Izgubljene nimfe

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Pozdrav kolege!Da procaskamo malo, kakva su vaša iskustva i koliki broj muva ostavite po dnu u toku jednog ribolova ?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Ne kacim puno,ostavljam jedino kad ne mogu nikako da pridjem mestu,zao mi tungstena jbg  :D  :D
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Ja danas okačih desetak komada, duša me boli, Sreca pa su mesingane glave :D

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Najcesce svega par....al znam i 10-20kom da otkinem. Obicno kidam da ne rasplasim mesto. A uvek bacam u krs i lom jer riba je tu negde.

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
nimfarenje ne podrazumeva samo oranje po dnu
probajte prvo da vodite nimfu u gornjim sdlojevima vode, pa malo dublje, pa jos malko dublje, pa kad pocne da kaci po dnu treba opet dici i voditi malo vislje
pastrmka i lipljen nisu kao skobalji da iskljucivo uzimaju hranu iskljucivo sa dna. to su ribe svih slojeva vode
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Nekad se kaci izmedju kamenova,najcesce kad se teza nimfa potapa na dubljim mestima,ali to se nekom motkom lako resava,razmrdaju se kamenovi,problem je koren koji strci dole,debele grane,a i nekad se baca izmedju svakakvih cuda-m*da ,zato sto je tu baka od onih sitnih uglavnom  :D


 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Ja  ostavim na dnu prosjecno u toku jednog ribolova 0 muha a  godisnje mozda ostavim 3 kom , :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Ti brate ili pecas na pescanom dnu ili ne stizes do dna :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
  oholi,, vrbas  je  brz dosta , cak nimfe i od 5 gr nestizu do dna na vecini terena  a ako mi se zakaci pridjem joj i otkacim je  ,, Bacam vecinom sa silkom 020 mmm , ako lovim lipljena na preljevu  sa manjim nimfama  i tanjim tipetom  tu su tereni dosta cisti sa sitnim sljunkom tako da nema kacenja,, Vidio sam da neki imaju i spasilac muha  to cu probati ,, testiro sam sa spasiocem varalica pa ponekad i uspije moglo bi tako i sa nimfama..
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Vrbas sam oko nekog od vakufa na svetskom malo obisao. Al tu je plitak, nista strasno za spustiti nimfu. Mada ja koristim max 0,16mm najlon... Obicno broj ili dva tanji. Mada gledao sam pored magistrale ima dubina i bukova gde je bas ozbiljan protok....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Vrbas tek od prijema plive i ugra postaje pravi  ,,razlika je u velikim i malim rijekama je da v. rijeke imaju vecu masu vode koja  otezava stizanje nimfe do dna  to je Savo Martinovic dobro objasnio,, Normalno ako je voda do koljena  onda dolazi cesce do kacenja  u brzaku  ali to mozemo otkaciti tako sto pridjemo ,, ,, Testirao sam neki dan  teren je oko 1.5 metra dubok brzina  protoka je oko 40 ili 50 cm u sekundi nimfa od preko 5 gr sa jos jednom laksom dodatom baca se  uzvodno i nestize do dna nakon pola sata pecanja ni jedno dodirivanje o dno ,,
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Takvih mesta nema na rekama gde najcesce pecam

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Ja ih okacim na okolno siblje jer me mrzi da se setam i otkacinjem. U proseku je jedna po pecanju.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Ti si dobar... Ja idem i do 10kom...

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno