjima. Dobar musicarski stap kosta koliko i dobar varalicarski, saranski (ne moras ni 3 komada da imas), bolonjez, Match ili petljas. Imas bezbroj varijanti i kombinacija a sve ostalo je samo na tebi i tvojim afinitetima. Hoces jeftino-ima jeftino, hoces srednje-ima srednje, hoces skupo-ima i to!
Ovo je fantastican hobi i nemoj da dozvolis da te saveti poput zekinog odbiju od njega jer jednostavno nisu tacni a jos manje korektni. Nije ni tesko kako ti se mozda na prvi pogled cini. Cak naprotiv vrlo je jednostavno.

Ako si iz okoline ili iz samog Beograda javi se u vezi svega sto te zbunjuje, rado cu da ti pomognem koliko budem znao.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.874
Broj reagovanja
185
Lokacija
Kragujevac
Ljudi covek (tost) je ukazao na jednu sustinsku stvar, a to je da ne postoji tema oko koje bi se svi slozili i koje bi on kao pocetnik mogao da prihvati kao apsolutno tacne i sigurne. Svaki pocetak nije lak. Mozda se radi o starijem gospodinu kome su neke stvari manje razumnije od nas mladjih ili jednostavno sporije uci i treba mu ih predstaviti na drugi nacin.

Ja se nudim da na privatnim porukama odgovorim TOST-u sve sto ga zanima, nisam neki velemajstor ali ljubav prema musicarenju cu mu svakako preneti, A TO JE ZA POCETAK NAJVAZNIJE.  :bye:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Slušaj ti ozgo,da te ne krstiim sad...Zeka se piše velikim slovima.jebem te nepismena.I gdje si ti vidio da sam ja mušičarenje usporedio sa bilo kojim od tih ostalih vidova ribolova????

I nemoj početnike da navodiš i lažno savjetuješ.Sjeti se koliko si para puko za opremu koja ti stoji i koju nisi uspio preprodati.Nisu svi skloni radnjama Sir Olivera kao ti.

Tost,stvari stoje ovako;kao i u svakom sportu,ako ne znaš šta valja,a kako vidjeh,ne znaš,moraš da lutaš.E ,bato,u mušičarenju je lutanje skupo,pogotovo ako te uzmu ood svoje takvi kao SimpsonH.E onda spremi buđelar i zategni kesu.

Svaki štap je dobar,jel???Pa koji će meni onda kurac Orvis Helios koji košta 700€ ili Simpsonu Scot S4 od 600€?JEl to jeftino?NE,bato,to je samo lutanje.A da ne pričam da u soški imam 5 Orvisa i jednog MArijata i ćekam jednog Orvisa #1.

Zato sam ti ja rekao daje skupo,samo NEKIMA moraš da objasniš u detalje.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
strashni je napisao(la):
Ljudi covek (tost) je ukazao na jednu sustinsku stvar, a to je da ne postoji tema oko koje bi se svi slozili i koje bi on kao pocetnik mogao da prihvati kao apsolutno tacne i sigurne. Svaki pocetak nije lak. Mozda se radi o starijem gospodinu kome su neke stvari manje razumnije od nas mladjih ili jednostavno sporije uci i treba mu ih predstaviti na drugi nacin.

Ja se nudim da na privatnim porukama odgovorim TOST-u sve sto ga zanima, nisam neki velemajstor ali ljubav prema musicarenju cu mu svakako preneti, A TO JE ZA POCETAK NAJVAZNIJE.  :bye:

Strashni a oko cega se to ljudi generalno slazu? Oko politike, fudbala, varalicarenja, kosarke, Cece, Brene, AC DC, vremenske prognoze, musica, varalica, ciji je veci,....???

Ne postoji apsolutna istina koju ce drugi da ti prenese, do nje dolazis sam. Neko na tezi a neko na laksi nacin. I to je opet istina samo za tebe!
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.874
Broj reagovanja
185
Lokacija
Kragujevac
Necu da ulazim u dalje dileme - covek je izneo problem i ja se nudim svesrdno da mu pomognem. Mixmaster je predlozio da ovo bude mesto gde ce covek da pita sta ga zanima i ja se slazem, a vec nekoliko stvari idu a covek nije ni online  :doh:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
strashni je napisao(la):
Necu da ulazim u dalje dileme - covek je izneo problem i ja se nudim svesrdno da mu pomognem. Mixmaster je predlozio da ovo bude mesto gde ce covek da pita sta ga zanima i ja se slazem, a vec nekoliko stvari idu a covek nije ni online  :doh:

Pa niko sigurno nece da mu odmogne (sem zeke)! Samo su "istine" razlicite, to hocu da ti kazem. Dobice covek i ovakve i onakve savete a na njemu je da se opredeli cija je istina istinitija :hammer:
 
Vrh Dno