Raport - izvestaji

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Predlozio bih da nj.v. Laki d frst Najgolemi osmisli i na adekvatnom mestu postavi TOPIC ili nesto slicno tome O DNEVNOM STANJU AKTUELNIH RIBOLOVNIH TERENA... u smislu: "Ja jutros bio, rek'o mi komsija, ja pres'o preko mosta, pa video da je... Morava, Nisava, Ibar, Jerma, Grza, Timok, Mlava, Dunav, Nera... veliki, mali, mutan, bistar... moze da se musicari, moze da se varalicari, moze da radi plovak, ne moze da radi nista, bageri  jebu kevu, pustena brana, lovci ganjaju patke sacmarama.... i.t.d.

Eto, danas bih isao malo da mrsim konac, al nemam pojma kakva je voda. Interesuju me Nisava ili Juzna Morava. Mozda neko zna? :smoke:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Sjekloca je napisao(la):
...pa video da je... Morava, Nisava, Ibar, Jerma, Grza, Timok, Mlava, Dunav, Nera... veliki, mali, mutan, bistar...
A Tamiš??? Diskriminacija!!! Tamiš raste, bistar je i ne radi ništa :(
 

gasa

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2006.
Poruke
79
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Nišava je mutna jutros sam video za Moravu neznam
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
654
Broj reagovanja
20
Lim je bistrar. Ima dost algi jesenjih u njemu pa je malo tesko se kretati kroz vodu(u nekim delovima). Radi odlicno skobalj, mladica, plotica, mrena, krkusa, klen vrlo slabo, lipljen solidno, pasrmka solidno.

E bio sam jutros na Begeju, nista osim hemikalija nema... :hammer:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Na starom sajtu koji je bio baziran na xoopsu (CMS) postojao je deo Izvestaji sa terena, koga su clanovi popunjavali. Taj eksperiment se pokazao kao los, jer sem Mixmasera i par clanova, niko nije pisao. Zato se nisam ni mucio da ga na novom sistemu joomla i postavljam. Mislim da je relativno tesko da se uradi, mogu naravno, ali je pitanje koliko ima smisla. Proslost me uci da ce malo clanova da popunjava taj deo. Otvaranje novog dela u forumu nije nikakav problem, naprotiv, sa programerske strane je zajebancija, ali se opet pitam koliko ce imati efekta!
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Laki, ostavi ga ovako, samo ga izdvoj posebno... Vidis da radi! Znamo za Nisavu, Lim, Tamis, Begej.... Nek bude u ovoj formi...
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
654
Broj reagovanja
20
Sjekloca je napisao(la):
Laki, ostavi ga ovako, samo ga izdvoj posebno... Vidis da radi! Znamo za Nisavu, Lim, Tamis, Begej.... Nek bude u ovoj formi...

E, za Begej sam se salio. :D Posto je nasa najzagadjenija reka, onda da skrenem paznju da slucajno neko ne svrati da se zarazi...  :whistle:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Drina ceo dan mala mala, radi lipljan na zelenasa,  dobio sam izvestaj od kolege Avrama.
Provera informacija ujutru na licu mesta.
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Odavno nisam čuo ovako dobar predlog. Toliko dobar da sam u nedostatku adekvatnog hteo i sam da napravim sajt sa samo jednom temom - aktuelni izvečtaji s voda.

Par predloga na temu:

1. Čini mi se da kontraproduktivno prenositi bilo čije "informacije" osim onih iz ličnog, svežeg iskustva.

2. Informacije mogu da koriste svi, a da unose samo registrovani korisnici.

3. Konrtaproduktivno je da se samo na mušičarskom sajtu formira on-line slika stanja na vodama. Previše informacija bi bilo propušteno. Ne nameravam da šaljem posetioce ovog sajta na neki drugi (za sada nepostojeći). Na kraju, možda je zgodno celokupni sadržaj prenositi i na ovom sajtu.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ajd da se malo podestimo starih vremana. Na sajtu je postojao deo kao sto je forum, galerija i sl. koji se zvao izvestaji sa terena. Moja zamisao je bila da kada se ribolovac vrati iz ribolova podeli svoja zapazanja, iskustva i ostalo sa clanovima i posetiocima sajta. Na taj nacin dobili bi neki on line dnevnik i kroz par godina mogli bi da imamo neku predstavu gde, kada i na sta radi riba. Medjutim u praksi se to pokazalo kao bajka. Jednostavno niko nije popunjavao (sem MixMastera i jos par izvestaja je bilo). Meni nije nikakav problem da se potrudim i da ga ponovo postavim, ali se plasim da ce situacija biti ista. Jednostavno ispada da ribolovci NE vole da pisu gde su i kako lovili ribe! :doh:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.135
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Šta čekaš bre Laki? Ubacuj, ja znam da ću da dokumentujem svaki svoj ribolov.
A ko je još zainteresovan, neka se prijavi.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Ne vjerujem da ce kome ova informacija koristiti posto niko odavde ne lovi na Moraci ali evo.
Voda je bistra radi pastrmka i klen u nizim djelovima dok u platijama radi mladica i glavatica.
Nazalost meni ne radi nista :'( :drool: Probao danas mokre,suve,nimfe,juce varalice,crvr i gliste i mrka kapa par sitnezi i tu ga vezi. :(
Zeta takodje bistra al ne radi nista zadnjih par dana mrtvo more.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Naravno da su interesantne sve vode od Vardara do Triglava i šire. Ma ceo svet. :tbumb:
Evo jedne informacije iz Niškog regiona:
Manje krečnjačke reke su jedine bistre i tu se može loviti klen i pastrmka. Naravno, ako vam naleti ova druga, moraćete da je pažljivo oslobodite, zbog lovostaja koji je aktuelan na teritoriji Srbije.
Najbolji izbor su stajaće vode, koje su povratile veliku bistrinu, koja ide zajedno sa hlađenjem vode. Bare pored J.Morave i Nišave pružaju fenomenalne uslove za mušičarenje štuke, bodorke i crvenperke, mada površinski insekti nikako da isprovociraju masovnu pojavu dveju nežnih barskih lepotica.
 
Vrh Dno