Bledsko jezero

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
Bled 2005
 

Prilozi

  • IMG_0135_resize.JPG
    IMG_0135_resize.JPG
    150,3 KB · Pregleda: 442
  • P1010096.JPG
    P1010096.JPG
    137,6 KB · Pregleda: 329
  • P1010095.JPG
    P1010095.JPG
    98,3 KB · Pregleda: 346
  • P1010094.JPG
    P1010094.JPG
    204,8 KB · Pregleda: 377
  • P1010085.JPG
    P1010085.JPG
    93,1 KB · Pregleda: 420
  • P1010080.JPG
    P1010080.JPG
    154,4 KB · Pregleda: 403

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@ivandrago, lepe fotke i ulovi! Baš mi drago de ne postavljam samo ja fotke. Tačno znam na kojem mestu si dobio smuđa i štuku  :) Isto i te veličine šarančića često vidim tu gde si ovoga ulovio, kod kampa. Taj deo ja redovno izbegavam što zbog gomile turista. šetača a kada otopli i more kupača. Na šta si prevario to šaranče, koji beše to mesec? Znam da su ga ovde kod nas lovili na glo buga ali ja još nisam ni jednom probao tu "muvu". Ja sam jednog kapitalnog zakačio Crazy Charlyem ali je vrlo brzo otišao...tada sam to probao samo za foru i to aftma 4kom  :D i tankim predvezom. Imao sam i još par nerealiziranih dogđaja sa šarnima ali na kraju ništa. Posle kada sam nabavio adekvatan štap nisam se skoro ni malo trudio...lovio sam štuke, štuke i štuke...mnooogo štuka  :D uvatila me manija za štukama (moja prva ljubav još iz detinjstva).
 

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
Seb,

u pitanju je mesec Jun, tom prilikom smo bili gosti RD Bled. Pored jezera smo bili na Bohinjki, Radovni, Mosnici... Ima i TV emisija koja je emitovana na RTS-u( Lov i Ribolov).
Sarance sam ulovio na parce belog zonkera koje sam odsekao od nekog strimera za stuku i na brzinu zavezao za manju udicu, cista improvizacija.
Bled je zaista bio neverovatno iskustvo, svidja mi se sto se sve lovi na vidjeno, stuka, smudj, klen, saran, cak je bilo relativno lako uloviti soma, ali su se na zalost u to vreme mrestili( jurili po povrsini u parovima).

Ivan
 

Prilozi

  • P1010054.JPG
    P1010054.JPG
    131,2 KB · Pregleda: 310
  • P1010053.JPG
    P1010053.JPG
    225 KB · Pregleda: 315
  • P1010052.JPG
    P1010052.JPG
    136,4 KB · Pregleda: 315
  • P1010047.JPG
    P1010047.JPG
    142,4 KB · Pregleda: 335
  • P1010045.JPG
    P1010045.JPG
    133,8 KB · Pregleda: 328
  • P1010027.JPG
    P1010027.JPG
    276,5 KB · Pregleda: 337
  • IMG_0100.JPG
    IMG_0100.JPG
    161,2 KB · Pregleda: 348
  • IMG_0098_resize.JPG
    IMG_0098_resize.JPG
    259,3 KB · Pregleda: 364
  • IMG_0096.JPG
    IMG_0096.JPG
    216,7 KB · Pregleda: 340
  • IMG_0095.JPG
    IMG_0095.JPG
    222,5 KB · Pregleda: 346

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Šta reći o vodi na kojoj se smuđevi love na strimera u po' bela dana!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Šta reći o vodi na kojoj se smuđevi love na strimera u po' bela dana!!!

da upravo tako evo jednog iz moje galerije isto sa bleda i ko što se vidi iz priloženog "u po bela dana"...
main.php


Ivane, to je istina sto se tice soma ali njega je dozvoljeno loviti posle mresta a tada se on vec ređe vidi blizu obale, treba zavirivati po priobalnim rupama gde je dubina ili ga tražiti na domačinima poznatim mestima ;). Što se tiče šarančeta svaka čast...improviziranom mušicom...to samo dokazuje tvoju bacačku veštinu i ujedno veštinu prezentacije i to si dokazao šarančetom...svaka čast  :tbumb: :yeswink: :respect1:
Ne želim nikako podceniti tvoj ulov što se tiče veličine šarana ali da napomenem forumašima to je jedan od malo manjih ili blizu prosečnih...inače sam si verovatno video kolike grdosije plivaju od šarana, jata grdosija od 15-30kg  :yeswink: Drago mi je da ste se tako dobro proveli ma "mom" :lol: jezeru.
 

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
Ja mislim da sam upecao najmanjeg sarana u tom jatu, kao sto si rekao, na tom mestu ne moze da se peca od l judi.
Sa terase dvorca se vide sarani u jatima i po mojoj proceni najveci imaju i blizu 50kg.

Evo jedna slika nesvakidasnjeg obracuna patke i stuke, patka je oprezno stala izmedju nje i pacica :).
 

