Gamarus

  • Začetnik teme Mr.Zakula
  • Datum pokretanja

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Onog momenta kada ga pastrmka proguta i kada gamarus dospe u njen zeludac, na njega pocinje da deluje stomacna kiselina. Tada gamarus vise nije ono sto je bio, tj. dolazi do promene boje. Eto objasnjenja!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Uopste nema pravila sto se tice gamarusa. Ja sam hvatao pastrmke na drecavo zute, bakarne boje, zeleno zute, boje zecjeg krzna- pola od ovih nisam nikad video u zivotu a opet riba ih uzima halapljivo....A kako to?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kolege nemojte nikako da zaboravite na gamaruse. Jos malo pa ce doci hladno vreme, insekata ce biti sve manje i ovo je jedan od glavnih favorita kojeg treba imati u obziru. Kod nas u slo. se je pocelo drasticno hladiti vreme tako da pored peša gamarus je obavevzan. Barem mi se čini :)
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ako ikada budes pecao lipljena na Drini vrlo brzo ces ustanoviti da gamarusi cine 70% ishrane i kao takvi vrlo cesto se koriste u lovu u razlicitim varijantama koje sam naveo gore. Uzima ga gotovo citave godine, tako da ako iko bude odlazio na Drinu, obavezno ponese gomilu gamarusa u razlicitim varijantama, jer su velike sanse za uspehom kada se lovi na ove muve.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ako ikada budes pecao lipljena na Drini vrlo brzo ces ustanoviti da gamarusi cine 70% ishrane i kao takvi vrlo cesto se koriste u lovu u razlicitim varijantama koje sam naveo gore. Uzima ga gotovo citave godine, tako da ako iko bude odlazio na Drinu, obavezno ponese gomilu gamarusa u razlicitim varijantama, jer su velike sanse za uspehom kada se lovi na ove muve. Ima i manjih recica npr. Dinskog sliva u kojima pastrmci isto toliki udeo u ishrani cine gamarusi, a posto je vecina reka trenutno ali mislim do daljnjeg zabranjene za ribolov mislim da je sve ovo sto sam rekao dzabe, ostale reke koje su dozvoljene kao sto su Donja Tresnjica, Gracanica dosta su napadnute i opustosene, jedino sto moze da se lovi su pastrmke 15-20cm, grota!
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
E sumadinac ovoga ima na kilo u drini a u moravici
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Gamarus u pokretu.
 

Prilozi

  • gamarus.jpg
    gamarus.jpg
    75,3 KB · Pregleda: 493
Z

Zakula

Guest
Zvezdane,gamarus ce da lovi (shto je najvaznije),ali dao bih ti par sugestija oko izrade istog,naravno ako nemash nishta protiv...
Ovaj zglavkar je bochno spljoshten,a to je jedna od vaznijih karakteristika,koja bi trebala da bude sadrzana u tvojim imitacijama.Pravi ga isto kao shto si ga do sada pravio,ali kada zavrshish imitaciju,uzmi jedna fina kleshtanca i malo ga "ispresuj" i dobicesh tu,bochnu spljoshtenost.Zbog samog istezanja muve u toku "presovanja" moze da dodje do toga da ti se rebra malo poremete i olabave,a to cesh da reshish tako shto cesh epoxy-em ili bezbojnim lakom za nokte da tretirash ledja,koji ce sve to lepo da ucvrste.

Takodje malo bih ga prosvetlio,tj. stavio u dubb za telo neki zuti ili svetlomaslinasti antron (pored ovog sivog),kako bi gamarus dobio onaj "staklasti" izgled kada se pokvasi.

Za kraj prilazem i ja svog gamarusa,koji je napravljen od antrona,olova,prozirne folije za ledja i bakarne zice na sharandzijskoj udici #12 - PROBAJTE!
 

Prilozi

  • Gamarus.jpg
    Gamarus.jpg
    25,9 KB · Pregleda: 432

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Izgoreo na suncu pa se crveni ko rak :)
U kojim nijansama se pojavljuje u nasim rekama? Ja sam vidjao samo sive jedinke, a kreacije u svim zivim bojama.
:tbumb: za izradu
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Gružansko jezero je prepuno ovih gamarusa i koliko sam uspeo da nahvatam ima ih od svetlih - bledo rozikastih preko sivih kao ovaj Zvezdanov pa do tamno braon - skoro crnih. Kreću se brzo - trzajima kao rak i ispravljeni su u pokretu. Veličine su od otprilike 8 - 20 mm. Što su veći to su tamniji. Mogu komotno da se prave na udicama od 14 - 6.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
main.php


Ovo su gamarusi kojima su beovice pojele noge.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
He,he,sugestije su ti na mestu Žakula,i ja imam takvih grbavih gamarusa koliko hoćeš,ali ovaj,i još nekoliko istih, su specijalizovani samo za jednu vrstu ribe,skobalja.Što manje,uže i lakše za gutanje.Ovaj gore nije ni otežan jer lovi u jako malim dubinama sa sporom vodom.Inače boja je takva jer su Dunavski veoma slične boje,jako su tamni.Što se tiče protfiša,za njega imam baš takve kakve si ti opisao,ali ih nisam ojačavao epoxijem,što moram obavezno da uradim za sledeću sezonu.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
315
Lokacija
Svrljig
U temi GAMARUSI nema mojih  ???
Ispravljam propust...

index.php

index.php
 
Z

Zakula

Guest
Na Resavi sam mnogo dobro prolazio na gamaruse nekih zagasistih nijansi - smedji,sivkasti,kremasti itd...Uzivach bi ovim gamarusima iscepo' ribe na gore pomenutoj reci.S druge strane,na Grzi je totalno druga prica.Drechavo roze,oranz,zuti itd...Su gamarusi koji bezuslovno love na ovoj reci - jezerima.Onaj moj orange gamarus je upravo pravljen za Grzu.Boja gamarusa zavisi od reke do reke (njenih specifichnosti),tako da ova chinjenica treba da bude vodilja u izradi.

 
Vrh Dno