2020 Covid godina - koliko ste pecali?

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
166
Ova godina je bila istorijska i ostace zauvek zabelezena. Mnogi zbog pandemije nisu imali prilike da izadju na vodu, dok je drugima mozda bilo upravo suprotno. Koliko ste pecali ove godine?

Zbog pandemije sam vodio dnevnik malo urednije nego obicno, pa zato precizniji podaci. :) Imao sam 75 izlazaka na vodu od sredine maja do pocetka novembra. Od tih 75 izlazaka, 20 je bilo iskljucivo pecanje na vidjeno u plicacima i 14 izlazaka na pecanje malih tuna (voznja do susedne drzave). Ostatak su bili uglavnom izlasci po okolnim terenima (100% slano pecanje ove godine, bez slatkovodnog pecanja).

Mislim da mi prolecno pecanje u maju nikad nije vise znacilo nego ove godine. Vrhunska mentalna terapija u tesko vreme. Prolecni ribolov je bio veoma dobar, dok je jesenje pecanje luca i palamide bilo ispod proseka.
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
112 dana na vodi do sada, oko 70 musicarskih ostalo varalica. Odlicna sezona, izlazaka na pastrmku 12 ili 13, malo.... Ali uspesno, otprilike nekih 1000 riba u tih 13 izlazaka, ostalo ne brojim:)
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
166
Ledeni, to je super!(y) Da li si pecao vise zbog COVIDa?

Ja sam pecao malo vise od proseka na lokalnim terenima zbog korone. Radio uglavnom online i to je pomoglo da izadjem dok je riba tu svaki dan. Ali sam pecao manje od proseka dalje od kuce i u susednoj drzavi zbog zabrane putovanja, opet zbog korone. Doduse, ovde je sezona kratka, pa mora da se iskoristi maksimalno.
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Da, ali ne puno vise, cenim da doguram do 115 do kraja godine, obicno mi je prosek zadnjih godina 90-110.... kako kad.... Jedino mi je u aprilu i maju manjkalo vecernjeg cuga, jerbo policijski cas:mad:
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
702
Broj reagovanja
331
Lokacija
Banja Luka
Imao sam srece da sam dozvolu izvadio 2 dana pred prvo zatvaranje i to se čiko otvorio pa mi za istu cijenu dozvole od prosle godine, upisao jos jednu rjecicu koja je u kotlini i gdje riba ranije pocne da kupi s povrsine (manja nadmorska, snijeg ranije otopi, vise temperature)... to me spasilo u martu i aprilu ( kad je i bio najveci psiho teror).
U maju sam se vratio svom planinskom potoku i imao sam do kraja septembra oko 50 izlazaka, sto je za moje uslove odlicno. Sezona je bila solidna... Ulovio sam ribu koju sam jurio vec 3-4 sezone... otkrio jos jedno lice vode na kojoj lovim... Sve u svemu, covid me nije mnogo ostetio na tom planu...
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
252
Broj reagovanja
327
Lokacija
Ključ, BiH
Nalovio se ko da sam bio na ljetnom raspustu, još zarazio 3 trugara usput :) Ribnik nije bio napadnut strancima ovako sigurno zadnjih 10 godina, tako da je bila uživancija. Jeste da se dobro osjeti da fale ti turistit, al opet lakše je bilo na vodi nego kući razmišljati o egzestencijalnim problemima koji mogu doci....
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Dok se bebac nije rodio cesce od jednom nedeljno.... Sad vec redje. Al tokom najgore faze covida bilo je bas cesto pecanje.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.102
Broj reagovanja
928
Bolje sam lovio nego predhodnih godina zato što sam imao više vremena da probam što sam htio i lovim gdje sam htio!
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.724
Broj reagovanja
1.040
Lokacija
Svilajnac
Klasika, jednom nedeljno izuzev onih dana kada je bio policijski čas pa tada nisam ni išao tako da sam možda i manje bio na vodi. Nadoknadiću :)
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
166
Izgleda da je vecini pandemija donela cesce odlaske ili kvalitetniji ribolov! Siguran sam da ce 2021 biti jos bolja...mora da bude!(y)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Šta znam,imam dosta izlazaka a opet nedovoljno :) Ubiše me obaveze,djeca sa svojim obavezma.Samo ih vozim.Zahvaljujući pandemiji nisam išao na duža putovanja ali sam u lokalu imao više kretanja!Usled toga zapazio sam neka mjesta na kojima se intenzivno riba javljala a ja ih bez razloga izbjegavao.To planiram u '21 da ispravim.
Po tom pitanju u nabavci je glass 6#.Planiram dosta da strimerišem.U ovoj godini sam očekivao bolji ishod sa lipljenom ali je rad HE bio nenormalan :(
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.286
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Da nije bilo Lige bio bi to najmanji broj izlazaka do sada na vodu :(
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Izlazio sam vise nego inace.Na kraju me jedno smrzavanje na vodi izlozilo ovoj posasti.Vec mesec dana se mucim sa oporavkom,ubi me neka nesanica kao posledica zaraze,uzas.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
926
Broj reagovanja
88
Na Ribnik sam otišao više puta nego na Drinu, krupni smuđevi su obeležili pad vode, pa onda korona prekinula lovnu sezonu na 2 nedelje, sad već slabo u lovištu, kontam da idem na patke 🤣
 
Vrh Dno