WINGCASES, SHELLBACKS, AND WINGS: TO INVERT OR NOT TO INVERT

Benjamin

Senior member
Učlanjen(a)
28.11.2012.
Poruke
420
Broj reagovanja
182
Lokacija
Doboj, BiH
1455600419762


1455689322528
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Iskreno mislim da nema preterane veze to sve.... sta riba vidi mi ne znamo najbolje. Mislim da velicina, silueta i ocekivano ponasanje nase nimfe najvise igraju u nasem pecanju

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Mislim da gresis. Dosta puta sam na istu nimfu samo u jednoj je u kragni bilo SLF prism dobio vise ribe. Mislim da vidi te svetlucave delove e sad u kom spektru jebem li ga
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Pricamo o pokrovu maricu

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Maricu drzava propada a ti kao drzavni sluzbenik pises gluposti po forumu.
Ko prica o kragni? Ko prica o svetlucavim dodacima u dabingu?
Tema je o pokrovima kod nimfi....dal ih okrenuti ili ne...
Stvar je prosta. Iskreno ne verujem da su bitni. Nimfu pravu kad nosi voda, ona se okrece na sve strrane.... riba cas vidi cas ne taj pokrov.... kad bi se na to koncentrisala pri odabiru hrane manje bi pojela.
Davno sam negde procitao kod la fontejna.... riba ne trazi mane na muvi nego odredjene osobine...fish dont look for negatives but for positives....

Tako da je po mom shvatanju pokrov jedan nebitan ali jako lep detalj. Bitnije mi je da kod nimfe ubodem velicinu,siluetu  dubinu kao i nacin vodjenja....tek nakon toga biram dal je fazan ili zec.... :) obicno faazan

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ovde je sve lepo objašnjeno, vrlo praktično uputstvo.  :yeswink:  Obavezno odgledati do kraja.

https://www.youtube.com/watch?v=B9TqgBZXfEs
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
oholi je napisao(la):
Tema je o pokrovima kod nimfi....dal ih okrenuti ili ne...
pitanje je koliko uopste igra ulogu pokrov na nimfi ? i ja sam ubedjen da je najmanje bitan deo musice .
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Sale isto mislim...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.113
Broj reagovanja
942
Obojica ste u pravu... Ali nama su sigurno ljepše sa pokrovom a nema lovnije muhe od one koja se meni svidi  :yeswink:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
sasats je napisao(la):
pitanje je koliko uopste igra ulogu pokrov na nimfi ? i ja sam ubedjen da je najmanje bitan deo musice .

Tja, pitanje je, nikada nećemo znati  ??? Ali sigurno da nimfe jednodnevki u fazi pred sami izlazak imaju karakteristično tamne začetke krila... (fotkao Sale Župa daleke 2009-te na Plivi). Jedino što ja znam da se uglavnom držim originalnog recepta ako je neka imitacija dobra i lovi, a na perdignonkama je ovaj crni pokrov standardan!
 

Prilozi

  • IMG_3200.JPG
    IMG_3200.JPG
    172,6 KB · Pregleda: 217

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
silvio je napisao(la):
Obojica ste u pravu... Ali nama su sigurno ljepše sa pokrovom a nema lovnije muhe od one koja se meni svidi  :yeswink:
Silvio i meni su :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Milanče je napisao(la):
Tja, pitanje je, nikada nećemo znati  ??? Ali sigurno da nimfe jednodnevki u fazi pred sami izlazak imaju karakteristično tamne začetke krila... (fotkao Sale Župa daleke 2009-te na Plivi). Jedino što ja znam da se uglavnom držim originalnog recepta ako je neka imitacija dobra i lovi, a na perdignonkama je ovaj crni pokrov standardan!
bas tako , pravi odgovor nikada nece moci tacno da se da . ali to nije razlog da ne razgovaramo o tome  :)
zacetak krila mislim da moze da se simulira i bojom grudi ili kragne na nimfi? kao npr na ove dve varijante po meni najlovnijih musica ...fazanu i zecu . u ovom slucaju paun . tamniji je od tela a opet svetlucav da privuce paznju ribe , bilo kako se nimfa okrenula uvek je u vidnom polju ribe ?
tesko je naci pravi odgovor ali je jedno sigurno . kao sto rece silvio , nema lovnije muve od one koja se meni vise svidi. 100% sam ubedjen da autosugestija igra veliku ulogu u ribolovu. ako sam siguran da bacam dobru muvu podsvesno pod utiskom njenog izgleda , garantovano cu imati vise ulova . covek koji je siguran u ono sto radi je mnogo uspesniji od nesigurnog . 

23j1vrc.jpg


1zv8ume.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Sale..... citas mi misli... upravo tako...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 
Vrh Dno