3m WF5-intermediate clear trenutni problem

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Dosao sam nedavno u posed ovog konca te naidjoh i na neke probleme. Naime njegog intermediate clear zavrsni deo od 3 metra, plus predvez npr 2,70 i podvez i sve dodje preko 6 metra nevidljivog dela  :doh:. Nemogu jos da dobro ocenim gde se sta nalazi, gde pocinje gde se zavrsava. Valjda ce sve da legne na svoje. Ima li ko iskustva. Osobine i prednosti naravno bez komentara. Jedino ovo u praksi imam muku: gde je sta  :(
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Zdravo Djole,

Ukratko, to je fantasticna struna za par situacija, a to je lov mokrim musicama i strimerima, narocito na vecim vodama, rekama, jezerima, moru . Plivajuci deo je tu da bi se struna lakse kontrolisala, a neutralni 'stealth' vrh ti omogucuje da koristis znatno kraci predvez od tog koji si naveo. U tome lezi njena draz! Ako lovis otezanim nimfama (tungsten glave i sl.), kombinacija sa plivajucom strunom i duzim predvezom ti je mnogo bolja, jer ces imati bolju kontrolu vodjenja nimfe i njenog propadanja na taj nacin. Ovo je ipak "wet fly" struna, pogotovu zgodna za lov strimerima i "swing-ovanje" ili kontrolisani drift mokrih imitacija.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
oldsurehand je napisao(la):
Zdravo Djole,

Ukratko, to je fantasticna struna za par situacija, a to je lov mokrim musicama i strimerima, narocito na vecim vodama, rekama, jezerima, moru . Plivajuci deo je tu da bi se struna lakse kontrolisala, a neutralni 'stealth' vrh ti omogucuje da koristis znatno kraci predvez od tog koji si naveo. U tome lezi njena draz! Ako lovis otezanim nimfama (tungsten glave i sl.), kombinacija sa plivajucom strunom i duzim predvezom ti je mnogo bolja, jer ces imati bolju kontrolu vodjenja nimfe i njenog propadanja na taj nacin. Ovo je ipak "wet fly" struna, pogotovu zgodna za lov strimerima i "swing-ovanje" ili kontrolisani drift mokrih imitacija.

Kad si bio ljubazan da odgovoris na moj topic da te pitam par stvari. Prvo ovo sto si naveo kombinacija sa plivajcom strunom i duzim predvezom. Nesto mi tu sad nije jasno, zar onda ne gubi smisao svoje osnovne funkcije da bude ispod povrsine vode. ??? ovo nisam probao da skratim predvez. daj neku kombinaciju kako bi to trebalo da izgleda. Hvala.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Djole,

Zamisli oba sistema:

1)Plivajuca struna +plivajuci predvez= predvez brzo propada, tanak je i lakse se njime manipulise na vodi, bolje se vidi spoj predveza i strune (moze da sluzi kao indikator), bolje se otkrivaju ugrizi, omogucava i sve nimfaroske taktike na kratko.

2)Plivajuca struna+sinking tip (tonuci I vrh)+ kraci predvez= plivajuci deo strune omogucava lakse premestanje/manipulaciju na vodi, detekcija ugriza je nesto otezana, jer prelaz je takav da vrh vuce plivajuci deo ispod, a posto je citav sistem rtezi zbog tonuceg vrha strune, delikatno ispravljanje blizu predveza je otezano. Drugim recima, ovakvom strunom moze da se nimfari, ali je jos lepsa  za lov mokrim muvama /strimerima gde je lakse otkriti ugriz, samim tim sto tehnike u ovakvom lovu podrazumevaju (najcesce) zategnut sistem. (lakse je otkriti ugriz kada postoji zategnutost)

Zavisi kakav sistem koristis i muve...ali sa clear-tip strunom mozes da stavis vrlo kratak prdvez, narocito kada se lov buggerima i slicnim... To moze da bude i kratko parce monofila, bez konusa, pogotovu za strimere. Double surgeon loop ili Non-slip loop (na jednom kraju), onda recimo 1m ili jos kraci predvez, na kraju strimer, opet loop cvorom. Level predvez najbolje tone i pruza najbolji direktan kontakt-promasaji su svedeni na minimum!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
razjasnjeno sve. a ovde nije li ti se provukla neka greska "Plivajuca struna +plivajuci predvez= predvez brzo propada"
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Jeste DJole, treba da bude:

Plivajuca struna+konusni (obican, normalni) predvez...uostalom, znas vec na sta sam mislio.

POz!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
oldsurehand je napisao(la):
Jeste DJole, treba da bude:

Plivajuca struna+konusni (obican, normalni) predvez...uostalom, znas vec na sta sam mislio.

POz!

Eto zacas resismo trenutne zavrzlame.  :tbumb:
 
Vrh Dno