Krajkovacko jezero

Brutallis

Junior member
Učlanjen(a)
07.03.2008.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Lokacija
Smederevska Palanka
Pozivam sve Nislije da nam malo opisu Krajkovacko jezero i ribolov na njemu.
Planiram da ga posetim ovog leta pa me interesuje koje riblje vrste zive i lovi li se jos pastrmka na njemu ?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Krajkovačko jezero je odvratna ljudska tvorevina, koju je projektovao neko ko ili nema veze sa mozgom ili nije mario za to kakvo će jezero nastati iznad veštačke brane na maloj, bujičavoj rečici, sa prirodno lošim kvalitetom vode. Jezero je uglavnom prilično mutno, a ubačene kalifornijske pastrmke nisu dugo poživele. Predlažem zainteresovanima da nikada ne posete ovo mesto i da prestanu da se interesuju za njega.
 

Brutallis

Junior member
Učlanjen(a)
07.03.2008.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Lokacija
Smederevska Palanka
Ja na tom jezeru nisam bio dobrih 10 godina , nikada nisam lovio na njemu,odnosno imam jedan pokushaj koji se zavrshio bezuspesno jer su u tom trenutku ispustali jezero i oborili nivo za preko 15 metara.Kao dete se secam da je bilo musicara na reci koji su lovili potocnu pastrmku.Po prici nekih mojih rodjaka kada preko zime krenu dva bujicava potoka da pune jezero vidjali su , kako oni kazu "goleme cepanke" da ulaze u te nazovi potoke , te je stoga meni  pobudilo interesovanje da tu moze biti "nekog ribolova".
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ja sam bio par puta na jezeru, ali nisam pecao. Poslednji put sam išo biciklom pre par godina. Bilo je prelepo, voda providna nekoliko metara, na površini topla, a na 2-3 m dubina hladna kao led. Ja sam zaronio na 4-5 m i umalo me nije strefila srčka od 'ladnoću!

Puštene kalife su se dobro snašle. Imale su obilje hrane, pre svega ogromne beovice, ali verujem da nisu praštale ni malim sunčicama. Pri proveri stanja populacije riba u jezeru, uhvaćeno je par komada od po 2 kg. U jezeru valjda ima i šarana, babuške, potočne mrene...

Prošle godine je ispušteno: http://www.varalicar.com/forum/viewtopic.php?t=658&highlight=krajkovacko

Nemam lepu sliku samog jezera, pa moram da okačim ovu gde je moj drugar Buca...  :blush:
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
kad sam zadnji put bio na jezeru put je bio katastrofalan, valjda traktori vukli drva i preorali ionako los put.
Musicario sam iz dubka i vatao beovice, to je bilo pre ubacenih kalifa, voda jedva 10 cm prozirnosti. Jednom recju sranje
 
Vrh Dno