Sili skin minnow

seabass98

Newbie
Učlanjen(a)
08.02.2006.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
Ispirisan Vladanovom hollow mušicom,koja je više morska mušica,volio bih da vam pokažem još jednu morsku uz vaš komentar o samom materijalu od koga je ona napravljena.
Dakle ova mušica nema nikakvih "dlaka" i nije klasična mušica ali je ubitačna za mnoge morske grabljivice pogotovo za plavu ribu.Inače imitira maloga gavuna koji je i njihov najčešći plijen.

Vezivanje ove mušice je vrlo neobično jer se ono u stvari sastoji od preklapljanja ljeplive "kože" raznih boja koja se tek na kraju veže za vrat udice.
Da li odobravate ovakvo vezivanje mušica ili ste pristalice da mušica mora biti mušica,tj;da ima barem malo pera ili dlaka?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Naravno da odobravam(o). Pogledaj samo moje najnovije muve. Nijedna nema ni dlacice ni pera. Pitam se otkud ti ideja da imitacija ribice uopste treba da ima dlake i perje? Odlican ti je ovo strimer. Ja bih mu dodao i mali repic, da zaigra.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Zivimo u 21. veku, i imamo obilje raznoraznih materijala za vezivanje. Siguran sam da bi i musicar iz 19. veka koristio moderne materijale da ih je imao pri ruci.

Epoksi, silikon, sili skin, pena, folije, superlepak, flash materijali, sinteticka vlakna, tungsten, dizajni udica da te zaboli glava, ostrije od zileta...savremeni musicar zaista uziva!

Evo jos jedne musice na koju mozda mogu da se mrgode samo teski puritanci:

Spoon Fly-imitira kasiku ili pilker za lov grabljivica. Rep je craft fur, telo epoksi. Bacite je u jato grabljivica i pustite da propada i treperi kroz slojeve vode.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odlicna "muva". Odusevljen sam idejom da mamac sevrda i treperi dok propada, jer moj omiljeni, a pomalo i tajni nacin lova stuke i grgeca je "strimerom u propadanju". A kako kaze Oldsurehand, ova spoonfly dok propada "radi". Pa to je kao da si bombu bacio medju grgece, klenove, stuke...
 
Vrh Dno