Kutije, kutije i kutije

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Jedan onako važan sporedni alat je svakako kutija.

Obraćam pažnju na dosta stvari i tako nalazim zamerke i ostalo.
Prvo na dimenzije, jako mi je bitno da budu do max 15cm i 9 u širinu jer to paše na 90 % prsluka u manje džepove, kao i u pregrade simms torbica...
Druga stvar mi je da muve budu na lepoj udaljenosti jedna od druge da mogu komforno da se vade, vide...
Tu sam možda našao zamerku c and f jer su muhe tik jedna uz drugu, ako preskačemo, smanjujemo broj muva i sem ako se ne koriste za male nimfice sto je zabranjeno u mojoj kutiji pola kutije nije upotrebljivo i tako dalje....dimenzije su cudne zbog sirine..
Tacky pak ne pravi manje dimenzije za suhe muhe... Vecina ostalih po netu su kineske izvedbe i kopije, alu kutije mi nekako nikad nisu bile privlačne...

Probah ih zaista dosta, možda i sve koje su mi delovale privlačno i ostadoh na Kuzminim pulenima, muve komforno stoje jedna pored druge, dimenzije odlične, pena ne mrda godinama, iako mozda bi vise voleo da se moze ubaciti cif pena  :yeswink:
Na onim vecih kapaciteta slotovi su naizmenicni te muve ne ometaju jedna drugu.
Bas poseduje dosta detalja koji su meni fenomenalni
I na kraju šmek je totalni imati drvenu kutiju  :D
http://www.woodenflybox.com

Na šta vi obraćate pažnju? Koje kutije koristite ? Koliko vam je bitan taj detalj ?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
:) jedne od mojih kutija. Prezadovoljan. Imam obadve
 

Prilozi

  • simms_acc_foam_fly_box_lg.jpg
    simms_acc_foam_fly_box_lg.jpg
    103,8 KB · Pregleda: 65

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
@Neba - C&F ima kutije raznih veličina, a u svim veličinama i modele sa manjim i većim razmakom za manje i veće muve... Uglavnom koristim njihove kutije:
- veličine 1 Regular za suve muve (gornji džepovi prsluka) npr 1600
- veličine 2 Waterproof za pastrmske strimere i ogromne nimfe (btw mnogo lepa i zgodna veličina za donje džepove prsluka...) npr 2500
- veličine 3 Waterproof za velike strimere (bucov, štuka, saltwater) npr 3500

Za nimfe poslednjih godina koristim isključivo plastične kineske kutije veličine S i M sa providnim poklopcem (imaju ih i Vision i Scierra i mnogi drugi ih brendiraju...)
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Milanče, prostudirao sam ih skroz, :hammer: rastojanje jeste između redova zavisno o broju istih, ali rastojanje slot-slot je isto, pa malo veće suhe muhe teško da mogu jedna uz drugu.
Pored toga u patagoniu prsluk u manje džepove mi ne staje zbog širine od 104mm, možda i može da se nategne da stane, ali je pretesno.

kud i kamo su mi lepše dimenzije 1500 serije kao i sveukupan izgled i onaj soft touch na plastici.

Daleko od toga da ne mislim da su ultra kvalitetne, jer zaista jesu.

Ove što Maric okači od pene su isto zanimljia rešenja, ima ih od raznih proizvođača.

Tacky ima zaista fino rešenje za suve muve, onaj 3D silikon, šteta što ne prave i manje verzije.

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Ja sam izabrao ove od pene jer mi igraju kada ne nosim prsluk ili torbicu pa ih stavim u kosulju. Ultra lagane u narandzastoj su suve 16-18-20-22 po neka 24 u sivoj nimfice 18-20-22-24. Normalno imam jos kutija ali ovo je prvi pik za komotno pecanje. A i ako ispadnu u vodu pliva to i vidi se dobro :)
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Kutije sa penom za suve muve nikako mi ne odgovaraju, jer se muve gužvaju, plitke su pa im se i krila deformišu. Za krupne suve muve koristim isključivo plastične providne kutije sa prregadom dok za sitnije muve koristim ove sa penom za kačenje.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
eko je napisao(la):
Kutije sa penom za suve muve nikako mi ne odgovaraju, jer se muve gužvaju, plitke su pa im se i krila deformišu. Za krupne suve muve koristim isključivo plastične providne kutije sa prregadom dok za sitnije muve koristim ove sa penom za kačenje.
Imas c&f najvecu gde je pena samo u krilima kutije. Nema srednje pregrade... Ja nikad problem nisam imao sa tim... A mrzim zguzvane muve

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
oholi je napisao(la):
Imas c&f najvecu gde je pena samo u krilima kutije. Nema srednje pregrade... Ja nikad problem nisam imao sa tim... A mrzim zguzvane muve

Znam, imam neku Kinesku verziju takve kutije. Ali opet u manjoj plastičnoj kutiji više.mi stane nego u toj dvostranoj.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Eko, misliš na ovakvu varijantu ?

Generalno, u vecini dvostranih kutija, jesu najveci problem veće jednodnevke, kedisi tu i tamo odolevaju.

Uglavnom pazim da stavljam suprotno, sa strane gde su veći kedisi, idu manje jednodnevke i obrnuto, al zbilja veće mogu imati deformisana krila.
 

Prilozi

  • myran-compartment-fly-boxes.jpg
    myran-compartment-fly-boxes.jpg
    192 KB · Pregleda: 28

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Imam neku dvostranu plastičnu sa prozorčićima.
Slikaću je danas, samo ako se snađem fotku da postavim jer nisam to dugo radio.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
eko je napisao(la):
Imam neku dvostranu plastičnu sa prozorčićima.
Slikaću je danas, samo ako se snađem fotku da postavim jer nisam to dugo radio.
Meni je jednom dunuo vetar medju suve i ovakvoj kutiji.... Od tad ih koristim samo kuci [emoji23][emoji23]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Da, dešava se i to gde su sve na gomili da pravi vetar problem. A još gora opcija kad tražiš muvu a cijela kutija ispadne i niko to više ne pokupi.
Sa ovom nemam tih problema.

 

Prilozi

  • 20201214_182605.jpg
    20201214_182605.jpg
    396,1 KB · Pregleda: 60
  • 20201214_174104.jpg
    20201214_174104.jpg
    188,7 KB · Pregleda: 62

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Ovo je upotrebljivo da skladistis dok vezes. Pa posle sortiras u kutije. Iskreno ja ovo nikad ne bih furao na pecanju.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Ne znam zašto je nebi nosio na pecanje?
Stane mnogo muva, mnogo je lakša a i manja od onih velikih waterproof kutija.
Bez problema stane u gornjem džepu prsluka.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.114
Broj reagovanja
942
ove su bas dobre zato sto se pojedinacno otvaraju spremnici
 
Vrh Dno