Prilozi

  • Okrsaj.JPG
    Okrsaj.JPG
    154 KB · Pregleda: 417

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ivandrago je napisao(la):
Ja mislim da sam upecao najmanjeg sarana u tom jatu, kao sto si rekao, na tom mestu ne moze da se peca od l judi.
Sa terase dvorca se vide sarani u jatima i po mojoj proceni najveci imaju i blizu 50kg.

Evo jedna slika nesvakidasnjeg obracuna patke i stuke, patka je oprezno stala izmedju nje i pacica :).

vidim da si stvarno imao odlicno provedeno vreme ovde kod nas, kada kod izadjem na jezero dozivim nesto novo i mogao bi da pisem uvek neku novu ribolovacku pricu ali ipak to ne radim...ljudi bi me imali za lazova :D
To sa stukom i patkom je zaista ne svakidasnje. Inace desava se da velika stuka proguta pace...svojim ocima sam video kako je veliki som zgrabio odraslu patku i naravno proguto je. Bas sam taj dan lovio klena suvom muvom. Zamisli samo kolikih jezerskih pastrmki ima...ja sam video komade od 10ak kila u vremenu njihova lovostaja. Inace ih se retko da videti blizu obale. Retko se ulove a ako se ulove to je sve dosta dalje od obale desava i to obavezno iz čamca na dubinama 15-20m. Manji primerci se tu i tamo ulove po nekada uz obalu i to opet malo pre mresta. Ako se lovi naveče ili  u rano jutro (varalice ili strimeri) mogu da se ulove smuđ, štuka i som a J. pastrmka koje ima mnogo retko kada, kao da je nema. Zato je ona sveti gral našeg jezera...prelepa, žestoka, velika a teško i retko uhvatljiva. Ne želim ju uloviti slučajno nego ciljano i to mi je jedan od ciljeva ove godine,to mi je bio cilj i  prošle godine  :lol: ali ga nisam realizovao  :blush: Ove godine ču to probati realizovati mušičareči iz kanua u okolici otoka gde je dubina največa i dge je voda najhladnija. Prosle godine sam se konacno uverio da imamo jos jednog stanovnika... sasvim lepo akomodirao se i amur. Video sam ih nekoliko agromnih komada. Također i linjaci od 2kg+ se mogu jako cesto videti sredinom i krajem proleca. Babuske nema, iako bi ju voleo uloviti ff priborom nije mi zao sto je nema u nasm jezeru  :D nadam se da je nece nikada ni biti. Sto se tice jezerske pastrmke, imao sam par prilika ali sam to izignorisao jer ribe su bile pre male (jedva kilogram odoka).
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Uh, lepo, lepše, nejlepše, lepo u pi...m...
To je izgleda planski pušten amur i linjak, mada ne vidim razlog za amura. Ustvari, verovatno su vaši dobro proučili sve pa ga pustili.
Što se tiče babuške, da ne da bog da vam se naseli u jezeru - oprostili bi ste se od većine riba.
Neznam koliko je tačno, a verujem da jeste, da babuška nema mužjake - sve su ženke i bacaju svoju preko tuđe ikre, tako da šaran, klen ...bacajući mleč oplodi njenu ikru i za neku godinu - adio nema više - samo ona.
Malo OF - Koliki je to skot - bila je u otvorenoj kanti u prtljažnom prostoru autobusa od 17,00 do 2.30 noću, posle samo izručena u bure sa vodom - ujutru sve plivaju. One, buba ruse i škorpije bi preživele jedine nuklearni rat.
Molite boga da je neka budala ne ubaci.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uveren sam da  ju neće  nitko pustiti a ako bi pokušao i ako bi ga tko opazio ogadila bi mu se ta namera do kraja života...čuvari redovno obilaze a ako ne obilaze posmatraju iz daleka  :yeswink:
Linjak je u jezeru več decenijama a amura sam tek sada opazio (prošle i pretprošle godine). Pretprošle godine sam samo jednoga ogromnog opazio, na kratko je plivao kakvih 15m od obale i brzo ozišao prema sredini. Prošle godine sam ih viđao pored obale. Posle kiše sam jednoga video pored mlade trske polegle na vodu...ako znate šta to znači onda znate kako ga prevariti i mušičarskim načinom i imitacijom i to ciljano ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D da bas klence od 15kg.  Ti amuri koje sam ja vidio su svi bili dugi oko metar. Ih, da uhvatim jednog od 70cm pa da se slikam iz daljine i kazem svetski rekord klena  :D :D mozda bi mi netko i poverovao :whistle:
Možda ove mi godine uspe uraditi kakvu fotku jezera ali pod vodom. Svim tim jatima kapitalnih šarana se pod vodom možeta približita na skoro metar. Klenovima, somovim, štukama, ma skoro svim ribama. Izuzetno fantastično iskustvo je roniti među ili pored lokvanja, tu je dubina odmah 2-3m. Tu se ima šta i videti: štuketine i štukice, somiči, šarančine, grgeči/bandari i to oni veliki...). Vidljivost u vodi je odlična.
 
Vrh Dno