Sutjeska

Učlanjen(a)
13.07.2023.
Poruke
10
Broj reagovanja
23
Pozdrav kolege,

Da li je neko obišao Sutjesku u skorije vreme? Za vikend sam u tom kraju, baš kod spomen-parka i nadam se da ću stići malo da ''umočim'' nimfu pa bi svaka informacija dobro došla. Takođe ukoliko neko zna kome treba da se obratim za dozvolu u tom kraju i koja je cena neka mi javi, hvala unapred!

Ono što sam video u emisiji Ribolov od prošle godine jeste da je u tom potezu dozvoljen ribolov, čuva se od strane ribočuvara i ima pastrmke i lipljana.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Gdje se uliva Hrčavka ja koliko znam je zabranjen riblov.Gazduje riblovno društvo iz Foče "Mladica" .
Pastrmke ima ali uslovi znaju biti teški.
Vrijedi skvasiti g..... :)
 
Učlanjen(a)
13.07.2023.
Poruke
10
Broj reagovanja
23
Gdje se uliva Hrčavka ja koliko znam je zabranjen riblov.Gazduje riblovno društvo iz Foče "Mladica" .
Pastrmke ima ali uslovi znaju biti teški.
Vrijedi skvasiti g..... :)
Pozdrav, hvala na odgovoru!

Ono sto sam do sada saznao jeste da tim potezom gazduje uprava NP Sutjeska, dozvola je 10€ i izdaje se na recepciji hotela Mladost. Tu se takodje mogu dobiti sve informacije o dozvoljenim zonama itd.

Prvo sam kontaktirao fb stranicu "Mladice" misleci da oni gazduju tim delom pa su me uputili na NP Sutjeska i skrenuli paznju da se gradi hidro elektrana uzvodno, te da iz tog razloga zna da bude jako zamucena voda radnim danima i da tada nema pecanja.

Sutra sam na licu mesta pa cu videti kakvo je stanje 🎣
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.114
Broj reagovanja
942
preljepi tereni sa jako malo ribe...možda nešto u proljeće ali jesen mislim da je jako slabo barem što ja znam
 
Učlanjen(a)
13.07.2023.
Poruke
10
Broj reagovanja
23
Vratio sam se sa Sutjeske i sabrao utiske pa da ih podelim sa vama.

Smatram da je velika nepravda što ova reka nije imala otvorenu temu. Neverovatno lepa priroda, očuvana i bez traga čoveka. Bukvalno nigde nisam video komadić smeća, ostatke nekog ognjišta od roštiljanja ili bilo šta što bi govorilo da je tuda skoro prošao čovek, a za nekoliko sati pecanja naravno nisam sreo nikoga.

Učinak: za par sati pecanja na vodi o kojoj nisam imao nikakvo predznanje, odlično sam prošao! Tridesetak riba, od toga dva pristojna lipljana i ostalo potočne pastrmke, pretežno srednjeg i manjeg rasta su dosta dobar skor. Imao sam jednu pastrmku od 40ak cm na štapu, vukla me je minut niz brzak i izlazila na površinu pa sam mogao da ocenim dužinu i uživam u njenoj tamno zlatno braon boji dok nisam došao do mesta gde obalom nije moglo dalje a odmah je uz obalu velika dubina, nakon čega se od natezanja sistema otkačila i otplivala svojim putem.

Korisne info: Dozvola košta 10€ i može se kupiti na recepciji hotela Mladost koja radi 24h, tu se možete raspitati o potezima gde sme da se peca jer ima jedna zaštićena zona. Prilaz reci je dosta težak, gusta vegetacija u kombinaciji sa velikom nizbrdicom ali kada se spustite reka je dosta prohodna. Uzvodno od hotela ima kafana gde na kraju dana možete da popijete nešto i klopate za malo para. Noćenje u hotelu Mladost je 20€ po osobi i uključuje doručak koji se služi od 7:10 ujutro, hotel je nižeg ranga i stariji ali nije baš katastrofa.

Više foto i video materijala možete videti na mom instagram profilu pod istim nazivom kao i ovde :)
 

Prilozi

  • 1695109545588366.jpg
    1695109545588366.jpg
    118,3 KB · Pregleda: 30
  • 169510949592185.jpg
    169510949592185.jpg
    250,1 KB · Pregleda: 28
  • 1695109494819527.jpg
    1695109494819527.jpg
    328,9 KB · Pregleda: 28
  • 1695109489816321.jpg
    1695109489816321.jpg
    148,4 KB · Pregleda: 32
  • 1695109493918699.jpg
    1695109493918699.jpg
    141,2 KB · Pregleda: 30

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
649
Broj reagovanja
19
Prelepi tereni i ribe! Cini se da si izvukao maksimum iz samo jednog izlaska.
Koliko si toka prepesacio i kako je izgledalo popeti se nazad?:)
 
Učlanjen(a)
13.07.2023.
Poruke
10
Broj reagovanja
23
Prelepi tereni i ribe! Cini se da si izvukao maksimum iz samo jednog izlaska.
Koliko si toka prepesacio i kako je izgledalo popeti se nazad?:)
I meni tako deluje :)

Nisam puno, možda 600 metara od kafane uzvodno, a kako sam izašao sam Bog zna :D prvo uz veliku strminu, držeći se povremeno za drveće mada ga nema puno, a onda kroz pojas kupina i kopriva, sreća neprenski waders iz Dekatlona trpi sve :) jako je nezgodno a pritom trčim planinske trke i navikao sam na strme terene.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Ja sam išao do Sastava Hrčavke i nisam vidjeo ribu.Doduše dan je bio jako sunčan,možda je to bio razlog.Drago mi je da je lipljen uzvodno ušao.A sa varaličarcem sam bio mnogo uzvodnije,možda sam imao jednu ili dvije ribe.Jaki bukovi,dosta je gore brža voda u odnosu na taj donji kraj.
 
Učlanjen(a)
13.07.2023.
Poruke
10
Broj reagovanja
23
Ja sam išao do Sastava Hrčavke i nisam vidjeo ribu.Doduše dan je bio jako sunčan,možda je to bio razlog.Drago mi je da je lipljen uzvodno ušao.A sa varaličarcem sam bio mnogo uzvodnije,možda sam imao jednu ili dvije ribe.Jaki bukovi,dosta je gore brža voda u odnosu na taj donji kraj.
Izgleda da su se sad pogodili svi uslovi, pogotovo što mi je ovo prva sezona mušičarenja i ide mi dobro, ali nisam baš pun iskustva a lepo sam se napecao :)
 
Vrh Dno