Tippet

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
srda83 je napisao(la):
E da,moguće da je razlika u terminologiji gdje su pod realnom nosivošću mislili na nosivost u realnim uslovima na vodi,gdje možeš da umaraš ribu dosta veće mase od naznačene nosivosti jer je,normalno,ne vadiš pod pravim uglom iz vode :)
A slažem se za realnu nosivost gdje se misli na opterećenje na čvoru,zaboravih na to.
Jedino pravo je da se proba.... sve ostalo je palamudjenje nase. Ja sam se odusevio npr sufix fluorocarbon... tonuci... fenomenalan.
Iako se npr maricu ne dopada da tone za suvu meni se dopada... zbog otiska koji najlon ostavlja na vodi kad pliva.
Tonuca funkcija tipeta ni najmanje ne pomaze tonjenje muve....tj ne u znacajnoj meri... jer njegova tezina je zesce zanemarljiva a otpor u vodi ce to da anulira... al zato za suvu, kad utone u film.... to vec bitno smanjuje vidljivost veze izmedju muve i predveza, kanapa....

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Meni je dobro da tone 20 cm deo do musice i trudim se u dosta slucajeva da bude tako ako je riba oprezna ili mala voda itd.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.732
Broj reagovanja
1.051
Lokacija
Svilajnac
Pregledao sam kataloge videh da imaju match sinking u ponudi tako da mislim da ipak ne tone ili je to zanemarljivo.
 

FlyTyer

Senior member
Učlanjen(a)
19.02.2016.
Poruke
148
Broj reagovanja
17
Lokacija
Nis
ja za suve koristim isklujucivo fluoro dok mi je za nimfe manje vise nebitno da li je monofil ili fl, ali preferiram fl u svakom slucaju
sve dok se monofil ne maze floatantima ne predstavlja problem za suve
 

FlyTyer

Senior member
Učlanjen(a)
19.02.2016.
Poruke
148
Broj reagovanja
17
Lokacija
Nis
u svakom slucaju t force je odlican u svakom smislu :yeswink:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
T force je jedan od boljih....
A sto se mazanja tice....dovoljno da mi budu ruke masne....npr od jagnjetine i propade sve

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.732
Broj reagovanja
1.051
Lokacija
Svilajnac
Mmm jagnjetina...
Još ako je bila vruća, mmmm... :)
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
942
Baš suprotno ako su ruke masne nema propadanja... mud skine sjaj tipeta i omogući mu da propade kroz film bez obzira radi li se o suhoj ili nimfi ja volim da upadne u film.
Oholi je dobro opisao oko suhe zašto je to po nekad bitno naročito na staklu i sa malim muhama.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
silvio je napisao(la):
Baš suprotno ako su ruke masne nema propadanja... mud skine sjaj tipeta i omogući mu da propade kroz film bez obzira radi li se o suhoj ili nimfi ja volim da upadne u film.
Oholi je dobro opisao oko suhe zašto je to po nekad bitno naročito na staklu i sa malim muhama.
Pa silvio kazem propadne u smislu ne valja rabota, masan tipet pliva....

Salu na stranu.... uvek se trudim da mi ruke budu ciste... bas zbog toga.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
silvio je napisao(la):
Baš suprotno ako su ruke masne nema propadanja... mud skine sjaj tipeta i omogući mu da propade kroz film bez obzira radi li se o suhoj ili nimfi ja volim da upadne u film.
Oholi je dobro opisao oko suhe zašto je to po nekad bitno naročito na staklu i sa malim muhama.
:tbumb:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Silvio odlicno receno Mud ( kako god da ga izgovaras  :hammer:) skine taj odsjaj najlona I potopi ga da se ne vidi na povrsini trag. Isto tako dosta proizvodjaca sad pravi smoke ( varijante)varijante bas zbog te vidljivosti u vodi I da bi je sveli na minimum ;)
 
Vrh Dno