Svrljiški Timok

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
314
Lokacija
Svrljig
Jeste voda uzvodno veoma čista ali je protok veoma mali i u letnjim mesecima se voda dosta zagreje i opadne na biološki minimum. Sreća je to što su obale veoma zarasle tako da vrbe prave deeeebeeelu hladovinu inače bi isparilo i to.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.114
Broj reagovanja
942
Šteta ali ožda kalifa donesi koju s ribnjaka pa da imaš za svoj gušt koju :smoke:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
314
Lokacija
Svrljig
Na snimku se vidi nekadašnja brana koja je pravila lep jaz čijom vodom se snabdevala jedna vodenica. U tom jazu je učitelj Vlada, najstariji živi ribolovac u Svrljigu lovio redovno klenove od preko 2 kila.

Preko 60 godina je kamena brana zadržavala reku ali ove godine nije mogla. Za manje od 12 sati sa okolnih planina se otopilo više od 25 cm snega.

Snimak sam napravio u selu Niševcu, prvom nizvodno od Svrljiga.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XjFMAbalIMs[/youtube]
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
314
Lokacija
Svrljig
Juče malo prošetah pored reke, voda bistra kao suza a plovkaroša kao na takmičenju.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
nemam nista protivu drugih tehnika rribolovljenja,tim pre sto obozavam da "silikonisem" ali plovak je stvarno vec stvarno prevazidjen....cim pre to ljudi shvate,bice bolje svima....ovde ne mislim bolje njima,vec kompletnom sistemu...manje plovkarosa,vise mesta za mahanje.... :)
 

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Meni ne smeta nijedna vrsta pecanja,niti sam ja sto pecam na musice bolji od nekog ko peca na plovak...Bitno je da covek pre svega postuje propise,da peca u skladu sa zakonom,da ne vrsi prekrsaje.Veliki plus po mom shvatanju je vracanje ulovljene ribe,jer se s tim koliko toliko pomaze jako losem stanju reke...

Ps jako lep ovaj Timok  :tbumb: :drool:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
314
Lokacija
Svrljig
Ove godine je zahvaljujući velikim vodama sa kraja zime i u proleće, bilo dosta lepih klenova koji su doplivali "odozdo". Reka je u suštini veoma mala tako da su klenovi od 500gr i više pravi kapitalci.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
314
Lokacija
Svrljig
Nije bilo vreme za neko pecanje ali je bilo odlično za slikanje...
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Pored siromasnog ribljeg fonda reka je prosto fenomenalna.
Ja sam pecao kod sela Nisevac i tereni su stvarnos super, pogotovu u septembru!!!
Takodje teren od podvisa pa uzvodno, lepota.
Strelac zamolio bih za jos slika
Ja retko kad nosim aparat ali oracu vise :doh:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
314
Lokacija
Svrljig
Jeste reka lepa ali je iz godine u godinu sve manje ribe pa neka odskoči u pozitivnom pravcu posebno posle naglih topljenja snega i velikih kiša. Tada se reka osveži, doplivaju ribe iz donjeg toka i tada bude zanimljivo. Tereni oko Niševca i uzvodno i nizvodno su jako dobri i zgodni za mušičarenje. Podvis je već daleko nizvodno i tu je reka malo bogatija vodom a i ribom. Evo par slika reke...
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
774
Broj reagovanja
75
Lokacija
Svrljig - Trnava
Drogi, ne ide to tako... :nowink:
U Nisevac se ne ide tek tako...treba da se najavis, pa da Strelac i ja odredimo dvoclanu komisiju koja
ide sa tobom... :tbumb:
da ne zalutas negde, u dolini mira i ljubavi sve je moguce  :lol:
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Evo, drugi put cu da se unapred najavim :)
:phone:
Pa ce mo da oranizujemo ekspediciju u trajanju od par dana, to mi je zelja da obiđem ceo tok!!!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
314
Lokacija
Svrljig
Čim svane proleće i reka se probistri krećemo u akciju do lovostaja, onda pravimo pauzu pa celo leto posle.
 
Vrh Dno