1. mart 2008

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Vreme ce da preleti zacas do 1. marta 2008 a ne spomenusmo za gde se ostrimo, pripremamo li nesto specijalno za ovu sezonu, ostajemo li pri starom arsenalu... Verovatno ce pasti vece pred 1. mart i tusiranje, mirisanje, brijanje i glancanje celokupnog pribora, da ce jos jednom da se premota film kako je bilo u isto vreme prosle, preprosle godine. Molim se za lepo vreme da sezona uspesno pocne i bude takva do njenog kraja, da svima bude veselo i bistro, da svi imaju sto vise ribolovackih dana, dobrih ulova i jos vise druzenja. Neka ovo bude mala zdravica svima za pocetak ove ribolovne sezone na pastrmku. BISTRO
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne pamtim da sam ikada nalovio pastrmke 1. marta, ali pošto se tog dana otvara sezona pravog lova pastrmki, mušičari se okupljaju da obeleže taj dan. Ako bude lepo vreme i ja ću taj dan posvetiti pastrmkama.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Hvala Djoletu na zdravici.
Ja se opasno ostrim, ali opasno. Dve reke su mi u glavi, Visocica i Crni Timok. Nadam se samo dobrom vodostaju na barem jednoj od njih.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Hvala veliko Djole na lepim zeljama i da ti se vrati od srca  :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:
Ja ci najverovatnije tog famoznog 1 marta biti negde na Nisavi u cilju ostvarenja svog sna...
 
Z

Zakula

Guest
Uuuuuuh,taj prvi mart me uvek zestoko drma,iako se nikada nisam nalovio pastrmki!Sve u svemu,pravim nimfe,predveze indikatore i ostale drangulije,kako bi se shto bolje spremio za "oranje" neke pastrmske reke,tog famoznog 1.marta!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
I ove godine sam za 1. mart tradicionalno na Kopaoniku :( ali eto me već oko 10.tog negde!!! Inače da se pohvalim da već dugi niz godina nisam na otvaranju sezone ostao bez ulova!!! Favoriti su:
1. March Brown nimfa na desetki sa zlatnom Tungsten glavom
2. Imitacija tularaša sa kućicom (Leadhead Cased Caddis) na šestici sa olovnom glavom
3. Crni Wolly bugger na četvorki !!!
Ima sezona kada se upišem i sa suvom i to skoro isključivo na imitaciju Baetis Rhodani (na volju vam - od Adamsa pa do CDC Biots jednodnevke)

Evo i malo praznika za umorne oči odduge zime - plusevi gore levo su Vam na raspolaganju :D
http://musicarenje.org/galerija/main.php?g2_itemId=2276
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Posto su spomenuti ulovi, ja sam 1. marta prosle godine prosao sa 6 pastrmki i isto toliko sledeceg vikenda u reviru Moravice. Nadam se jos uspesnijoj sezoni. Da, i sve na nimfe.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mislim da cu biti na Moravici tog dana al' me strah da da je tamo premalo riba ostalo od prosle sezone :'(. Nadam se da nisam u pravu.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Na zalost istina je negde tamo (na MORAVICI)  :'( :'( :'( :'( :'( :'(
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bez brige - i pored krivolova i pretople i premale vode zbog koje su mnoge ribe uginule, ostalo je jako puno sitnih potočara. Bio sam krajem septembra i za sat vremena uhvatio 4 komada i imao najmanje desetak napada sitnih, a onda otišao na Bovan (i uhvatio još 4, ali mnogo veće ribe...).
Pričao sam pre mesec dana sa jednim ribočuvarem, i čovek tvrdi da su prilikom evidentiranja stanja potočare na Moravici uz pratnju ihtiologa Saše Brankovića došli do rezultata da se potočara izgleda mresti u Moravici nizvodno od jezera, jer su uhvatili puno komoda od 4-5 cm, a najmanje puštane su bile oko 7 cm.
Ja i Mix letos pričasmo da se organizujemo u jesen i izdejstvujemo proširenje uhvati i Pusti revira još koji kilometar nizvodno (recimo do mosta za Mozgovo), ali ništa od toga... U tom delu će se i dalje trsiti potočare. Moj dobar drug je proletos za jedan dan uhvatio komade od 35, 41 i 44 cm i u skladu sa zakonom poneo ih kući. Ja mu to dugo neću zaboraviti, a i on sam se vrlo brzo pokajao. Takvih riba možda više i nema u Moravici, bar ne u broju kao 2007. Prvoklasan revir sa ribama od 40-ak cm je sada znatno osiromašen. Sitnurije ima još jako puno.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
U skladu sa ovim procitanim postom Gocija samo mogu da kazem HVALA BOGU ...
Umalo da izgubim svaku nadu za Moravicu..
Hvala na ovakvim vestima kolega Goci.. :tbumb: :tbumb:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo ga i 1. mart. Odoh ranu ujutru na Moravicu. Ako ko jos ide neka predlozi vreme da se okupimo kod hotela Sunce da ispijemo po kafe ako radi, a ako ne pribor za kuvanje je uvek u gepeku. Prosle godine smo se skupili u 10.00 pa ako odgovara recite. umalo da zaboravim. moram jos jednom da se citiram "da svima bude veselo i bistro, da svi imaju sto vise ribolovackih dana, dobrih ulova i jos vise druzenja."
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Momci jako mi je zao sto necu moci sutra sa vama da se zezam,pecam i sve ostalo sto ide uz to,jebi ga tako se potrefilo radna subota i sta se moze,ali nema veze bice dana sezona je tek pocela..
Nemojte misliti da vam zavidim,naprotiv presrecan sam zbog svega sto vas ceka tamo,znajuci kakav kvalitet posedujete shodno njemu ocekujem da i se nalovite i naslikate tih dugoocekivanih pegavih a ja cu se vec nekako snaci
-----PUNO SRECE,LEPOG VREMENA I DOSTA ULOVA VAM ZELIM-----
-POZDRAV MAJSTORI-
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
E spava li neko nocas?  :D
Ja sam spremio 60+ musica. Idem na Djetinju na izabrana mesta. Rano izjutra.
Dolazi li jos neko na Djetu? :)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Hemingvej je lepo napisao u delu Starac i more: Starac nikad nije pricao o stvarima koje treba da se dese, jer bi se uvek izjalovile. Cudo jedno koliko je mudrosti Hemingvej napisao. Spremao sam se za otvaranje ko blesav. Pravio muve. mozgao gde da se ode. I u laboratoriji me unakazila promaja. Iz mozga mi se slivaju potoci slajma, kasljem, kijam i zevam ko majmun. Glava me cepa i vezujem neki turaban. treba da se inhaliram bosiljkom  :doh: :doh: :doh: Bilo kako bilo popusio sam za otvaranje.
Momci zelim Vam bistre vode.
 
Vrh Dno