2009 Drake Flyfishing Video Awards Winning Clip

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/A4pOOMpFW_8&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash[/flash]

Posebno obratiti paznju na sadrzaj zeluca jedne pastrmke ;)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.102
Broj reagovanja
301
Lokacija
Svrljig
I mi ćemo da imamo ovakve vode i ribe...

...samo sutra malo,  :'( danas, nešto, nismo baš spremni.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Sad mi je jasno sto je awards winning. Odlican klip!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e to ti ja zovem musicarenje salmonida a ne neku sicu od jedva po kila' sledecu godinu ako Bog da zdravlja ponovo malo vise planiram posvetiti vremena pastrmkama ali nadam se ovakvim...par miševa imam a mislim navezati još kojega, jednoga velikog ču da kupim jer zahteva mnogo ft vežbe i materijala a ja ne mogu da si trenutno to priuštim pa možda ako mi konačno ove godine uspe izači barem jednom na mladicu pa da oprobam mišonju baš na njoj... kapitalna mladica na suvu  ;) hmmm ::)  :drool:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ah,u kakvim potocima ljudi hvataju krupne ribe!!!
Gde mi živimo :eek:
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
zvezdan je napisao(la):
Ah,u kakvim potocima ljudi hvataju krupne ribe!!!
Gde mi živimo :eek:

Mi živimo u ZABLUDI !!!! Razočarao sam se načisto kad sam pogledao klip  :'( ... a koliko samo takvih voda ima u mojoj okolini... Rekao sam VODA ,ne i riba da ne dođe do zabune i prozivki!!!!  :doh:  :doh:
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Greška.
Ne živimo čak ni u zabludi.
Ne možeš da vidiš vodu bez kesa, flaša, konzervi, šporeta....
Živimo na otpadu.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Rancic je napisao(la):
Greška.
Ne živimo čak ni u zabludi.
Ne možeš da vidiš vodu bez kesa, flaša, konzervi, šporeta....
Živimo na otpadu.

:tbumb: U pravi si,samo pored tih "vodenih prepreka" bila i poneka riba. Imamo "čistače" koji sistematski čiste reke ,ali nažalost nas( koji smo manjina ) od riba , tako da takvih nemani sa klipa nema u našim rekama da plaše ribolovce !! Evo u prilogu jedna fotka terena sličnog onom sa klipa, gde nažalost neće u bliskoj budućnosti biti takvih riba !!!
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Od sve muke, uz malo pameti, ali i puno volje i rada, takve pastrmke mogu da plivaju i našim vodama...

Sale dobro zna kakav je potencijalal Jerma. U njoj ladno mogu da žive pastrmke do 3-4 kg. Zapravo ih ima i sada, ali jedna na svakih 10 kilometara. Što je najgore, kada uopšte ne bi bilo nijedne vrste krivolova, kada nijedna riba ispod mere ne bi bila odneta sa vode, takvih riba opet ne bi bilo u iole većem, jer bi sve opet bile pohvatane čim pređu zakonskih 25 cm.

Svi veruju u neko bolje sutra, strože kontrole, oštrije kazne, poštenije neke nove klince, ali retko ko uviđa da ima baš ništa od toga ne može da nam donese ovakve pastrmke ako je min mera tričavih 25 cm.

A zamislite Jermu od 43 km toka kroz Srbiju, kao Uhvati i Pusti revir sa dva ribočuvara koji su zaduženi samo za ovu reku... Eto toliko je potrebno... Jedan proglas da je to revir i dve plate od po 20.000 din mesečno.

Ili ne mora uhvati i pusti, može i jedna riba dnevno preko recimo 40-45 cm... Sve samo ne 3 komada po 250 g...

Slično važi za Visočicu, Temšticu, Crni Timok, Ibar, Đetinju, Mlavu, Rasinu...

Samo puštanje riba, redovno prisustvo ribočuvara i stroge kazne za prekršioce.
 

Iva

Senior member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
135
Broj reagovanja
16
Lokacija
pirot
:tbumb:    Kad bi ovaj tekst procitao i neko tamo na funkciji,pa mozda bi za zivota i doziveli da vidimo takve ribe u nasim vodama.Meni licno mnogo hladno oko srca po tom pitanju ,daj boze da gresim ,ali...
     
    Goci svaka cast , :tbumb:
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Goci, slika je sa Temštice,mnogo me podseća na pometi pejzaž iz klipa,nažalost svih nas sve vode u mom okruženju će samo to i ostati "potencijal",čisto sumnjam da ću videti neki boljitak u daljoj budućnosti! Osim palamuđenja po forumima ne vidim neki znak,neku naznaku za bolje sutra na našim vodama,zakoni ko zakoni čisto sumnjam da su pisani zbog mene,tebe ili većine sa foruma koje znam i koje neznam ali ne sumnjam da su dobri momci, a kako se kod nas sprovode i poštuju....Ne mogu ti opisati razočarenje posle svakog ribolova,internet je čudo-posle gomile klipova iz beloga sveta na nekim rekama od kojih većina se ne može porediti sa lepotama naših reka....Šta reći.... ŽALOSNO !!!
 
Vrh Dno