Zlorecica

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
sasats je napisao(la):
gringo je napisao(la):
Kad su slikane ove 3 poslednje slike? Zanima me po kakvom vodostaju, tj jos koliko opadne da bude na minimumu (ako vec nije)?
sudeci po image properties slikano je...........  2005:07:22 17:48:24

Eto, u pitanju je 22. jul. Samo jednom nisam bio ovde u julu. Kada sam u srednjoj pao na popravni iz matematike i fizike.  :'(
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
MM je napisao(la):
Feanor je napisao(la):
Ti si bas resio da nas  "odvuces "  na Zlorecicu :hammer:
Prelepo  :tbumb:


Imam i jedan vrlo sebican razlog za to. Ako ovde dodje neki dobar musicar i ostvari dobar ulov ja cu ga "unistiti" od zapitkivanja tipa: " a gde si je bocnuo", " na koju muvu", " jel se javljalo ispod one vrbe nesto" itd. Tako se uci  :yeswink: Inace za vecinu lokalaca koji smetaju, plase i kradu ribu ide prica: " nikad nije bilo gore", " da vidis koliku sam zmiju video" itd.  :hammer:
 

SaleCK

Senior member
Učlanjen(a)
31.03.2008.
Poruke
264
Broj reagovanja
0
U 2008.-oj sam nekoliko puta bio u ribolovu na lipljana ali ovu reku mi niko nije ni pomenuo.Tereni su lepi i sviđaju mi se,ali je pomenuta neka zabrana ribolova.Koliko je trajala,od kada od kada i jel još uvek važi ili ne?Režim dozvola i tako to...
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Sale, ovako stoje stvari. Reku ti niko nije pomenuo jer cak ni mnogi ribolovci ovoga kraja ne love na njoj. Jednostavno, Zlora ce uvek biti u senci Lima.
Nekoliko godina je vazio " strogi " zabran. Rezultat zabrane je taj da ribe ima mnogo manje nego pre zabrane. Kako ? Pa lepo, dok je vazio zabran ljudi su upadali i na kavijar izlovili ogroman broj pastrmki. Cuo sam price da su cak i lovocuvari ucestvovali. Ovo su teske optuzbe i ja nisam siguran u te tvrdnje. Ono u sta sam siguran je da zabran nije dao nikakve rezultate uprkos poribljavanju. Ja od tada ne postujem zabran. Ribu vracam, ne lovim u lovostaju, ali ne dozvoljavam da mi ribolov u mojoj omiljenoj reci brane oni koji su dozvolili njeno upropastavanje, a mozda u tome i aktivno ucestvovali. Ove godine se zabrana odnosila na manji deo reke, blizu njenog usca U Lim. Taj deo reke je i najpristupacniji za lov, posebno za mahanje.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Sto se dozvola tice, godisnja je 20 EUR a dnevna 10. One se kupuju od cuvara na samoj reci. U praksi, sansa da sretnes cuvara je manja od 5 %. Imaju ljudi pametnija posla, nece valjda da rade svoj posao ?! :mad:
Uprkos ovim mracnim tonovima, ja svakome preporucujem da poseti Zlorecicu, retko lepu reku koja ce svakome podariti uzitak. I poneku pastrmku, naravno. :yeswink: :bye:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.133
Broj reagovanja
1.204
Lokacija
Čačak
stvarno prelepi tereni, i vredi otici pa makar ni jedan napad ne imali
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Vala Oholi jednu ces uvatiti makar ja morao da ti budem vodic. ;)
Kada predstavljamo reke, naravno da pisemo afirmativno, ali ja ne mogu ljudima da pricam bajke. :nowink:
Mada, ako potrefis dan i bocnes neku kilasicu, posle cu morati da te ubedjujem kako nema ribe. :D :D
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
:-*
 

Prilozi

  • zlora.JPG
    zlora.JPG
    62,9 KB · Pregleda: 161
  • zlora 2 (Small).JPG
    zlora 2 (Small).JPG
    75,1 KB · Pregleda: 152

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
jos jedan buk u Zlori. Na slici se vide i ostaci viseceg mosta. Jednog proleca reka je nadosla i odnela ga. Ko zna, mozda je neka daska dospela i do Crnog mora :D
Te godine je 100% opravdala ime. :yeswink:
 

Prilozi

  • buk.JPG
    buk.JPG
    78,5 KB · Pregleda: 168

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.133
Broj reagovanja
1.204
Lokacija
Čačak
imam ja srece u ribolovu, pa moze svasta da se dogodi :)
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
              Imao sam srashnu nocnu moru,
              Za ribolov zabranili Zloru.
              To sam samo sanj`o hvala Bogu,
              Pa sad mirno zaspat` opet mogu. :smoke:
 

Prilozi

  • DSCI0008 (Small).JPG
    DSCI0008 (Small).JPG
    93,8 KB · Pregleda: 163
  • DSCI0007 (Small).JPG
    DSCI0007 (Small).JPG
    91,9 KB · Pregleda: 168

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
MM ovo nije ljudski s' tvoje strane  :doh: Ovo mu dodje kao da narkomanu u krizi mases kesicom heroina ispred nosa  :doh:
Salim se i kad ce vec taj mart.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Crni, ti mislis da je meni lako ? Neka ove slike muce malo vas. :p
Ko je gledao Simsone mozda se seti legendarne replike:
" Blues ne sviras da bi se osecao bolje, vec da bi se drugi osecali gore".
Znaci, ja sam Robert Johnson i Moody Waters u jednoj osobi.
Nastavicu da vas mucim! :hammer:
 

Prilozi

  • Lipljanova kriza identiteta..jpg
    Lipljanova kriza identiteta..jpg
    43,6 KB · Pregleda: 216
Vrh Dno