Zavojsko jezero

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
314
Lokacija
Svrljig
:doh: neverovatno ali nemamo temu o ovom jezeru  :doh:

Evo jednog kratkog filmskog zapisa o tome kako je ovo jezero nastalo.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n_IKpgTMgDc&feature=related[/youtube]

 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Biće super za mušičarenje smuđa 2020. ako ga sledeće 2012. Japanac i ja poribimo.  :lol:

Ubacio bih ja i jezerske zlatovčice, ali ne smem od Ekoljube.  :-*

Trenutno se tamo mogu mušičariti klen, grgeč i štuka. Uz naravno beovicu, koja raste jako velika. Ima i žutooke ali ih je teško loviti, često su preduboko.

Pošto je jezero hladno, šarani često izlaze na površinu da se sunčaju.

Evo je slikano letos:

024swj.jpg


Prilika za pokušaj na Fly? Mmmm...  :)
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Eeee Goci, ovakvu ja situaciju imam sa saranima u martu i aprilu, mozda malo kaci i februar i maj, ali uglavnom ta dva meseca. Voda bude isto ovako kristalno cista i samo joj povrsina bude topla. Sarani u tom periodu budu u indenticnoj poziciji kao ovi na slici! Ali ne kupe nista sa povrsine. Sta sve nisam pokusavao  :blush:
Ostalo mi je da se dobro posavetujem sa svima na forumu i maksimalno uvezbam za ovu godinu, jer izgledam ovako  :drool: kad samo pomislim na taj prizor!  :D
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
A gde je to mesto?  ::)
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
To je neka iskopina u koju se nekoliko godina ulivao Ibar i napunio je. Kasnije je poribljena saranom, a krupnog klena iz Ibra ima leti. Voda se na neki cudan nacin uliva odozdo i zato je dno uvek hladnije nego povrsina...
Inace, nalazi se na 3km od Leposavica prema Kosovskoj Mitrovici  :bye:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Zavojsko jezero je u blizini Pirota. Mozda si pomesao nesto.
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Ne, ne, lazzo, govorio sam o istoj situaciji, ne o istoj vodi  :nowink:
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
bio sam na ovom jezeru u selu paklestica sa prijateljima ,namera nam je bila da musicarimo pastrmku u tom delu visocice, bilo je to krajem maja prosle godine ,odusevljen sam njegovom lepotom ,lokalci nam rekose da tu ima velike murge,stuke,sarana,beovica ali sam se zacudio da nema smudja pored onakvih terena koji bi mu pogodovali hm.kad im rekosmo da smo krenuli u lov na pastrmku u tom delu visocice oni nas cudno pogledase i kazu pa mi sad lovimo klena na tresnju,pogledasmo se,znamo da u tom periodu je klen u zabrani ,elem iduci uzvodno zaprepastio sam se kad sam video onako velike klenove u virovima stresao sam se od uzbudjenja u toku tog dana sreli smo tri musicara onako fensi oprema javih se zdravo,zdravo oni me i ne odpozdravise ali sam isspiunirao vidim vade klenove i trpaju u kese,predivan kraj,lokalci divni ljudi,dan prelep imao sam par sitnih pastrmki naravno nisam lud da to nosim sa sobom.
 

T Rex

Junior member
Učlanjen(a)
22.08.2011.
Poruke
55
Broj reagovanja
0
Paklesica, raj na zemlji. Kampovao sam i po 12 dana svake godine sa drugovima. Danju lovili ribu uvece lovili case sa spricerima.  :whistle:
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Danas sam testirao nove bube na jezeru,klenovi sve kapitalac do kapitalca nisu bili vredni truda i "arčenja" baterije u telefonu.Izlomi se sav muvajući se obalom u potrazi za ribom ali ni traga od iole pristojnijih komada.Kao da su i oni predosećali "smak sveta" koji se dogodio kad sam već stigao kući.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    356,7 KB · Pregleda: 301
  • 2.JPG
    2.JPG
    488,7 KB · Pregleda: 290
  • 3.JPG
    3.JPG
    424,7 KB · Pregleda: 293
  • 4.JPG
    4.JPG
    404,7 KB · Pregleda: 325
  • 5.JPG
    5.JPG
    472,7 KB · Pregleda: 266

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
...nivo jezera na maximumu,što bi rekli "do daske"-možda i nisu navikli na onolku vodu ! :doh:
 

Prilozi

  • 6.JPG
    6.JPG
    376,7 KB · Pregleda: 291
  • 7.JPG
    7.JPG
    440,7 KB · Pregleda: 299
  • 8.JPG
    8.JPG
    420,7 KB · Pregleda: 274
Vrh Dno