Topli izvor(Niska Banja)

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Musicarima iz Nisa isuvise je poznato ovo mesto o kome sada pisem.Naime topli izvor kako samo ime kaze jeste specificna zbog toga zato sto tokom cele godine na njoj mozete loviti (musicariti) klena,po kojeg grgeca i bodorku,jer kako ime samo kaze voda drzi istu temperaturu sa malim oscilacijama citave godine..
Mislim da sto se svega ostalog tice nije lepo a ne izneti svoje misljenje o ovom mestu itekako pogodnom narocito u zimskom periodu.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Niska Banja, topla voda - za musicare ziva zgoda :p
Ovo mesto je Nislijama svetinja. Jedino je na kome mogu da se love klenovi (pa ja mislim u celoj Srbiji) na suvu musicu u to vreme. Kad svuda okove led, Laki eto nas kod tebe u Banju na "zimovanje".
Nisam imao neke rezultate za pohvalu na spomenutom mestu ali ga posetim barem jednom svake zime.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ja sam ovde odraso... Pecao od 1990 do negde 1998. a poslednjih 10 godina gotovo da nisam ni jednom otišo. Tu naučio da pecam na plovak (ulovio prvu bodorku, šljivara, linjaka, deveriku, crvenperku...), pa da varaličarim (uhvatio prvu štuku), a načinio i prve mušičarske korake loveći alave klenčiće od 50-100 grama. Divna voda početkom devedesetih, a kako čujem još lepša krajem osamdesetih.

Od zanimljivih ulova sa Tople vode naveo bih jednog malog bucova (veoma retka zverka u Nišavi, a pogotovo u barama pored nje).  :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam "koske ostavio"  :doh: u radioaktivnoj Toploj vodi. Sećam se kad je Nišava skrenuta i formiran, u početku rukavac, a kasnije jezerce. Tih godina voda je bila potpuno bistra i jasno su se videli krupni klenovi. Tu sam prvi put video, a kasnije i ulovio, štuku. Snimao sam i TV emisije o mušičarenju na njoj. Do pre par godina vadio sam krupne klenove i osrednje štukice, ali sada to mesto ne liči ni na šta.
Uređivanje ovog jezerca je sprečeno, jer su voda i mulj, navodno, štetni zbog radioaktivnosti usled prisutnog radona. Šteta, jer to je prava oaza zimskog mušičarenja. Na toj vodi suvom mušicom sam lovio klenove na teperaturama vazduha ispod nule. Sneg pada, sprovodnici se lede, a voda topla i riba sasvim normalno radi.
Daj Bože da nekome zatreba šoder, pa malo prekopa i očisti jezerce. To je jedini način da nam se vrati čuvena Topla Voda.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Jedan off:

Ima isto potok koji se uliva u Lim, a dolazi sa brda iz Pribojske Banje. Temperatura kod usca u reku je 18 stepeni.Uliva se u duboli brzak, koji ga momentalno neutralise. Tako da steta sto ne mozemo tamo muscariti klena.

To je kod vas extra. Dodjes u sred zime i oderes ga na suvu.  :drool:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Eh, DJomla, sutra mogu da odem i da pecam suvom muvom.  :) Samo, mogo je zaraslo i ima previše mulja. Ružno je i zapušteno, mada u krajnjoj nuždi, posluži.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Topla voda je sada pomalo tuzna i ruzna u odnosu na istu od pre desetak godina. Na tom mestu sam polagao svakojake FC ispite, kitio okolno granje musicama kao novogodisnju jelku... Voda je imala veci protok, cak je i u gornjem delu iz cevi izlazila dopuna Nisavske vode, bilo je mnogo mnogo manje mulja , a mnogo mnogo vise riba. Nije bila slucajnost uloviti klena od kilogram. Posto se topla voda uliva par stotina metara nize u Nisavu, iz nje, narocito po vecem vodostaju , sva ziva riba je hrlila u ovu manju , mirniju i topliju  recicu. Ribolov je bio izuzetan. Peca se na malom terenu i u stalnom si kontaktu sa prijateljem musicarom, malo se lovi malo se mudruje, malo se zajebavaju seljaci koji pecaju na plovak... Mnogo lepih uspomena me vezuje za ovu vodu.
Danas je situacija sasvim drugacija, mulja ima znatno vise nego vode, valjda od nekog talozenja, plicacima se seta      neka sitna boranija, a na obalama po koji plovkadzija sa nakrivljenim sesirom i flasom rakije pored sebe
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
U potpunosti se slazem sa MIX-om da u poslednje vreme ovo mesto skoro pa  i da ne lici ni na sta.
Potrebna je jedna ogromna akcija da se ovo mesto sredi ociti od mulja, okastri siblje i siprazje koje je na sve stane,pa pod OBAVEZNO da se obavesti lokalno stanovnistvo da ne baca smece.
Mislim da bi tada bilo ono pravo sto mi kao musicari bi trebali da imamo u svom gradu,mesto koje bi bez preterivanja usred ZIME bilo ako ne i jedan od boljih revira za lov klena cele godine a narocito zimi.
Posto ovo o cemu sam pisao je daleko od izvodljivog,narocito jer vlasti koliko sam upoznat na to mesto koje se ranije zvalo
Zeneva imaju u planu da naprave kupaliste,mislim da ce ovo mesto ubrzo otici u zaborav..
Nazalos ukoliko je ova informacija tacna meni se cini da lagano gubimo deo po deo u kome cemo i mi kao jedinka na kraju cele istorije musicarenje nestati kao da nas nije ni bilo
U tom slucaju s'obzirom na stanje voda trenutno u Nisu,imam nameru da skoro svaki drugi dan mejem stapom po toploj vodi ko zna,mozda mi se posreci jos koji put i udjem u borbu sa jos jednim kilasem...
---POZDRAV---
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Koliko mi je poznato krenula je nova musicarska sezona preciznije,Topla voda.Tako da cu sutra izjutra posetiti
ovu vodu cito da se malo smznem ??? ??? ??? ???
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Posto sam cuo da ide bolje vreme a reke nisu kako valja,jedini izbor nam je Tola voda
Ajde u subotu najavljivanih  10 stepeni da iskoristimo malo za razbibrigu...??
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Jos samo kada bi mogli da je ostvarimo ali kako mi se cini TOTALNO JE OFF
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Posle Siceva spustili smo se na toplu vodu kod banje.
Mix,je jurio stuku a ja i Misa sitnu boraniju od klena mada ni tu nije bilo nikakvog ulova ali se moglo primetiti da je STUKA usla u mrest.
Voda je previse mala,tako da je jedno obicno smece Topla voda a sto se tice ulova imao je samo MIX..
Ni manje ni vise neko je jurecu stuku ulovio PATKU VEOMA SVEZU SA DOSTA CDC-A i ostalih pera koja ce se nadam se dobro posluziti
Aj MIXE pa kad je rascerupas interesent sam za neko perce..???
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Jel Mix udavio patku? :whistle:
 
Vrh Dno