Balidza Fly 2

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Postovane kolege..pred Vama je jedna jako dobra i jako lovna musica - Balidza fly 2.Molim Vas za komentare..
 
M

Mr.Zakula

Guest
Trebalo bi da imitira neku bubicu,valjda...Ovako na prvi pogled izgleda mnogo ruzno,ali sam 100% siguran da kida ribe!Takve "mrljave" i "neobichne" muve uvek naprave dar mar!Josh nesto,jer je mokra ili suva muva??Sta pravi ovu "budzu" od tela??Olovo ili policelon,balza,shta si stavio??
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Musicu je vezao poznati Vranjski musicar Sladjan-Balidza..Balidza fly 2,ima i svog prethodnika Balidza fly 1,ova musica je razvijana i dugo testirana na vodama u blizini Vranja..Vlasinsko jezero,Barije..Ova musica je objavljivana u dva najcitanija ribolovacka casopisa u Srbiji "Ribolov" i "Ribolovacki magazin".Ono sto je karakteristicno jeste nacin vezivanja krila kod ove musice,ona su uradjena spiralno za razliku od dosadasnjih musica.Balidza fly 2 je ubitacna za klena,u sustini nju napada krupan klen (naravno desi se da je napadne i po koji sitan)..i klen je prosto obozava..ona,kao sto mozete da vidite ima izuzetno "masan" izgled i jako je privlacna.

Sam nacin izrade je malo teziod dosadasnjih musica,i oduzima malo vise vremena.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Rade se na 12-14 2SH Gamakatsu,imitira tvrdokrilca,i naravno da nije olovo,ne bi mogla da pliva da jeste..policelon je..
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
A da nam poklonis taj recept za nju posto na forumu ima velik broj obozavaoca musicarenja klena :lol: tj. "klenarosa"
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ljudi ne moj te da uzimate recept za ovu muvu, ja vam govorim iz licnog iskustva! Meni je poslao Marko ovu muvu, ja onako iz zezanja otisao da probam na jezeru Vuskovica iz camca, sve je bilo ok, dok nisu poceli da prete oni plovkarosi sa obale da ce da me izbuse sve sa camcem cim izadjem na obalu, ja nikad nisam pecao klena na muvu, slucajno onako malo treniram telo kad odrah veselog klena, to da krupan klen uzima retko, najvise su komadi od 500gr-1kg, ali predvece uzme i neki glavonja preko kila, ali bolje neka vam on kaze kako se peca ja ne pecam klena, ovo je bilo slucajno!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pozdravljam sve klendzije iz Vranja i uvazavam njihove muve. Poznajem Balidzu i siguran sam da je ova muva plod velikog iskustva u musicarenju klena. Mozda nije dovoljno testirana njena efikasnost u lovu pastrmke i lipljena, ali preporucujem da to treba hitno uraditi. Ja vec na prvi pogled tvrdim da ce veoma uspesno loviti i te vrste!
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Izrada:

Udica:Gamakatsu f11-2sh 12-14,

Konac:Crni

Zadak:traka "flash back" koja se prebacuje preko celog tela sve do glave musice,klasican,crveni i narandzasti antron sve do luka udice:

Krila:dve policelonske trake,koje treba pokriti spiralno namotanim paunovim perom.

Telo:paunovo pera,a preko njega crno pero petla,spiralno namotano (kao kod palmera)..

Rebra:Zlatna zica.

Glava:pero od pauna namotano.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Marko slikaj ljudima muvu iz razlicitih uglova, ova slika ne pokazuje dovoljno kako izgleda muva!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ova muva dosta obecava svojim izgledom. Nikada je nisam ni vidio ali pretpostavljam da je opaka. Gadna je kao i svaka buba. E, a to ribe vole!
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Evo jos par slika,koje ce Vam sigorno pomoci da shvatite izgled muve,i lakse je vezete..
 
Vrh Dno