100% pamuk

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Buduci da sam svaki dan u dodiru sa 100% pamukom (prejom), zanima me kakva iskustva imate i sta mislite o tom matareialu?! Tako svaki dan kada sam sa njim u dodiru razmisljam za sta bi se mogao upotrebiti...pa imam u mislima samo thorax i abdomen. Naravno bele je boje, ali farbanje nije neki problem. Ovako belog bi koristio za caddis larvu u kučici. Imam jos neke zamisli no otom po tom....
Inace, to je vrlo zanimljiv materijal, mekan ali kada ga se srolja ne cepa se lako. Predpostavljam da se da svasta raditi sa njim.

Imate li kakva iskustva i sa tim materialom? Pisite sve sto znate...pleaseeee! :)
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
169
Znam da neki koriste upotrebljeni filter iz cigarete za dabing (americki vezac Jack Gartside, npr.)-nisam siguran od cega se filter pravi, ali je slican pamuku po teksturi.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
by oldsurehand on 2006/11/22 22:19:56
Znam da neki koriste upotrebljeni filter iz cigarete za dabing (americki vezac Jack Gartside, npr.)-nisam siguran od cega se filter pravi, ali je slican pamuku po teksturi.
Vidi se da nisi pušač :)
Filter iz cigarete sam i ja koristio par puta. Mogu da pretpostavim da pamuk ima sasvim druge osobine jer je 100% prirodan dok je filter sintetički. Samim tim je i mnogo bolji za suve mušice dok pamuk kao mekši i sa veoma visokim apsorbativnim svojstvima možes koristiti za neke nimfe etc.
Iskreno oduševim se kad vidim da jedan vezivač krene da koristi materijale koji se koriste u svakodnevnom životu, a nisu predviđeni za tying.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
169
Za pusace i nepusace koji hoce da se igraju sa filterima, evo i linka:

http://www.jackgartside.com/step_filter_fly.htm

poz! :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Zanimljiva ova cigareta fly :)

Probat cu navezati neke nimfice od pamuka. Napravit cu ih dakle od cistog pamuka njegove prirodne boje. Nista ih necu farbati. Samo sada je prvi korak da dobijem malo pamuka :) a da ga ne kradem. Sredit cu to vec neako. Onda jos moram neka pera da si kupim...hehe...sada imam materijala uglavnom za strimere :-D No, kada ih navežem dat ću i fotke mojih pamučnih muva ;-) Nadam se da če i u akciji biti dobre.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo kako to izgleda. Muve jos nisam vezao ali budem i to. Sada sam ga samo testirao kao materijal. Mogu reci da je izuzetan materijal za muve. Cak i za suve!!!!!!!
Ako ga namotate oko odice i ocete da tone mor biti nymph udica ili otezana, vrlo polako tone iako namocena. Ako je namotan na vratu udice za suve muve onda ne tone niako. Evo ovao to izgleda na vode. Sa udicom i bez nje, bacite to parce na vodu i ne tone, malo ga stisnete u vodi kako bi se napio vode i opet ne tone, buckate ga prstom a on se iznova vraca na povrsinu. E, kada ga posteno sroljate (stisnete, spresate) i Bucneta pocne polako da tone.
Tako se ponasa u kocnom "labaratoriju", kako kao gotov proizvod na nekoj lovnoj vodi jos ne znam, ali zato ovaj materijal mnogo obecava. Nadam se da cu ga moci dobiti jos ;-)

Lepo se da mesati i sa dubbingom, mnogo toga se da iz ovoga materijala.

Probajte tako nesto sa onim vaticama sto se kupe u dm-u, ili drugim kozmetičim trgovinama ili apotekama. Inace ovaj moj pamu je mnogo finiji.
 
Vrh Dno