Troumim se, potrebna pomoć, bucovi čekaju.

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.874
Broj reagovanja
185
Lokacija
Kragujevac
ne vidim nikakav problem da se sa stapom klase 5 uhvati bilo kakav bucov, cak i najtezi...pa kao da ce svaki da bude 10kg pa da se brines...realno nece...tu je najvise stvar tipeta, izabrati dovoljno tanak a jak i da ne pravi vizuelan problem...dakle ja sam u imajuci samo stap klase 3 na vodi i uocivsi aktivnost velike mladice, naravno u ocaju, navezao strimer i bacio u nadi da ce uzeti pa cemo se ganjati uzvodno i nizvodno...stap da pukne nece a tipet ako izdrzi navucicu je negde za slikanje...isto ti je sa bucovom, ja bi realno bacao stapom klase 4 posto umem a nasi bucovi nisu bas za plasenje a ni reke za nedobaciti samo bi vodio racuna o samoj ribi i njenoj aktivnosti i tipetu...naravno strimeru...jaci stapovi ti daju komfor u prezentaciji i jacinu u otporu ribi ali ne i glavobolju za kupovinu ili izlazak na vodu...srecno i bistro
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
strashni je napisao(la):
ne vidim nikakav problem da se sa stapom klase 5 uhvati bilo kakav bucov, cak i najtezi...pa kao da ce svaki da bude 10kg pa da se brines...realno nece...tu je najvise stvar tipeta, izabrati dovoljno tanak a jak i da ne pravi vizuelan problem...dakle ja sam u imajuci samo stap klase 3 na vodi i uocivsi aktivnost velike mladice, naravno u ocaju, navezao strimer i bacio u nadi da ce uzeti pa cemo se ganjati uzvodno i nizvodno...stap da pukne nece a tipet ako izdrzi navucicu je negde za slikanje...isto ti je sa bucovom, ja bi realno bacao stapom klase 4 posto umem a nasi bucovi nisu bas za plasenje a ni reke za nedobaciti samo bi vodio racuna o samoj ribi i njenoj aktivnosti i tipetu...naravno strimeru...jaci stapovi ti daju komfor u prezentaciji i jacinu u otporu ribi ali ne i glavobolju za kupovinu ili izlazak na vodu...srecno i bistro

Hvala strashni. Mislim da si u pravu,  može i tako. Ali ne znam da li si imao na štapu Tamiškog bucova od 3-4kg a često se upeca i krmak, kao onaj sa snimka gore. To su teške ribe, u dubokom Tamišu. Jeste da može da se izvuče i sa peticom, tako ih pecam i danas. Ali to je maltretiranje ribe, a moj cilj je što brže i nazad. Hoće bucov da crkne ako ga maltretiraš ako još i hoćeš da ga izmeriš i slikaš, oživljavanje traje 15 minuta. Moj jedini cilj sa kupovinom 7-mice su veći bucovi, manje maltretiranje ribe, banatski vetar, i veći strimeri i gurgleri.

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.308
Broj reagovanja
333
Lokacija
Beograd
Nije problem upecati ali je problem zabaciti tezi ili veci strimer sa klasom 4 ili 5 na odredjenu distancu. A mozda ce mu dunuti da nekada peca I stuku. Ja ako imam #5 nikad ne bih kupovao #6 vec bih isao na #7 npr. Po meni za takvu vrstu pecanja uzeo bih #8 minimum jer pokrivam vise situacija. Beelack izbor je na tebi.
 

viktorioks

Newbie
Učlanjen(a)
23.11.2016.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Pitanje za sve vas, dali se pravi stap klase 5 sa fighting buttom?
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
maric je napisao(la):
Nije problem upecati ali je problem zabaciti tezi ili veci strimer sa klasom 4 ili 5 na odredjenu distancu. A mozda ce mu dunuti da nekada peca I stuku. Ja ako imam #5 nikad ne bih kupovao #6 vec bih isao na #7 npr. Po meni za takvu vrstu pecanja uzeo bih #8 minimum jer pokrivam vise situacija. Beelack izbor je na tebi.

Hvala g-dine marić, odlučio sam za onaj Vision Silver #7, brz štap, taman imam SA WF7F dobru strunu za njega, mogu da bacam velike gurglere po banatskom vetru, za daleke veće bucove na branama, a i može štuka i smuđ lepo da se peca. 90e mislim da je ok. A i ako bude njesra neko, uvek može da se prosledi dalje za sličan ili malo manji novac.

Hvala na savetima ljudi šaljem slike ogromnih bucova :) :)  :tbumb: :hammer: :smoke:
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.739
Broj reagovanja
1.067
Lokacija
Svilajnac
Na onaj #3 multilength byron može da se doda za neki drugi nisam primetio fabricki da dolazi ali obzirom da se prodaje kao dodatni deo sigurno je da može da se odradi. Ja bih kontaktirao i sve prepustio MG servisu ako bih svoj da budžim ali mi na žalost problem nije do štapa nego do riba koje ne stignu da narastu :-(
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.739
Broj reagovanja
1.067
Lokacija
Svilajnac
Isčitah forum pa videh tj ukapirah šta je Ivke hteo da kaže...
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.160
Broj reagovanja
151
Lokacija
Kruševac
maric je napisao(la):
Nije problem upecati ali je problem zabaciti tezi ili veci strimer sa klasom 4 ili 5 na odredjenu distancu. A mozda ce mu dunuti da nekada peca I stuku. Ja ako imam #5 nikad ne bih kupovao #6 vec bih isao na #7 npr. Po meni za takvu vrstu pecanja uzeo bih #8 minimum jer pokrivam vise situacija. Beelack izbor je na tebi.
Ricma, sta je tebi? Nema univerzalnog stapa koji moze sve da pokrije. Kakva, bre, #8 ica? Bucov se hvata na tanke vizljaste strimere. Stuka na velike. 6-ica je puna kapa. Sedmica ne znam cemu sluzi. Preslaba za stuku, prejaka za ostale nase vrste. Po meni idealno bi blo da imamo stapove klase 3, 6 i 9, cime bi smo pokrili sav ribolov
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
ee, stigao štapić, šerujem fotku.  :)  :tbumb: Vetre duvaj, veliki bucovi čuvajte se!  :doh:

Ivke037 pogledaj molim te ovaj snimak. Izvinjavam se na ovim amaterskim zabačajima, ovo je moja prva prvcata riba koju sam uhvatio na mušičarac, prošle godine tri dana pošto sam dobio  ovaj 5/6 štap. Nakon ovog bucova od 50-tak cm sam imao još nekoliko istih i nešto malo većih, stvaarno mučenje ribe a o bacanju gurglera po vetru da ne govorim. Stoga sam odlučio da uzmem bržu sedmicu, i mislim da nisam pogrešio.  :yeswink: https://youtu.be/8OhTKai_uVU

Vision-silver2.jpg

Vision-silver.jpg






 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Sjajan snimak, sasvim solidni zabačaji!!! Po meni je #7 prava mera za FF na Dunavu. Imaš prostora i za slične strimere sa očima od vodokotlića, (ili još teže) pa probaj i smuđa u prvi mrak na bukvalno istoj poziciji...
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.739
Broj reagovanja
1.067
Lokacija
Svilajnac
Opa. Motam YT i izbaci mi da si već overio vision silver. Čestitam.
 
Vrh Dno