OSTAVITE DECU NA MIRU:lol:

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
Da se na Drini pojavio mali lipljan jeste, ali to ne znaci da da ih treba loviti iz zabave, naprotiv, ne treba ih dirati uopste tj pustiti ih da porastu ne bodeni, zdravi.

Male lipljane sam uvek lovio samo slucajno. Ne vidim poentu u hvatanju ribe koja ima 7-30cm, nije je nikakva nauka prevariti, samo se bezveze povredjuje, ne pruza gotovo nikakav otpor a samim tim ni zadovoljstvo, zar ne?

Sve sto treba da uradite je da naucite da citate vodu( povrsinu vode). Postoji razlika nebo i zemlja izmedju uocavanja velikog i malog lipljana. Velicina kolobara koju riba pravi je direktno srazmerna masi, veci kolobar- veca riba. Postoji takodje i razlika u nacinu na koji uzima odredjene vrste insekata, maticu mrava, velike jednodnevke i sedga gotovo uvek agresivno dok male jednodnevke uzima nezno.
Izuzetak je kada se hrani u vodenom filmu, tj. kada je jedini trag na povrsini vode samo vircic, vrh ledjnog peraja ili kraj repnog peraja-( zavisi od dubine u kojoj uzima hranu i prave se kada riba vec pokupila insekta i krenula nazad na dno), u tom slucaju je veoma tesko i uociti malog lipljana.
Mali lipljan je po pravilu blize obali gde je struja slabija i gde je zasticeniji od predatora(izuzetak su musicari ). Ribe srednje velicine su obicno na ivici matice i cesto u grupi od nekoliko jedinki ili jatu. Veliki lipljan je samac, izrazito teritrijalna riba, iz godine u godinu se moze naci na istom mestu, migrira samo za vreme mresta i izrazito velike vode, uvek bira mesto koje je bezbedno gde prolazi najvise hrane i gde trosi minimalno energije da bi do nje dosao, iz tog razloga veoma retko se i hrani sa povrsine.
Sve ovo mnogo pomaze u izboru prave musice i ribe koju birate za metu.


P.S Ako vec lovite male lipljane koristite udicu bez kontra kuke

Pozdrav!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Čuo sam da su mali porasli i da više nisu mali već tinejdžeri u punoj snazi. Takođe da ih ima i da nije teško da se ulove. Da su veličine oko 25 cm. i ostalo  :whistle:
Da li će neko da potvrdi ovo?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Potvrđeno da su porasli oko 25cm. Ali za drinske lipljene još su jaaako mali :)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Hvala ti druže Milance na informacijama.
Ponavljam naziv teme i bez želje da tupim i filozofiram o C&R

OSTAVITE DECU NA MIRU

Ja sam samo jednom bio na Drini i opet nemam nameru da tupim, ali kao su se pojavili iima hi, oni su naša budućnost. Koristite udice bez kontra kuke!
Salut!
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Oni od 25 su sada 30+ a evo nove generacije ima ih naopako mislim da kad bi ovakav ritam uspešnih mrestova potrajao u Drini bi bilo lipljana ko u svim ostalim rekama Evrope zajedno :tbumb:!
P.S: ovo dete je uhvaćeno slučajno pažljivo skinuto sa udice slikano i vraćeno u vodu sve za 10 sekundi !
 

Prilozi

  • nova deca.jpg
    nova deca.jpg
    91 KB · Pregleda: 275

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
DOBAR SEX ZLATA VREDI :) :D :D I ja sam poslednji put jednog ovolicnog uhvatio i obradovao me više nego ovi ostali  :)
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:tbumb:
Samo, nadam se da si ga uhvatio bez kontrakuke, kako savetuju iz Burazerovickih ribodrustava.  :hammer: :D
Zaista je dobro stanje i ocekujem i bolje. Stalno i bez rezerve.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Ma , uhvacen je i bez udice nego nece niko da mi veruje da ih vatam lasom koje im nabacujem na glavi musicarskim stapom ali ajd sad kad me vuces za jezik .... imam i video zapis kako lipljane koji skacu u Vrelo iz Drine hvatam ovom metodom tzv. bešenje ili hang on fly fishing osnivam i OFS( obešenjačku federaciju srbije) pa izvolte se pridružite ako ste radi.
  P.S: Ako mi se javite u narednih pola sata i uplatite na ruke simboličnih 100 eureja rezervisano vam je mesto mog zamenika tj podpredsednika ove vrle organizacije.
  pozz igor
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D :D :D Ja cu odmah da kesiram, cim registrujes OFS Zivo me zanima tekst statuta. Mada, da se ne zalecem nije lose da se napravi prOGRAM, PO UGLEDU na onaj pravi, sa puno lepih, praznih obecavajucih reci - pravi obesenjacki. A uspon na Vrelu nisam lud da propustim, pa to sa 12 m vertikalnog uspona objaviti na pravom mestu je direktan put do Nobelove nagrade (tj. stapina u guzici)  :hammer: :hammer: :hammer: Jedino se pitam da li umesto omce (stetno je, "strukiras" lipljene) nije bolje koristiti grabuljasku camparu, ali bez kontrakuke, da budes fer prema ribi? (Uh, ovo bas jezivo crnohumorno zvuci!  :'( :'( :'()
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
nece niko da mi veruje da ih vatam lasom koje im nabacujem na glavi musicarskim .

direktan put do Nobelove nagrade

igore iz ti verujem , jer sam cuo i da lipac ume da ode preko kadinjace
a pedja ce za ovo verovatno da dobije nobelovu nagradu
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
pedjabg je napisao(la):
:D :D :D Ja cu odmah da kesiram, cim registrujes OFS Zivo me zanima tekst statuta. Mada, da se ne zalecem nije lose da se napravi prOGRAM, PO UGLEDU na onaj pravi, sa puno lepih, praznih obecavajucih reci - pravi obesenjacki. A uspon na Vrelu nisam lud da propustim, pa to sa 12 m vertikalnog uspona objaviti na pravom mestu je direktan put do Nobelove nagrade (tj. stapina u guzici)  :hammer: :hammer: :hammer: Jedino se pitam da li umesto omce (stetno je, "strukiras" lipljene) nije bolje koristiti grabuljasku camparu, ali bez kontrakuke, da budes fer prema ribi? (Uh, ovo bas jezivo crnohumorno zvuci!  :'( :'( :'()

Malo manje ljubomore i licemerja u vasim recima, gospodo St.Igor i Pedjabg!
Pustite ljude iz MFS-a, pre svega Ivana Dragojlovica, da makar nesto urade. Trnoviti su to putevi u zemlji Srbiji. Nemojte da nastupate samo sa praznim kritizerstvom i samoreklamerstvom, uradite nesto ali stvarno. Da se vidi i oseti vase delo ... A ako ne mozete, ne znate i necete - makar ne odmazite :mad:

 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.139
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Imali su oni dovoljno vremena da nesto urade. Jos se nisu ni registrovali,bar ja nisam uspeo da ih pronadjem u Sluzbenom glasniku. Provericu jos u registru udruzenja gradjana mada cisto sumnjam. A to je vrlo jednostavan posao. Ako nekog interesuje neka pogleda link http://www.humanrights.gov.yu/srpski/sektori/ljudska/rug.htm.
Mozda neko iz MFS-a zaluta ovde pa im iznenada krene. :D
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Jr je napisao(la):
Mozda neko iz MFS-a zaluta ovde pa im iznenada krene. :D
Zalutaću ja ili krajem ove ili krajem iduće nedelje, vidimo se pa nam (MFS-u) posle toga možda i krene :)
 
Vrh Dno