RASINA -musicarski revir-

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
  Posle par teskih godina, poplava, pogresne politike upravljanja revirom danas je Rasina na stazama stare slave i sija punim sjajem.
Rekom gazduje D.O.O. Rasina plus iz Krusevca koja je izvrsila par poribljavanja u prethodnim godinama a ribocuvar je stari dobri Tadija, lokalni vuk koji uvek vreba iz prikrajka. Peca se samo uz republicku dozvolu, iako reka pruza izuzetno zadovoljstvo.
Ribocuvar Tadija br. tel. 069 442 45 33
  Ja sam ove godine bio 10 ak puta i uvek sam se prezadovoljan vracao kuci.
Reka je prelepa, tereni su autenticni a ribe izuzetno zdrave i borbene... Musicarenje na Rasini predstavlja jeinstveni dozivljaj i svakom bi je preporucio.
Evo mala prezentacija od mene:
292s0uq.jpg

aw26pu.jpg

nfiqlv.jpg

32zmbtt.jpg

2ev7q1i.jpg

x28cb6.jpg

dzxonl.jpg

dxy2pl.jpg

4g0qqa.jpg

2ni8mz8.jpg

14kxjme.jpg

242fxbt.jpg

mrfyvl.jpg

2irrkgo.jpg

2zs70wk.jpg

Evo i malo ulova iz ove sezone:
nb6tde.jpg

11tomk9.jpg

y1nvk.jpg

29gebmq.jpg

 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Od kog mesta krece da ima pastrmke, a da se moze solidno loviti?
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ceo revir je dobar. Od Skacka(ispod srednjevekovnog grada Koznika) do spajanja Zagrze sa Rasinom.
Ove slike i ulovi su sa srednjeg dela, od ribnjaka u Plesu do mosta u Mitrovom polju,oko 3 km toka za ceo dan odlicnog pecanja.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Lepa reka bas

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
тадија каже, ајде да му верујемо,  на друге начине хватане су  и оне од преко два кила, ниже од козника према или у близини бруса!?
има пастрмки и у загржи/на којој је и зауставна брана-одакле се вода пребацује за бању, врњачку/ и поломској реци, левим притокама.
не може се десити да вас тадија не изненади, како је милан рекао. а пастрмку је овде заиста нетешко уловити, као и пре много деценија/а тада је преовладавала калифорнијска/.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Gresis da je lako uloviti pastrmku na Rasini.
Ribe su izuzetno plasljive i divlje, mala greska pri prikradnju mestu i od ribolova nema nista.
Ove krupne sto sam lovio su najborbenije ribe koje sam u zivotu imao na stapu. Pravo je zadovoljstvo gledati gde pastrmka trazi zaklon kada se nadje u opasnostis tj kada je na stapu...evo poslednje pecanje imao sam ribu oko 40cm i prelepu borbu, gledao sam kako izlazi uz vodopad iznad vira nakon 4-5 minuta borbe, nije bila raspolozena za slikanje otkacila se u trenutku kad sam pokusao da je slikam...
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
израз, лако-твоје, или нетешко -моје је релативан, било је година у ових преко четрдесет пет када сам лети ишао безмало сваки викенд најмање, нека буде да се стање сад  мало променило.
заинтересовани нека нам дођу и сами увиде, свак ће рећи различито, ја сам много пута на расину стизао пешице из мог села, а и враћао се преко  мрке стене, родитељи нису могли да ме схвате, али прошло је...
 

pannic

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
161
Broj reagovanja
0
Veliko mi je zadovoljstov kad procitam ili cujem da se riblji fond u nekoj reci cuva i da se moze lepo pecati.
 

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
228
Broj reagovanja
12
Gde doći tj.odakle krenuti do ove rečice?  Malo više objašnjenja za nas sa strane...  Gde kolima doći?  Hvala :)
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Imas dva pravca iz kojih mozes doci.
Jedan je Krusevac, jezero Celije, Brus uz rasinu, pratis reku i nemozes da pogresis....a drugi je Vrnjacka banja pa preko Goca...
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Evo jedna slika, svaki ovakav deo krije lepe pastrmke, nimfe su se najbolje pokazale...od fazana, zeca do raznih varijacija naradzaste boje
29w5zd0.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Predobro izgleda.... I ima lep protok

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Danas mi ribocuvar rece da je skoro bilo neko okupljanje musicara na Rasini...
Jel moze neko ko je bio da kaze o cemu se radilo i da nam prenese neke utiske sa tog skupa.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Nije bio skup musicara nego varalicara. Citam na njihovom forumu, zadovoljni su bili.
Bice do godine lepo pecanje na Rasini ako da bog.
 
Vrh Dno