Cdc jednodnevka sa telom od....

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
oholi je napisao(la):
Postavio si neke znakove pitanja al zafalilo je pitanje. Pa mi taj deo nije jasan

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Zbog "Uvke" a i skeptik sam po plovnosti ovog spenta. Cek' da ga pogledam jos jednom
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Greska.... kucam na telefonu. Spent pliva na glatkoj vodi eventualno namreskanoj.... za jace vode koristim druge muve.
Probao sam.licno i uspesno pecao na upola siromasnijeg spenta....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
ivke037 je napisao(la):
Zbog "Uvke" a i skeptik sam po plovnosti ovog spenta. Cek' da ga pogledam jos jednom
Rep i grudi ( odredjuju plovnost muve) a i krila na ovoj musici su siromasni. Ne vidim dobro ali ako joj je telo od CDC-a plivace
 

Radojica-pop

Senior member
Učlanjen(a)
21.10.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Sta bre Mito da upije vodu na ovoj muvi? Zeca ima jedva u tragovima i to samo ostra dlaka. Aspent, je spent pa moze i da potone ko ga jebe kad je spent  :D
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Milanče je napisao(la):
Svim ovim jednodnevkama jednostavno fali to što je telo od zeca  :doh:

Jednostavno, zečji dabing (kao ni slični dabinzi kao što su divlja mačka, oposum,... ) nije pogodan za telo jednodnevki iz više razloga:
Osnovni je što lako upija vodu i vaša imitacija začas postane podmornica.
Takođe struktura mu je gruba i čupava (za razliku od tankih nežnih i glatkih tela jednodnevki.
A i dramatično menja boju (potamni) kada se pokvasi. Većina izlazećih jednodnevki ima svetlo telo...

Dabinzi od poddlake životinja koje deo života provode u vodi (vidra, bizamski pacov, dabar) su bolji od zeca tako da je i telo čuvenog adams-a u originalnoj recepturi sasvim smišljeno napravljeno od bizamca.

Naravno da nije problem navezati estetski korektnu muvu sa telom od zečjeg dabinga (ova tvoja "spent" je extra) ali diskusija je otišla u pogrešnom pravcu, dokazujući da može telo jednodnevke da bude od zeca. Može, ali je to jedan od sigurno najlošijih materijala koji se u tu svrhu može upotrebiti...
Mito, da li se ovo tvoje misljenje odnosi na lipljanske ili i pastrmske jednodnevke?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Radojica-pop je napisao(la):
Sta bre Mito da upije vodu na ovoj muvi? Zeca ima jedva u tragovima i to samo ostra dlaka. Aspent, je spent pa moze i da potone ko ga jebe kad je spent  :D
Radojice drago mi je da si tu ;)
Sad ova diskusija ima.ozbiljnu tezinu :)
I da..... zeca ima u tragovima...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
@ivke.... grudi samo ako su cupave.... rep ok.... al i cdc joj vrlo odredjuje plovnost.
Po tvojoj logici one bosanske emerdzere cubice nema sta da drzi na vodi.... cesto su bez repa....grudi jedva da imaju.... a ipak cdc je van vode ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Milanče je napisao(la):
Dabinzi od poddlake životinja koje deo života provode u vodi (vidra, bizamski pacov, dabar) su bolji od zeca tako da je i telo čuvenog adams-a u originalnoj recepturi sasvim smišljeno napravljeno od bizamca.
Juce sam na F15 i to #10 vezao samo tanko telo od Muskrat Dubbing ( bizamski pacov) i ubacio u casu sa vodom. Udica je plivala 5 minuta i nikako da potone
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
oholi je napisao(la):
@ivke.... grudi samo ako su cupave.... rep ok.... al i cdc joj vrlo odredjuje plovnost.
Po tvojoj logici one bosanske emerdzere cubice nema sta da drzi na vodi.... cesto su bez repa....grudi jedva da imaju.... a ipak cdc je van vode ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
koliko vremenski van vode? Ne znam na koje muve mislis ali emergeri i trebaju da plivaju u filmu
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
F 15 je  moćna i jaka udica. Ne ide mi za plivajuće muve.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Da ali cdc je van vode ivke a telo u vodi.... mislim na one sa preklopljenim cdcom.ka napred....

A to u casi vode nije bas realno probavanje... tvoju muvu drzi tipet a voda je nemirnija nego u casi.
Baki f15 jeste za nimfe....al moze da se napravi.muva da pliva i na toj udici....jes da obicno nije bas najbolja....al dobro

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Pre bi izabrao F11,  za nekog kočijaša, hardijevog favorita i sl.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
F15 jedna od boljih udica za nimfe... f11 solidna .. al su klenovi na moravi znali da je slome kad moram da ih cupam

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Jeste možda za pastrmku ali mislim da nije za lipljena. Pričamo o F11
 
Vrh Dno