Strimeri za bucova

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Da ne stavljam u danas sam musicario kada u ovom delu nema konkrenog topika o ovim strimerima. Prvo zu da dam po minus glavnim krivcima mog danasnjeg rada izmedju kojih su Zvezdan, Milance, Sebastian i jos po neki. Razlog sami neka procitaju izmedju redova. Pitam se i u skoli da li sam bio kampanjac ali izgleda da jesam. Te i danas nesto uradeh kampanjski za lov bucova u narednim danima. Od materijala su se provlacili: marabu zeleni, crni, beli, braon, siva i bela kozja dlaka, kristal flash: zeleni, srebrni, mesavina raznih boja, udice 6 i 8...
Valjda ce da se uhvati koji.

 

Prilozi

  • 5.jpg
    5.jpg
    181,6 KB · Pregleda: 1.173
  • 13.jpg
    13.jpg
    185,1 KB · Pregleda: 1.013
  • 12.jpg
    12.jpg
    174,9 KB · Pregleda: 1.161
  • 4.jpg
    4.jpg
    166,7 KB · Pregleda: 1.053
  • 3.jpg
    3.jpg
    172,5 KB · Pregleda: 1.001
  • 2.jpg
    2.jpg
    149,9 KB · Pregleda: 918
  • 10.jpg
    10.jpg
    189,4 KB · Pregleda: 1.010
  • 6.jpg
    6.jpg
    189,5 KB · Pregleda: 1.035

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Je li moguce da zaista nije bilo topica o strimerima za bucova :doh:Inace Djole, strimeri su prva liga a meni se posebno svidjaju prvi i zadnji.To su prave boje za jesenjeg bucova.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uf teško meni, dođoh tek sa posla i rekoh da pročitam nešto lepo na forumu pre nego odem spavati kada gel minus  :doh: :D  :hammer:

Jednostavni strimeri su najbolji (ok. obavezno valja imati i onakve verne imitacije kao sto ih zvezdan radi). Odlicna stara imitacija je Thunder Creek. To valja imati. Pogledaj ovaj >>> LINK<<<. Možeš ih vezati tanke, debele, male, velike, otežane neotežane...a svaka ti čast za toliko navezanih strimera, ti to ko u fabrici da vežeš  ;)

Uživajte u jutru a ja odo da spavam.  
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Moji favoritu su slike 6.jpg i 12.jpg Moraš imati i neki od flashabua... Vidi Zvezdanove on je u ovoj oblasti guru   :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Da, Zvezdan neverovatno brzo napreduje. Redovno prijavljuje ulove i to je siguran znak da zna šta radi. Voleo bih da vidim njegovu "top-listu" na jednom mestu. To bi bila korisna informacija.
Ja obožavam muve kojima je ostvaren dobar ulov. Lepo bi bilo da nam prikaže sliku bucova, njegove dimenzije i pored toga strimera kojim je ulovljen.
On to redovno i radi, ali mogao bi u ovoj temi da ih naređa u jednom postu. :respect:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Bice,bice,svi bi to mogli da radimo,bucov je riba koja to svakako zasluzuje.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Bolji ugao. Link je odlican. Znam da sam ovde jos tanak ali bice bolje. Odo po jos jedan minus da vam dam  ;) i pravac J Morava na kupanje strimera  :-[
 

Prilozi

  • 25.jpg
    25.jpg
    163,9 KB · Pregleda: 908
  • 24.jpg
    24.jpg
    109 KB · Pregleda: 815
  • 23.jpg
    23.jpg
    88,1 KB · Pregleda: 831
  • 22.jpg
    22.jpg
    113,5 KB · Pregleda: 1.246
  • 21.jpg
    21.jpg
    97,3 KB · Pregleda: 853
  • 20.jpg
    20.jpg
    222,8 KB · Pregleda: 894
  • 26.jpg
    26.jpg
    216 KB · Pregleda: 809

