Ron Tompson

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Jeftin i čuo sam kvalitetan konac. Nisam ga nikad imao i zato bi zamolio članove koji su imali i iamju iskustva sa njim da napišu da li vredi i koliko!
Salut
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Istrošio sam mnoge konce, Cortland (sve moele), 3M, Orvis... ali kada sam probao ovaj najjeftiniji od svih, Ron Thompson, odmah sam kupio još jedan, rezervni.
Još uvek ne mogu da poverujem, posle 3 godine svakodnevnog korišćenja, da on još uvek visoko pliva i nije ispucao. Sasvim normalno s njim zabacujem i koristim ga i zaimi i leti, i na baruštinama i u najčistijim rekama.
Potpuno sam zbunjen niskom cenom i visokim kvalitetom ovog konca.
Da ne bude zabune, nabrojaću neke modele koje sam koristio i do raspadanja testirao:
Cortland 333, Cortland 444, Cortland Lazerline, Cortland 555, Orvis Clearwater, 3m Air Cell, Shakespeare Professional, Airflo...
Tvrdim da je ovo najbolji mušičarski konac koji sam koristio i "žao" mi je što je ovako jeftin, jer bih za njega platio dva puta više nego, na primer, za Cortland 555, najgori konac koji sam ikad koristio!
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Moj prvi snjur, F 5 DT. Kupljen pre cetiri-pet godina. Zut ko dukat, oci bole, a bio jeftin (900 din tada). Danas na njega peca moj drug Vlajko, sve u sesnaest. Ni mrdnula nije, a ja sam tri druge do sad sahranio.
Ipak...
Malo je deblji u odnosu na druge, a pri tom petica deluje kao cetvorka - kao da je glava malo laksa nego sto bi trebalo. Hoce da se na levoj ruci izvije u osmicui napravi puslu.
Ali za te novce i ko ne izvoljeva previse, sasvim OK.
 
Z

Zakula

Guest
Sve shto je reko Mix,stoji na mestu!!I ja koristim RT konac i uzivam sa njim vec tri godine.Ama nigde nije ispucao!!Niti tone!!
 

Roda Fly

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2007.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Jeste malo krut i debeo... ali zaista odlican konac.. vredi i mnogo vise nego sto se plati za njega. :yeswink:
 

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Ron Thomson promenio boju konca, sada je tamno zelena. Moram da kupim još jedan jer nemam ni jedan u rezervi, da vidim kako se novi ponaša. Ne znam da li je to Poljska firma, jer na internetu sam našao njihov sajt samo na Pojskom.

http://ronthompson.pl/
 

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Zainteresovao me jedan musicar, jer poslao sam da ga kupi i kaze imaju samo zelen i kosta 1400 din. Mozda nadjemo negde i stari model ZUTI. Slazem se tobom Mix stvarno je sr...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ma, da nije to neko počeo da ih pakuje? Naši preprodavci i trgovci imaju običaj da sami pakuju robu! :hammer:
 

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Ovu sliku i objasnjenje sam skinuo sa sajta...

http://www.tackleshop.co.uk/

Tako da ne verujem da je to razlog.
 

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
ODLICNO. Nije mi jasno kako ne mogu da nadjem sajt Ron Thomson na engleskom, nije valjda da je onaj koji sam nasao na poljskom jedini koji postoji, a na njemu i nema slike musicarskih konaca, samo ih ima na listi artikala.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mislim da je ranijih godina problem s Ron Tompson strunama i ostalim priborom bio slican kao i sa Scierra-om, samo manje izrazen, jer je to uvozio i zastupao Nastasovic iz Bgd-a. Mozda je ove godine bolje, nisam dugo bazao po radnjama, ali ces verovatno dosta tesko naci RT DT3F, to je vec premalo. Secam se da prvih par godina ni cetvorki nie bilo!
Ipak, tragaj, a kao alternativu probaj Shakespeare-ovu strunu, mozda je ima, pozovi 0643349600, No. 1 u Valljevu, ponosni vlasnik je Kiza, pa pitaj, Kiza je cudo. Pitaj ga i za RT, nije zgoreg.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ron Thompson nema model DT3F. Najslabija je petica.
 
Vrh Dno