Unapredjenje foruma

Da li je vreme da musicarenje.org predje na novu platformu?


  • Ukupno glasača
    14
  • Anketa je zatvorena .

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Doslo je vreme da se malo unapredi tehnicka strana foruma. Ova skripta koju trenutno imamo stoji sa razvojem, fali joj gomila "modernih" opcija  i jedini izbor je da se predje na neku drugu. To znaci da ce se stvari promeniti pa morate da se naviknete na nesto novo ali racunam da je lako navici se na nesto bolje.

Nova skripta nudi gomilu dobrih stvari, samo neke su:
  • izbor vise tema (npr. light/dark)
  • bolji editor za postovanje (npr. automatski ubacivanje youtube videa, dovoljan je samo link, upload videa i jos dosta toga)
  • lajkovanje postova/topika
  • mnogo bolje privatne poruke (kao bilo koja messanger aplikacija, mogucnost pravljenja  grupa itd)
  • full optimizacija za mobilni tako da ce sve moci da se radi iz browsera na mobilnom, tapatalk nece biti potreban ali ce moci i dalje da se koristi ako je neko zainteresovan
  • media centar, gde svaki clan moze dodavati slike/video, u razlicite kategorije, pa je i tu moguce komentarisati, lajkovati itd
I jos dosta toga, koga interesuje, moze da pogleda na https://xenforo.com/

Ono sto mene interesuje je koliko je interesovanje za ovako nesto. Ne bih da ulazem vreme i novac ako vam se promena ne svidja. Dajte svoje sugestije, misljenja pa da vidimo sta da radimo.

Pozdrav,
Ivan
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Apsolutna podrška svakom unapređenju. Znam da je tebi apsolutno neisplativo -zato hvala na trudu unapred  :tbumb:
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Mala molba da se obrati paznja i na sadrzaj a ne samo na tehnikalije (da se redukuju baljezgarije)...inace podrska za tehnikalije
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Milanče je napisao(la):
Apsolutna podrška svakom unapređenju. Znam da je tebi apsolutno neisplativo -zato hvala na trudu unapred  :tbumb:

Donacije u vidu muva, materijala i tako to uvek primam. Ni na stapove nemam zamerke  :hammer:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Jr je napisao(la):
Donacije u vidu muva, materijala i tako to uvek primam. Ni na stapove nemam zamerke  :hammer:

Ih bre... ja reko ce castis sve clanove nekim svojim kreacijama na svecanom otvaranju novog foruma, kad ono...  :lol:
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.732
Broj reagovanja
1.051
Lokacija
Svilajnac
Bilo bi lepo kada bi i video mogao da se postavi... svako unapređenje je dobrodošlo.
Nemam predstavu koliki je trošak ali bi mogao npr da organizuješ nešto tipa musicarenje.org majice ili slično, prijavimo se svi koji hoćemo da kupimo i sa tim finansiraš, što da ne. Vreme ćeš morati da častiš [emoji846]
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.114
Broj reagovanja
942
da videa imam dosta ali nemogu da postavim... :nowink:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
@Nespetro, kakve kreacije, davno smo to prevazisli, sad motanje samo kad treba za ribolov  :hammer:

Vecina je za novi forum tako da je to reseno, krecemo posle skoro 15god na jubilarnu 5. verziju foruma.  :)

@TMc i Silvio: Moguce je postaviti video u postu. Postoji i dodatak, Media Gallery, gde svako moze da postavi slike/video, u odredjenu kategoriju ili svoj album. Pa onda tu moze da se komentarise, lajkuje, sharuje itd. Problem je jedini sto ne znam koliko je interesovanje za tako nesto posto taj dodatak kosta $65 preko na osnovnu licencu ($160) pa ne bih davao pare ako nece da se koristi. Takodje, video materijal oduzima dosta prostora i bandwidtha pa mozda bude trebao bolji hosting ali otom potom, ako dodjemo dotle lako se resava.

TMc je napisao(la):
bi mogao npr da organizuješ nešto tipa musicarenje.org majice ili slično

Majice mozemo ovako da organizujemo, to uvek moze. Majice koji je prosli put radio nas clan Nebojsa.kg su ekstra po kvalitetu i stampi, posle xxx pranja stampa ne mrda.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.732
Broj reagovanja
1.051
Lokacija
Svilajnac
Što se tiče majica ovako to je ok nego sam mislio da na taj način svi podelimo trošak ne vidim zašto bi sam potrošio 160$. Majica na količinu košta npr 800din, doda se još 2-3€ preko u zavisnosti koliko nas hoće da ucestvuje i eto sredstava. Ako hoćeš tako nešto ja sam za a možeš i glasanje da napraviš pa će mo znati tačan broj.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Trosak je moj, to nije problem, samo bi mi bilo krivo da platim nesto a da se ne koristi.

Kad smo kod toga, molio bih sve da kazu koliko im je bitan prevod na srpski, da li i to da uzimam.
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
774
Broj reagovanja
75
Lokacija
Svrljig - Trnava
Mislim da bi to bilo dobro, pogotovo za nas starije , koji smo u svadji sa engleskim jezikom  :'(
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Meni licno sve sto ima veze sa tehnikom nema smisla imati na srpskom. Toliko da nisam primetio da je forum na engleskom... Jednostavno imam averziju od prevoda od kad sam matorcima telefone na srpski prebacivao pa mi trebao prevod za srpski [emoji1787][emoji1787][emoji1787] jednostavno nase reci nemaju mnogo smisla

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Forbidden

You don't have permission to access this resource.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Dobijam često ovu poruku,pogotov kada šaljem privatne poruke.
 
Vrh Dno