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ako je voda bistra,ovaj marabu(predzadnja slika) mora da radi, a ako je voda oranje,onda svi ostali :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja poslednjih par godina ne proganjam bucove zbog grozne boje vode Južne Morave. Znam da se love i u takvoj vodi, ali ne mogu da provedem dan na reci koja izgleda kao kafa, iako obožavam mušičarenje bucova.
Zato, Djole, moj minus prebaci ministru ekologije. ;)
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Da se priključim temi na brzaka, jer po svemu sudeći bucov jeste i biti će pored smuđa moja riba br.1 . Ove tipove strimera koje tu prikazuje Djole ili tome slično, kod mene sam već bacao ali bez većih (nikakvih) uspjeha, no od kada sam ubacio fluo žutu hara-kiri, ne znam jel u pitanju doba godine,voda koja je do sada bila mutna, sad se počela bistriti pa ću možda i ja morati da se vratim, "realističnijim" a manje "fantazija" strimerima. Vidjećemo, zadnji izlazak je bio potpun promašaj, smuđ je bio u dubini, lovili su ga postavama i dubinskim woblerima,a bucov se apsolutno nije javio niti jednom, a termin je bio udaran (po dosadašnjim izlascima). Uz obalu-kamen sam samo fićukao i hranio komarce, danas ću navezati koju ovakvu kreaciju pa možda skočim da vidim što će bucov sada da kaže na to.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Gogo je napisao(la):
Da se priključim temi na brzaka, jer po svemu sudeći bucov jeste i biti će pored smuđa moja riba br.1 . Ove tipove strimera koje tu prikazuje Djole ili tome slično, kod mene sam već bacao ali bez većih (nikakvih) uspjeha, no od kada sam ubacio fluo žutu hara-kiri, ne znam jel u pitanju doba godine,voda koja je do sada bila mutna, sad se počela bistriti pa ću možda i ja morati da se vratim, "realističnijim" a manje "fantazija" strimerima. Vidjećemo, zadnji izlazak je bio potpun promašaj, smuđ je bio u dubini, lovili su ga postavama i dubinskim woblerima,a bucov se apsolutno nije javio niti jednom, a termin je bio udaran (po dosadašnjim izlascima). Uz obalu-kamen sam samo fićukao i hranio komarce, danas ću navezati koju ovakvu kreaciju pa možda skočim da vidim što će bucov sada da kaže na to.
Ako se voda bistri,sve flash materijale treba svesti na minimum,dve-tri niti maksimalno(ja cak na vecini letnjih strimera nemam uopste flash-a).Bucov toliko dobro vidi ,da ce i u najvecoj brzini koju postigne prilikom napada,vidi li nepravilnost u strimeru, odmah izbegnuti udicu.Flash i drecavi materijali posebno izazivaju podozrenje kod krupnog bucova kad je bistra voda,dok se u prolece, kad su mutne vode ,strimeri vezani  od flashabua pokazuju kao najlovniji(u mom slucaju).
        Bas ovih dana je Dunav kod Kladova bistar kao kakav planinski izvor,jedini strimeri koji donose kakav-takav ulov su oni sivog,braon,maslinasto-zelenog kolora.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Moji strimeri za bucova su slični, ali ja preferiram sitne, do broja 4, napravljene na udici koja nema izduženo telo. Najveći bucovi i najbogatiji ulovi padali su uvek na sitnije strimere, dok su mi krupne (poput štukaroških) uglavnom pratili ili ignorisali.
Vidim da manje iskusni mušičari ovih dana kubure sa moravskim bucovima. Pretpostavljam da koriste previše krupne strimere.
Moj savet za "pomoravce" je da im strimer ne prelazi 4 cm i da bude potpuno beo ili žut, bez tamnih boja, jer voda nije ni nalik bistrom izvoru, već liči na čaj.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Za Moravu onda kokajte belo i flashabu  :yeswink:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo da probam da opisem sta se desavalo na vodi i u njoj. J Morava je bila moja i nicija vise. Nigde nikog u potezu od km i kusur. Vetar je sve rasterao ali meni je za bucova jos vise odgovarao. Bucov je od dolaska oko 10.00 pa do 13.00 jurio kao bolestan ali onu sitnuriju od 2-3 cm. Strimere sam sve, ove kao i druge koje imam izmenjao. Uz par pracenja (mirisanja) strimera i jednog udarca se nista bitnije nije desilo. Lupao je i u obalu, i u matici, i u tijaku, a ja bajao li bajao mojim strimerima da nesto urade. Stavljao sam i manje kako ste i spomenuli al izgleda da neznam da pecam  :doh:. voda bistra i vidljivost oko 1 m sto je za ovu godinu "nikad bistrija". Par lupanja soma i par krupnih klenova se lepo ukomponovalo u melodiju bucova. Voda nesto hladnija nego prosle nedelje. Stuke spavaju. I sta za kraj. Stap u ruke kome je blizu. Ovakvo vreme bice cele nedelje pa iskoristite valjda ce neko i da se upise umesto mene. Bistro
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ne znam Djole,ako je voda mnogo bistra onda je tesko,jos ako ima kedera kao pleve,to je tek utopija.Je..i ga,bucov trazi mnogo provedenog vremena kraj vode.
 
Vrh Dno